Rabbitdogs / Regerent

Rabbitdogs / Regerent https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380083/bmid_rabbitdogs-regerent-Ocj-380083.jpg 4 3 1

Tato kniha se skládá ze dvou nezávislých novel. První z nich napsal Pavel Šimík a nazval ji „Rabbitdogs“ – pro překlad bychom mohli zvolit název Králíkopsi. A co od toho můžete čekat? Lidé touží od pradávna po tom, najít existenci mimozemské civilizace, co však budou dělat tehdy, najdou-li inteligentní bytosti ve vesmíru? A zjistí, že jsou inteligentnější než sami lidé. Ba co více? Že dokáží věci, nad kterými zůstává rozum stát? Jak dopadne utajená výprava na Černou planetu? Kdo zemře a kdo bude žít? Druhá novela se jmenuje „Regerent“ a napsal ji Daniel Janů. Pokud slovo přeložíme, je to složenina holandského slova vládnout a anglického čas. Sám autor zde pak uvádí volný překlad: Pán Času. Pán Času chce zničit některé planety ve vesmíru, včetně planety Země. Jediný, kdo ho může zastavit je Anurianský drak Stozender Draconis. Stačí najít Procedurály – předměty vytvářející změny frekvencí, kterými pán Času provedl časové zkroucení. Stozender díky své schopnosti procházet časovými smyčkami a rušit některé časové události má tak jedinečnou možnost Procedurály najít. Zničit je a poté najít i pána Času, a zabít ho.... celý text

ijcro
21.06.2021 5 z 5

Rabbitdogs na mě zapůsobilo jako zjevení. Dýchlo na mě jako Ikárie z devadesátek. Kdyby dílko vyšlo pod anglicky znějícím jménem, klidně bych to mohl považovat na klasickou americkou sci-fi se silným filosofickým přesahem.
Chybí tomu jen to americky optimistické zakončení, jelikož na konci je víc otázek než na začátku každé příběhové linky.
Text ale vyžaduje pečlivé čtení. I tak doporučuji.
Je to dobrý, dost dobrý! ++

Autoři knihy

Daniel Janů