Mosadz je pasca

Jedna z detektívok známeho amerického autora nás zavedie do chátrajúceho vidieckeho sídla posledného člena bohatej zlatníckej rodiny Mosadzovcov. Prichádzame ta spolu so šiestimi ľuďmi, ktorí Hendrika Mosadza jakživ nevideli, a predsa si ich ten záhadný starec pozval, aby ich urobil svojimi dedičmi. Prečo si vybral práve ich? Nie je to pasca? Starodávny dom a jeho majiteľ budia hrôzu, ale nádej na bohatstvo je silnejšia. Je však ten starý čudák naozaj bohatý? Kde vlastne skrýva svoje milióny? Kto z prítomných ho zabil, aby sa čím skôr dostal k peniazom ? Náhodou, ako manžel jednej z pozvaných, je Mosadzovým hosťom aj inšpektor Richard Queen, ktorý je už na penzii. Za pomoci svojich bývalých kolegov sa usiluje nájsť odpoveď na všetky tieto otázky a dokázať si, že ešte nepatrí do starého železa. No nejedna jeho teória, nech je akokoľvek logická, sa v priebehu vyšetrovania ukáže mylnou. Zdá sa, že aj pre Queena je tento prípad príliš tvrdým orieškom. Podarí sa mu nájsť správnu odpoveď?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79907/mosadz-je-pasca-Htc-79907.jpg 3.946

Ellery Queen 33.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Mladé letá

The House of Brass · 1968

Kniha Mosadz je pasca

moničina
18.09.2018

Tak toto bolo pre mňa sklamanie. Najprv ma dej bavil, ale neskôr sa to pokazilo.

katy87
27.01.2018

Skupina cizích lidí se sejde v domě, ve kterém se stane vražda. Ideální a známé prostředí detektivky, které snad vždycky musí zafungovat :-).

alnahu
18.09.2017

Klasická detektivka, která mně příliš neoslovila. Za pěknou obálku dávám tři hvězdičky.

Jessica007
17.07.2017

Hezká klasická detektivka. Vydání z r. 2011 má navíc moc hezkou obálku.

Alimak7
04.07.2017

Klasická detektivka, dobře se to četlo, více důležitých postav v příběhu, ale naštěstí nejsou sáhodlouze popisovány. Čtení tak na 2-3 dny někde na dovolené. Pokud si tuto knihu berete na dovolenou, přidejte jednu hvězdičku. :)

18.06.2017

Dobrá detektivka. Můj oblíbený autor nezklame.

PeM
12.03.2017

Vše už bylo řečeno pode mnou, nemám co dodat.

Palorizek85
19.03.2016

Hezky se to čte. Dobrá četba večer před spaním. Klasická četba.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Ellery Queen
americká, 1905 - 1982

všech 36 knih autora

Kniha Mosadz je pasca je v

Právě čtených1x