Ráchelina kniha

Ráchelina kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251708/bmid_rachelina-kniha-251708.jpg 4 254 80

Dramatická smrt rodičů přivede Ellu z New Yorku zpět do rodného Bergenu, aby tam vyřešila majetkové záležitosti. Na místě však zjistí, že jejich rodinnou vilu obývá již několik měsíců stará paní jménem Ráchel. Ella chce dům po smrti rodičů prodat a hodlá Ráchel vypovědět nájemní smlouvu. Při jednom setkání však Ráchel Ellu, která pracuje jako novinářka, požádá o sepsání svého životního příběhu. Ella se rozhodne spíše ze slušnosti vyslechnout její vyprávění, avšak zakrátko je vtažena do pozoruhodného životního příběhu, který se odehrává v několika zemích, od Ráchelina dětství, kdy byla jako uprchlík poslána z Bratislavy do Norska...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Rakels bok , 2014

Mermaida
30.06.2017 5 z 5

Po měsíci dočteno! Ufff! Silná to kniha (a nemyslím tloušťkou!).
Ze začátku jsem měla problém se čtivostí knihy. Až někdy za polovinou dostala pro mne spád takový, že jsem se konečně začetla a nechtěla knihu odložit. Celkově byla kniha krásná. Jen ten Ráchelin život byl poměrně smutný, ale vlastně se snoubil i s tím příjemnějším , což spíše ukazuje až konec knihy.
A emočně? Nemám slov - dokonce mi tekly slzy i v tramvaji (spolucestující divně čuměli...). Myslím, že tuhle knihu si budu hodně dlouho pamatovat, přestože naše společné začátky nebyly nic moc. Ale ten konec je vykompenzoval!

VercaLukasova
12.06.2017

Výjimečná kniha! :) Rachelin život byl opravdu pestrý, zajímavý, čtivý, smutný i šťastný. Musím přiznat, že jsem tu hlavní zápletku poměrně rychle odhalila a nebyla jsem tedy překvapená, přesto ve mně kniha zanechala spoustu emocí.
Nemůžu uvěřit tomu, že takto skvělá kniha na knizniklub.cz stojí pouhých 89,- Kč. :(

MíšaS.
10.06.2017 3 z 5

Jak jen to napsat...kniha špatná nebyla, četla se hezky, celkem rychle, žádné tuctové téma, ale --- asi od půlky mě kniha přestala bavit, pochopila jsem hlavní zápletku a celkové téma mě přestalo zajímat. Dočetla jsem, a nakonec se dočkala i něčeho, co v knihách nesnáším, sumarizování let (od roku 1975-1977 dělala to a to, od roku 1978-1979, apod.)

Daku
19.02.2017 5 z 5

Určitě zajímavá kniha. Spousta lidí, by si mělo uvědomit, že lidi by se neměli soudit podle vyznání, nebo barvy pleti. Ale podle toho, jací opravdu jsou.

Janca13
26.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Vyprávění bylo poutavé a snažila jsem se ušetřit každou chvilku, abych mohla číst dále. Poprvé jsem četla příběh židovských dětí, které sice unikly koncentráku, ale dostaly se do cizí země bez rodičů, jakýchkoliv známých odkázané na dobrodiní naprosto cizích lidí, bez znalosti jazyka. Smutný, ale nádherný příběh.

Kedi
13.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky přečetla. Mistrovsky rozpracovaná fabule s překvapivým koncem, i když jsem od jisté části knihy zápletku tušila. Je vidět, že autorka má bohaté životní zkušenosti. Kniha je plná zralé moudrosti. A židovská otázka nám asi nikdy nedá spát...

aralka
28.11.2016 5 z 5

Za mě moc krásná kniha!!!! nějak jsem nepochopila ty komentáře jakože nuda, těžké ke čtení apod., tak jsem si dala práci a koukla, co považují dotyčné osoby za skvělé knížky a vše se vysvětlilo, dále no comment . :-) . . . v této knize je citlivě zpracovaná židovská tematika, před a během války, kniha se krásně lehce čte, představuje nám život jedné bratislavské židovské rodiny s nástupem protižidovských nálad hlavně z pohledu dítěte (které nechápe ,co se to děje), a drsné, ale jediné nabízející se řešení rodičů.... jde o retrospektivní vyprávění staré ženy, která byla kdysi tou malou holčičkou, se kterou se život nemazlil.... dávám 5 hvězdiček
: -)

triatlet
08.08.2016 4 z 5

Umně zachycený příběh, i když mírně překombinovaný (soužití Elliných rodičů). Ráchelino vyprávění zaujme. Líbilo se mi Einsteinovo poselství a jeho naplnění.
Opakované aluze na Zlodějku knih jsou motivující.

Kopretina_aku
26.06.2016 5 z 5

Další z mnoha knih na téma holocaust, ale zase trochu o něčem jiném a z jiného pohledu. Tentokrát se nesetkáváme s někým, kdo přežil koncentrační tábor nebo se někde schovával, ale je to příběh o dívce, později ženě, která jako dítě odjela do zahraničí a tím jí bylo umožněno přežít válku. Nejvíce mne zaujala právě část jejího příběhu z dětství, ale ani další život Ráchel nebyl nezajímavý.

Vědruna
24.06.2016 5 z 5

Zpracování těžkého tématu čtivým způsobem, nečekala jsem, že se budu těšit, až ke knize znovu sednu. Trochu jiné pojetí tématu holocaustu tím, že na vše Ráchel vzpomíná s velkým časovým odstupem, kdy už se vyrovnala se vším, co jí v životě potkalo. Já jsem celé vyprávění cítila jako těžký životní osud, který dokázala zvládnout a nakonec dokázala i "navyprávět" své zážitky, aby její příběh zůstal pro všechny, co přijdou po ní. Za mě pět hvězdiček.

Ivana11
17.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, oceňuji lehkost textu, výborně se mi četlo. Je zde obsaženo téma holocaustu, ale není to příliš tvrdě popisované jak v některých jiných knihách. Knihu mohu jedině doporučit.

levánoha
08.06.2016 3 z 5

Za mě pouze tři hvězdy a i to je moc. Docela mě tady překvapily ódy na tuto knihu. Pro mě to byla celkem nuda. Je to něco na způsob Vypravěčky od J. Picoult - jeden příběh v pozadí druhého, ale tady mě ta hlavní linie bavila daleko méně. Znovu bych knihu nečetla a ani nějak nedoporučila.

viviann
19.05.2016 4 z 5

Kniha byla zajimava, ale toto tema se casto opakuje. Nicim me neprekvapila. Dobre se cetla a mela spad. Vracet se k ni nebudu.

bookcase
11.05.2016 5 z 5

Mimořádně silný čtenářský zážitek.

Michi.01
06.05.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha, Ráchelin životní příběh je opravdu velice zajímavý..

Ranuncul
02.05.2016 3 z 5

Ze začátku velice těžké ke čtení.Nemůžu řict,že by to bylo špatné,ale znovu číst nebudu.

monte
14.04.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Moc hezky a citlivě zpracované téma holocaustu. Doporučuji ostatním čtenářům

orinka3
20.02.2016 5 z 5

Mimořádná kniha. Doufám, že ocenění dostane. Protože číst takový literární skvost je pro člověka opravdu zážitek. Psychologický román, kde hrdinové žijí, nic není selanka natož červená knihovna se zázračnými náhodami. Mladá žena, která nás do knihy uvádí, se kvůli tragické nehodě svých rodičů musí vypořádat s dědictvím. Rozhodně nepočítá s tím, co se při tom dovídá. Do jejího života vstupuje stará dáma, od které se zpočátku snaží dodržovat odstup, ale je postupně vtahována do jejího vyprávění. Krásné čtení, vyprávěný životní příběh běží velkým spádem, svěží a mimořádně čtivý styl. Téma holocaustu bylo mnohokrát zpracované. Tady jde až na dřeň, o to víc, že jde o děti. Vřele doporučuju, tato kniha musí být ozdobou každé knihovny.

DariDerek
28.12.2015 5 z 5

Naše minulost není zrovna růžová, Židé byli a nebylo s nimi zacházeno v rukavičkách. A v této knize je to podáváno po takových malých dávkách, opatrně, nenásilně, až mi padala čelist... Musela jsem číst pomalu, jemně, abych neporušila ten posvátný obsah... Pokud chcete, podívejte se na mou recenzi... v záložkách. :)

Marselle
18.12.2015 5 z 5

Smutný příběh s židovskou tématikou, která je nám všem známá. Myslím si, že tato kniha si najde hodně čtenářů :-)