Pytel kostí

Pytel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1137/mid_pytel-kosti-HsB-1137.jpg 4 1516 200

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Bag of Bones , 1998

slaska77
28.07.2019 4 z 5

Opravdu děsivé od začátku do konce.... a napínavé. Četla jsem jako audioknihu již před časem, ale moc dobře si pamatuji ten stísněný pocit, který jsem měla po celou dobu poslechu knížky. Rozuzlení je opravdu strach nahánějící. Mohu doporučit každému milovníkovi hororového žánru.

makyla
14.07.2019 4 z 5

Moje první Kingovka. Nedávám plný počet, ač se mi kniha líbila a četla se velmi dobře. Ale tohle pro mě není zdařilá duchařina, horor... Přemýšlím, jestli byl v knize okamžik, kdy jsem se, byť malinko, bála. Ale nevybavuji si. Nicméně kniha kvalitní, výborný děj. Jen nečekejte poruchy spánku po přečtení této knihy.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Hodně se mi to líbilo, celková atmosféra, vážně hodně.

danny_21
06.04.2019 4 z 5

Velmi povedená duchařina se zajímavým příběhem a spoustou nečekaných zvratů. Hlavní hrdina pisálek je sympaťák, pere se s poltergeisty statečně a vše celý děj včetně hlavní zápletky je napínavý, atraktivní, uvěřitelný a čtenář nemá problém se s hlavním hrdinou prokousávat příběhem. Steve je prostě výjimečný vypravěč a dokáže i popisné pasáže podat tak, že se u nich většinou neusínáte, Pytel kostí zabodoval kousek od vrcholu - 85 %

oxiduji
06.03.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, King je prostě král!!

richard7959
27.02.2019 4 z 5

Asi moje třetí nejoblíbenější kniha od Kinga. Hned po Osvícení a TO. Je tam hodně emocí, které opravdu berou za srdce. Hlavní postava se vyrovnává se smrtí manželky a zažívá další strasti života - nejistota, strach, podezíravost a vnitřní boj. Myslím, že prvky strachu a hrůzy jsou až druhořadé, přesto fungují. Napětí by se dalo krájet a čtenář těžko od stránek odvrací oči. Přečteno cca za pár dní a téměř jedním dechem. Mike Noonan je vedle Looser Clubu a rodiny Torrencových pro mě srdcovou postavou.

PetK
20.02.2019 2 z 5

Mno. Kde začít. Ok, pozitivy. Bavil mě ten základní příběh - ovdovělý spisovatel s blokem, těhotná mrtvá manželka s tajemstvím, mladá vdova v nesnázích s rozkošnou holčičkou. Ale bohužel snad víc než polovinu (podotýkám že pro mě už tak dost rozvleklé knížky) zabírala duchařina. A to mě fakt, ale fakt nebavilo. Rozumím, že to je asi to, co milovníci Kinga chtějí a oceňují, ale tak holt asi nebudu jeho věrná fanynka. Na druhou stranu jsem poslouchala Pod kupolí, Nadějného žáka a dokonce i To, a nikde mi to nepřišlo - ta duchařská stránka - tak otravná jako tady. Tož tak. Uzavřela bych to tím, že Kingovi vždycky tak jednou za půl roku dám šanci, a zřejmě to zkusím zas, ale tohle nebyl můj šálek kafe.

Cibulek
08.12.2018 1 z 5

Slaboučké, nešlo dočíst, tentokrát se v tom 'mistr' hrozně babral.

Sarka25
17.09.2018 5 z 5

King opět nezklamal, kniha mě bavila od začátku do konce .. když jsem četla v noci tak jsem se bála ..

Valentine
18.07.2018 4 z 5

Originální zápletka, čtivý příběh a napínavý závěr. Poctivá Kingovka která se čte sama a mrazí z ní v zádech, přesně tak jak by to mělo být :)

VendulaKarlovna
23.06.2018

Přečteno téměř jedním dechem a plné nečekaných vyústění... Prostě KING!

Darknessfriend
29.04.2018 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem

Cherryel
08.03.2018 3 z 5

U téhle knížky jsem se i bála, líbilo se mi že nebylo vše hned jasné,hodně záhad okolo a pomalé odkrývání pravdy.I když tu pomalost bych někdy trochu u Kinga zrychlila, protože mi pak přijde dost stránek o ničem.Ale byl to vcelku dobrý strašidelný příběh.

Ila117
18.02.2018 5 z 5

Skvělý příběh, ano, King je za mě opravdu Král. I když místy to nebylo nijak dramatický, stále se mi kniha líbila.

jefff
12.02.2018 2 z 5

Za mě ohromné zklamání a z mého pohledu zatím nejslabší kingovka. Dlouho se příběh rozjížděl a když nabral na obrátkách a začal být napínavý a zajímavý přišla změť dějových zvratů a nepřehledných "scén". Konec mě nebavil, naštval a zklamal. Tentokrát velmi slabé.

MorriconeTheGod
10.01.2018 1 z 5

Asi nejslabší, co jsem od Kinga četl a popravdě už mě tento autor začíná nudit (a prudit) a asi s ním skončím. Aby spisovatel psal o spisovatelovi a nimral se v nějakých tvůrčích krizích a bůhvíčem, to už mi přijde jako velká ubohost. Léčit mindráky si mohl jinde. Nemluvě o tradiční umělé natahovanosti a zdlouhavosti.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Dnes už bych asi hodnotil o hvězdu méně, ale přesto je to velice solidní román. Duchařina, která mě před deseti lety docela vyklepala, už dnes takový efekt nemá, nicméně příběh mě táhl dál bez ohledu na zmíněné. Délku knihy jsem si uvědomil pouze ve chvíli, kdy jsem zjistil, že ji jen na posezení přečíst nezvládnu.

NymphMaeve
07.11.2017 3 z 5

Četla jsem před delší dobou, ale jako ne moc hrdinnou fanynku hororů mě tato kniha bude asi strašit dlouho. Krásně vykreslená ponurá atmosféra a tajemno skryté mezi řádky bylo úžasné, ale v některých částech zbytečně zdlouhavé, avšak závěr je nečekaný, dokonale popsaný, že jsem měla stažené půlky a fakt se bála. Ovšem celkový dojem na víc jak 3* není, od S. Kinga jsem četla jiné a mnohem lepší kousky.

Veronika33
03.10.2017 3 z 5

Kniha bola super, ale príbehu by svedčilo zoškrtanie niektorých pasáží. Príbeh samotný sa mi páčil a veľmi ma bavil. Videla som aj sfilmovanie a musím povedať, že to je jedno z tých lepších filmových spracovaní Kingovho diela. Odporúčam.

Viviana-Mori
02.10.2017 4 z 5

Leccos od Kinga se mi opravdu líbí, ale nikdy jsem se u jeho knih, které jsem doposud četla, nijak zvlášť nebála. Tady u této musím říct, že ano. Bylo to fajn čtení, jen ten konec mi pak už trochu vadil a skoro bych i čekala nějakou lepší pointu, ale víceméně dobré čtení, ze kterého jsem fakt měla těžké spaní.