Racionálně o globálním oteplování

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vlivem médií, většiny politiků a některých skupin vědců převládá ve veřejnosti mínění, že současné globální oteplování způsobilo lidstvo svou činností, hlavně spalováním fosilních paliv a s tím souvisejícím únikem oxidu uhličitého CO, do ovzduší. Mnoho významných vědců naopak s hypotézou o dominantním vlivu skleníkových plynů na globální oteplování nesouhlasí. Cílem této knížky je objasnit jednotlivá tvrzení a nakonec i platnost nebo neplatnost skleníkové hypotézy na základě vědeckých důkazů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43443/racionalne-o-globalnim-oteplovani-43443.jpg 43
Žánr
Literatura naučná
Vydáno, Dokořán
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Racionálně o globálním oteplování

Fideidefensor
06.03.2020

V českém prostředí jde, díky svému zaměření, o naprosto úžasné dílo s nevídanou informační hodnotou.
Jistě, kniha má spoustu neduhů. V prostřední části, kde se popisují různé způsoby měření změn zemské teploty, je kniha dokonce poměrně nezáživná a pro laického čtenáře i jen těžko stravitelná.
Toto negativum ovšem bohatě vynahrazuje závěrečná část, ve které je teorie o zásadním vlivu oxidu uhličitého na globální oteplování brutálně rozemleta na prach, což zaslouženě potěší každého ctitele racionálního myšlení a empirických dat.
Proto tuto skvělou vědeckou publikaci doporučuji každému, kdo by rád poznal jiný pohled na toto v dnešní době velmi aktualní téma a zároveň nemůžu jinak, než hodnotit pěti hvězdami.

Štítky

globální oteplování podnebí, klima

Autor a jeho další knihy

Miroslav Kutílek
česká, 1927 - 2016

Podobné knihy

Kniha Racionálně o globálním oteplování je v

Přečtených3x
Doporučených2x
Knihotéce3x
Chystám se číst7x
Chci si koupit1x