Zlý začátek

Zlý začátek https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/734/bmid_zly-zacatek-x7u-734.jpg 4 539 64

Milí čtenáři, mrzí mne, že kniha, kterou Vám předkládám, je tak nesmírně smutná. Vypráví truchlivý příběh tří dětí, které neustále pronásleduje neštěstí. I když jsou sourozenci Baudelairovi milí a chytří, jejich život je plný utrpení. Od první stránky knihy, kdy se děti procházejí po pláži a dozvídají se strašnou novinu, se dostanou do vleku nešťastných příhod. Dalo by se říci, že je přitahují jako magnet. V této útlé knížce se sourozenci postupně setkávají se zničujícím požárem, škaredým oblečením, studenou ovesnou kaší k snídani, chladnokrevným zlosynem a úklady, které je mají připravit o majetek. Je mou smutnou povinností tyto neradostné příhody zaznamenat, ale vám, kteří dáváte přednost šťastným koncům, nic nebrání v tom, abyste tuto knihu včas odložili a přečetli si raději něco veselejšího. S veškerou úctou Lemony Snicket... celý text

Dobrodružné Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

A series of Unfortunate Events, Book the First: The Bad Beginnig , 1999

ada.pa
20.03.2018 5 z 5

Tenhle díl mám ze všech dílů (ještě z 5 dílem) nejmíň ráda, protože mi to nepřijde ještě tak zajímavý, ale další díly mám hodně ráda. Strašně mě ale štve to, že jim po celou dobu pan Poe nevěří, že to je hrabě Olaf i když už se tolikrát vydával za někoho jiného. Kdyby jim ale věřil, nebyla by to řada nešťastných příhod.

roso.mak
13.03.2018

Knize nedávám žádné hodnocení naschvál. Nemyslím si, že bych měla nárok hýbat s procenty. Tato kniha byla viditelně psaná pro děti toho věku, kdy já jsem četla Správnou pětku, která mi s odstupem přijde stejně dějově řídká a svým způsobem i hloupoučká.

Tím samozřejmě nechci říct, že by tato kniha byla hloupoučká, to ne, naopak pro děti může být příjemně drsná, ale pro dospělého je příběh poněkud děravý a to, že jsem knihu měla přečtenou (poctivě) za necelé dvě hodiny, také o něčem svědčí.

Takže ano - je to kniha pro děti. Dobrá? Těžko říct, jsem na posouzení už příliš stará.

keveline
13.01.2018 5 z 5

Na túto sériu som narazila úplnou náhodou, nakoľko momentálne je podľa nej natočený nový seriál. Hneď ma zaujala, a musím povedať, že aj keď chcem aby deti Boudelaire boli konečne šťastné, nesmierne si ju užívam. Štýl písania knihy je veľmi zaujímavý, páči sa mi tiež vysvetľovanie cudzích slov.. a vlastne, všetko sa mi páči. :) Hneď sa vrhám na pokračovanie. Knihy čítam v origináli, ale mám v pláne nakúpiť si celú sériu po česky.

Knihy by som zaradila medzi tie, ktoré sú určené deťom, ale (možno) viac zaujmú dospelých.

Kao
08.11.2017 5 z 5

The book was long, and dificult to read, and Klaus became more and more tired as the night wore on. Occasionally his eyes would closed. He found himself reading the same sentence over and over. He found himself reading the same sentence over and over. He found himself reading the same sentence over and over.

Právě jsem si oblíbila nového autora

Percabethka
19.09.2017 5 z 5

Nemám ráda smutné a depresivní knížky, ale tohle bylo tak vtipné a autorův styl psaní tak dokonalý, že jsem v podstatě ani nepostřehla, že se sirotkům Baudelairovým od začátku do konce štěstí vyhýbalo velkým obloukem. První díl se mi moc líbil a už se vážně těším na další - hlavně podle názvů vypadají skvěle :)

Taliane
01.09.2017 4 z 5

Kéž by mi rodiče četli před spaním celou sérii, mé dětství by bylo o tolik barevnější. No, alespoň už vím, že to budu číst já svým dětem, protože o tohle prostě nesmí přijít. Už vím, že stejně jako já si ji budou číst i v dospělosti a budou ji milovat úplně stejně.

iLuciferie
22.05.2017 1 z 5

Ke knížce mě přivedl film, který se mi moc líbil, tak jsem byla zvědavá na předlohu. Bohužel musím říct, že knížka se mi nelíbila. Nepřišla mi ani vtipná ani smutná, jen jednoduše a naprosto nezajímavě napsaná. Škoda.

silvara
08.04.2017 4 z 5

Jsem špatný člověk, když se při čtení tragického životního příběhu sourozenců Baudelairových tolik směji? Vážně, těm dětem se nic hezkého nepřihodí, zažívají doopravdy řadu nešťastných příhod, ale ten styl, kterým je to napsáno! Tomu se nelze nesmát! I když je to určeno především pro děti a mládež, já se četbou prvního (a dalších dílů) bavím, i když jsem z dětských a mládežnických let vyrostla. A s přibývajícími roky mi Snicket přijde vtipnější a vtipnější. :D

Laviii
03.04.2017 5 z 5

Přestože je řazená do knih pro mládež, nebála jsem se pro ní sáhnout. Film byl výborný, a když jsem zjistila, že je natočen podle knih, neváhala jsem. Výborné čtivo, doporučuji! :-)

Edona
02.04.2017 5 z 5

I když už nejsem ve správné věkové kategorii, tak si Řadu nešťastných příhod přečtu velice ráda. Jako malá holka si pamatuji, jak jsem si Zlý začátek půjčila z knihovny a nikdy nečetla další díly, protože je u nás neměli. Později jsem chtěla knížky sesbírat do vlastní knihovny, ale už se nedaly sehnat. Konečně po letech, kompletuji svou sbírku. První díl je vskutku nešťastný, ale víte, tomu stylu vyprávění Lemony Snicketa se prostě nedá odolat. :-)

dudunka
17.03.2017 5 z 5

krása četlo se jedním dechem :)

YellowBean11
08.03.2017 4 z 5

Taková jednohubka na hoďku ve vlaku :) líbila se mi

kyticka152
07.03.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla tak akorát smutná, a tak akorát dokonalá, že se krásně a lehce četla. Doporučuji k přečtení!

Slovanka
07.02.2017 4 z 5

Kniha je dozajista začátek naprosto úžasné série. Jde o krátké a jednoduché čtení, které je však také neuvěřitelně kreativní a inovativní - mnoho knih jako je tahle, teprve pak sérií, v dětských knihovnách nenajdete.
Co mi ale přišlo neuvěřitelně rušivé, byla překladatelova potřeba naprosto nevhodně tlačit do vět nevyjádřený podnět děti a ve slovesech pak koncovku "-y", což působilo např. u 13-letého Klause naprosto směšně: "Pamatuješ, jak jednou celý den pršelo a my se nudily, a tak jsme si všechny nabarvily nehty na nohou na červeno?" (doslovná citace) No které dítě/který klučina by něco takového řekl? :)

vodopad152
26.01.2017 4 z 5

Kniha byla velmi dobrá, ale někdy mi připadalo jako by si autor myslel, že jsme úplně blbí, ale možná je to styl psaní. Ale bylo to dobré.

Sarfias
07.12.2016 5 z 5

Tohle je jedna z těch knížek, kterou přečtete za pár hodin, ale vyloudí vám úsměv na tváři. I když je to kniha pro děti, dospělý člověk se k ni rád vrátí. Jsem zvědavá na další díly :)

Život-s-Kačí
20.07.2016 5 z 5

Nádherný příběh. K této knize snad nemusím ani nic jiného psát. Strašně se těším na další díly.

Juki-RoseMary
28.11.2015 5 z 5

Kniha mého dětství, která se mi ze života vytratila a před několika lety zase vstoupila a jsem za to ráda. Během pár týdnů jsem přečetla celou sérii a musím říci, že ve mě kniha vyvolala více otázek než odpovědí. Přesto jí považuji za poklad. Je mi hrozně líto že již nejde koupit v knihkupectvích a já musím lítat po bazarech. Ale co, až se bude na mé poličce skvět všech 13 dílů, všechno to trápení přinese sladké plody... Jako to sourozenců Baudelairových. :) Tak či onak, vsadím se, že příběh skrývá plno tajemství a souvislostí, které po prvním čtení stále zůstávají skrytá.

bibi.r
01.11.2015 3 z 5

Bylo to něco trochu jiného než jsem očekávala, ale určitě bych to doporučila řekněme trochu nezkušeným čtenářům okolo 10 let (prostě těm, kteří knížkám moc nedají), protože tohle by z nich mohlo udělat zanícené knihomoly :).

romankrasa
20.10.2015 4 z 5

Tuhle téměř dvou set stránkovou knihu, jež mají dospělí přečtenou klidně během jednoho dne, bych doporučil všem rodičům a jejich dětem na zkrácení dlouhé chvíli i poučení a následný rozbor jednotlivých pasáží, v nichž mohou děti pátrat po příčinách a zapamatovat si důležité aspekty k životu podané inteligentní formou.