Temná pavučina

Temná pavučina https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168644/bmid_temna-pavucina-S7c-168644.jpg 4 35 6

Quirke série

Když je mediální magnát Richard Jewell nalezen ve svém venkovském sídle mrtev, vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o sebevraždu. V bezvládné ruce svírá brokovnici a nezdá se, že by nad jeho smrtí jeho příbuzní příliš truchlili. Mocný „Diamantový Dick“, jak se jednomu z nejmocnějších mužů v Dublinu říkalo, totiž nebyl právě oblíbený. Inspektor Hackett však o jednoznačném závěru vyšetřování pochybuje a stále více nabývá přesvědčení, že se jednalo o vraždu. Požádá proto o pomoc svého starého přítele Quirka, svérázného patologa, který má přece jen lepší přístup mezi dublinskou elitu. Vyšetřování zavede Quirka až do proslulého sirotčince St. Christopher´s, na místo, s nímž ho pojí mnohá traumata z dětství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

A Death in Summer , 2011

kolacky
03.04.2022 3 z 5

Dublin plný magorů, úchylů a pacholků. Snad dočtu tuhle sérii bez ztráty víry v relativně normální Iry.

Baiba
20.04.2017 3 z 5

Příběh není nikterak objevný, rozuzlení už vůbec ne, ale přesto patří Black k mým oblíbeným oddechovým autorům. Daří se mu parádně naplňovat žánr noir, kde se to jen hemží osudovými kráskami, rozpolcenými muži a pochmurná atmosféra deštivé Anglie by se dala krájet.

Hana62
13.04.2017 4 z 5

Za mě dobrý. Sice jsem tušila, jak to bude gradovat, ale rozuzlení nebylo přímočaré a jasné. Přesto zkusím jinou knihu od autora, uvidím...

Isserley
12.10.2016 2 z 5

Dobře se to čte, ale detektivka to spíš není, přestože detektiv se tam vyskytuje.

Xterka
02.10.2014 3 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním, rozuzlení přišlo v náznacích, na posledních stránkách a tak nějak jen mimochodem, zlo nebylo potrestáno, tak jak by si zasloužilo. četla se dobře, ale pro mě zřejmě poslední kniha od tohoto autora.

RADOST
15.11.2013 3 z 5

Tak tato detektivka mě nenadchla. Táhla se mi jak žvýkačka, občas nějaká dějová bublina. Pointu jsem odhadla už před polovinou a konečné vysvětlení bylo stejně náznakové, jak můj předpoklad.