Mosadz je pasca

Mosadz je pasca https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79907/bmid_mosadz-je-pasca-Htc-79907.jpg 4 72 14

Queen série

Jedna z detektívok známeho amerického autora nás zavedie do chátrajúceho vidieckeho sídla posledného člena bohatej zlatníckej rodiny Mosadzovcov. Prichádzame ta spolu so šiestimi ľuďmi, ktorí Hendrika Mosadza jakživ nevideli, a predsa si ich ten záhadný starec pozval, aby ich urobil svojimi dedičmi. Prečo si vybral práve ich? Nie je to pasca? Starodávny dom a jeho majiteľ budia hrôzu, ale nádej na bohatstvo je silnejšia. Je však ten starý čudák naozaj bohatý? Kde vlastne skrýva svoje milióny? Kto z prítomných ho zabil, aby sa čím skôr dostal k peniazom ? Náhodou, ako manžel jednej z pozvaných, je Mosadzovým hosťom aj inšpektor Richard Queen, ktorý je už na penzii. Za pomoci svojich bývalých kolegov sa usiluje nájsť odpoveď na všetky tieto otázky a dokázať si, že ešte nepatrí do starého železa. No nejedna jeho teória, nech je akokoľvek logická, sa v priebehu vyšetrovania ukáže mylnou. Zdá sa, že aj pre Queena je tento prípad príliš tvrdým orieškom. Podarí sa mu nájsť správnu odpoveď?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladé letá

The House of Brass , 1968

Andrea864
Andrea864
07.05.2021 4 z 5

Fajn detektivka. Čtivá, vtipné dialogy.

Jaruš7
Jaruš7
25.04.2021 3 z 5

Audiokniha poutavá.
Příběh je nahuštěný podivnostmi, zakamuflovaný identitami a logika šátrá, kde by našla počátek.
Představivost se tu musí znásilňovat.
Aranžmá a scénář stojící na mamonu mi neučaroval.

former3980
former3980
02.01.2021 3 z 5

Mal som z knihy obavy, keďže niektorí písali, že je sklamaním. Ale vcelku fajn čítanie (hoci zopár nelogickostí by som našiel). Ale k týmto knihám pristupujem ako k retro. Kto chce byť in, nech siahne po Nesbovi. 75 %

moničina
moničina
18.09.2018 2 z 5

Tak toto bolo pre mňa sklamanie. Najprv ma dej bavil, ale neskôr sa to pokazilo.

katy87
katy87
27.01.2018 4 z 5

Skupina cizích lidí se sejde v domě, ve kterém se stane vražda. Ideální a známé prostředí detektivky, které snad vždycky musí zafungovat :-).

alnahu
alnahu
18.09.2017 3 z 5

Klasická detektivka, která mně příliš neoslovila. Za pěknou obálku dávám tři hvězdičky.

Jessica007
Jessica007
17.07.2017 5 z 5

Hezká klasická detektivka. Vydání z r. 2011 má navíc moc hezkou obálku.

Alimak7
Alimak7
04.07.2017 3 z 5

Klasická detektivka, dobře se to četlo, více důležitých postav v příběhu, ale naštěstí nejsou sáhodlouze popisovány. Čtení tak na 2-3 dny někde na dovolené. Pokud si tuto knihu berete na dovolenou, přidejte jednu hvězdičku. :)

28401
28401
18.06.2017 5 z 5

Dobrá detektivka. Můj oblíbený autor nezklame.

PeM
PeM
12.03.2017 4 z 5

Vše už bylo řečeno pode mnou, nemám co dodat.

Palorizek85
Palorizek85
19.03.2016 3 z 5

Hezky se to čte. Dobrá četba večer před spaním. Klasická četba.

liskarysava
liskarysava
23.01.2016 4 z 5

Hezká detektivka

hledaseniki
hledaseniki
21.03.2013 4 z 5

Musím souhlasit jedná se o klasický detektviní příběh a pokud na detektivky jste, tak je Tajemství kovového domu právě pro Vás. Kniha není příliš obsáhlá a tak se tam neobjevuje mnoho zbytečností a především je hodně čtivá. Za 2 dny jsem jí měla přečtenou a nedávno jsem se k ní vrátila znovu, zápletka se může zdát jednoduchá, ale to rozhodně není, já jsem byla nadmíru spokojená.

Agi
Agi
30.11.2011 4 z 5

Poctivá, klasická detektívka s dôsledne vykonštruovanou zápletkou, pútavým dejom /rozpadajúci sa zámoček a jeho staručký majiteľ s bizarným sluhom verzus šesť nedočkavých dedičov/, gradujúcim napätím a tradičným, logicky zdôvodňovaným vyšetrovaním, pri ktorom je prácne vylučovaná jedna hypotéza za druhou.