Hodný, zlý a nemrtvý

Hodný, zlý a nemrtvý https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46935/bmid_hodny-zly-a-nemrtvy-948-46935.jpg 4 192 20

Rachel Morgan série

Moc práce jí to nedalo a velmi rychle si získala i u nás davy fanoušků. Ono se ani není čemu divit – Rachel je fakt třída. Ovšem tentokrát jde už do tuhého… Čarodějka Rachel Morganová vede těžký život, v nejtemnějších stínech Cincinnati totiž pátrá po zločinných stvůrách noci. Zvládne upíry oděné v kůži a poradí si i se lstivým démonem. Ale sériový vrah, který si za oběti vybírá experty na nejnebezpečnější druh magie, je trochu moc i na ni. Boj s prastarým, nesmiřitelným zlem není žádná dětská hra – a tentokrát bude mít Rachel štěstí, když si zachrání aspoň svoji duši.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Good, the Bad, and the Undead , 2005

Saichania
05.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Trochu lepší než první díl, i když v závěru je to zase akce ala Rachel. Naturalistické popisy těl obětí jsem přeskakovala. A ten vztah s Ivy je prapodivný a docela mě irituje. Jinak dobrý, přečíst se to dá :D. Jo a obálka je nepovedená u všech dílů...

Nina291
06.02.2022 3 z 5

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale příjemně překvapila. Na autorku se asi ještě podívám

havrmoni
07.10.2021 3 z 5

Abych se přiznala, tak tato hrdinka mi připomínala Anitu Blake ze stejnojmenné série. Taky takový třeštiprdlo vrhající se bezhlavě do všeho s netrpělivostí dítěte. Čtu to, někdy až nevěřícně kroutím hlavou, ale stejně se pustím do dalšího dílu. Jsem zvědavá jestli se zlepší( Rachel) a vůbec co kdyby tam konečně bylo méně toho nic okolo a začalo to mít grády. :))

veronikahessy
17.06.2018 2 z 5

Dost jsem se v knize ztracela,bylo tam na me moc postav. Az od pulky jsem se zacetla.

renefer
19.03.2018 3 z 5

Rachel je trošku jednodušší, moc nepřemýšlí a prostě koná. Co na tom, že to potom vždycky schytá, on už si to za ni někdo vyžere. Nějak se nám ta série nevyvíjí správným směrem.

Mr.JaroCZ
28.10.2017 3 z 5

Dobrá řemeslná fantasy. Druhý díl lepší než prvý, uvidím, jaké budou další ;-)
Chyb v textu jsem si raději už nevšímal...

Mark.
10.08.2017 4 z 5

Tento díl byl o poznání lepší. Ovšem obálka katastrofální :-D

vterinka
10.07.2017 5 z 5

Kniha se mi četla dobře. Nechyběla v ní akce, napětí ani překvapení. Ovšem musím podotknout, že většina pasáží s upíry mě nebavila. To, jak hrdinka popisuje, jak se musí chovat, aby nevyprovokovala Ivy k útoku, aby ji omylem nenaznačila něco, co nechce, to mě prostě nebaví. Nemám ráda upíry a tahle kniha mě v tom jen utvrzuje.

Adelschutzova
14.02.2017 5 z 5

oproti prvnímu dílu jednoduše woooow !!! musím říct že mě autorka neustále překvapuje...
líbí se mi jak si autorka dala záležet na každé postavě a pořádně si s nimi pohrála... krimi zápletka byla naprosto geniální a o to více jsem si knihu užila...co mě teď mrzí je to,že se neplánuje dotisk 5 a ostatních dílů....asi si zakončení serie budeme muset domyslet :D-a nebo vzít slovníky a překládat :D ---hej lidi já jsem i začala mít ráda Trenta .... :O :D kniha stojí za přečtení už jen kůli té praštěné Rachel...

evik.sv
06.02.2017 4 z 5

Nevím jestli je to tím , že jsem si na styl psaní autorky zvykla , ale tento díl mi přišel povedenější . Rozvíjející vztah s Ivy a Nickem do toho tajemný Trent a super krimi zápletka.
Myslím si , že se mi praštěná Rachel začíná líbit. Tak uvidíme co nám ukáže třetí díl.

Jája92
21.12.2016 4 z 5

I přesto, že jsem první díl nečetla, okamžitě jsem si Rachel oblíbila a mohu tuto knihu směle zařadit mezi ty, na které ráda vzpomínám. Doufám, že se mi podaří přečíst i další díly, velmi mě zajímá, jak vše bude pokračovat.

Raven11
15.07.2016 4 z 5

Druhý díl Rachel Morgan mě bavil podstatně více než ten první. Možná díky zčásti detektivní zápletce, která dodala potřebné napětí. Oproti prvnímu dílu Rachel ukázala, že opravdu něco umí, se silnější magií je děj hned zajímavější. Líbí se mi vývin postavy Trenta a jelikož zůstalo v příběhu několik otazníků, pouštím se do dalšího dílu. Hlavně se těším na démona :)

Zelený_Drak
21.07.2015 3 z 5

Není to "ryba roztahovala žábra" ale "ryba roztahovala žábry". Ale pořád lepší než tvrdit, že norek je hlodavec.

Jinak mě to bavilo a nebavilo asi podobně jako první díl. Jsem ráda, že autorka se rozhodla nedělat z postav příliš velké blbce a nechala je konečně odhalit Trentovu identitu. Myslím, že z toho bude hlavní linka, která se potáhne všemi 14 díly.

Safienka
05.03.2015 4 z 5

Pokračování s tvrdohlavou Rachel Morganovou je tu. Ze začátku možná maličko táhlé a nudnější, ale pak se to rozjelo a dle mého názoru to mělo lepší spád než díl první. Hlavní postavy zůstavají stejné, takže nejsme ochuzeni ani o mrtvou nemrtvou upírku Ivy, o skřítka Jenkse a nakonec i o docela vychytralého démona. Možná je v tomto díle přidáno více erotických scén, ale není to naškodu. Naopak je to možná oživení celé knihy. Nu, jsem zvědavá na díl třetí.

Laf
28.11.2014 3 z 5

Možná tam mohlo být víc akce, ale jinak se mi to líbilo :)

Kathrine
25.08.2014 5 z 5

Tento díl se mi zdál o něco lepší chytlavější než první do prvního jsem se musela dokopat abych ho dočetla, ale tady jsem si ke knížce sedla a bylo těžké se od ní odtrhnout. Tady jsem taky přestala mít ráda Nicka. Bylo to napínavé čtení. Našla jsem tady snad všechno. Nemá cenu psát víc prostě si to musíte přečíst :)

Brambu
15.12.2013 3 z 5

A inu bylo tomu přesně tak. Druhý díl je tedy alespoň pro mne mnohem více atraktivnější. Z magie už se mi tolik hlava nemotá a je tu mnohem více napětí a erotična než v prvním díle. Na scénu nastupuje uprský vládce podsvětí a lidský detektiv. Děj se nám pěkně zamotává a Rachel je na dobré stopě. Když k tomu připočteme trable s abstinující upírkou, vraždícího démona, tajnústkářského radního Kalamacka a lidského přítele, zahrávajícího si se svojí duší, dostaneme příjemné pokračování fantasy, která má sice pomalý rozjezd, ale velmi povedený závěr.

Iworri
03.02.2013 2 z 5

Ráda bych sdílela pozitivní názory a dala ****, ovšem mě, z neznámých důvodů, ani tato série ničím nenadchla. Možná je to dějem, který mi za zvláštních okolností příjde táhlý i přesto, že poměrně po celou dobu se něco děje. Možná už je to samotnými postavami, možná je to opadlým humorem nebo čert ví čím, ale ani po třech týdnech nejsem schopná ani ochotná věnovat četbě druhého dílu více než 20 minut. Chybí mi především sexy arogantní mužská postava, která by opepřila a ztěžovala osobní život hrdinky. Namísto toho je tam jen nudný a nijak nevýrazný Nick, který se kdoví jak vypařil a stejně tak se i kdoví jak znovu objevil jako dlouhodobný přítel Rachel. Za celou dobu jsem nezůstala přikovaná ke gauči žádnou ze scén, kterou bych považovala za nesmírně napínavanou. Pro mě to prostě nemá žádnou šťávu. Možná, až se mi děj více uleží v hlavě, přistoupím k pokračování a dám tomu další šanci :/

Safienka
17.01.2013 4 z 5

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Druhý díl lepší než první. Postavy sympatické (až na Nicka, nemůžu si pomoct, ale toho kluka nemám ráda a doufám že ho někde v průběhu série sežere démon nebo tak něco) a děj má spád - i když je místy až moc chaotický, ráda mu to odpustím...