Pyrofobie

Pyrofobie https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31866/pyrofobie-31866.jpg 4 40 14

Úspěšnému a šťastně ženatému mladému manažerovi Jasonovi komplikuje život jediný problém – od dětství ho trýzní noční můry, v nichž ho ohrožuje děsivý požár. A nyní se k jeho pyrofobii připojily i záhadné fotografie a zlověstné vzkazy, které mu posílá někdo neznámý. Myslíš si, že jsi naživu, ale není to pravda. Nežiješ. Neexistuješ. Co začalo jako zdánlivě špatný vtip, postupně přerůstá v příšerný zlý sen, podrývající samotné základy jeho existence. Mistrně napsaný příběh, který čtenáře strhující atmosférou vtáhne do děje od prvních vět a udržuje si téměř nesnesitelné napětí až do posledních stran.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Plus

Vuurgeest , 2010

nikca1994
14.07.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila,ale čekala jsem od ní víc. V první polovině jsem se nemohla začíst,ale od druhé poloviny to bylo lepší a ke konci to bylo napínavé.

Eeve
06.12.2021 2 z 5

(SPOILER) No hrôza hrôzna, to je teda fakt. Ale bohužiaľ nie hrôza a strach z príbehu, ale zo samotnej knihy! Nič nudnejšie som už naozaj dlhú dobu nečítala. Musela som sa premáhať každý deň prečítať aspoň pár strán, kým som ju dočítala, ubehli 2 týždne (takúto knižku by som mala mať zlúsknutú za 2 dni), a to sa mi už veľmi dlho nestalo. Ako-také napätie sa objavilo až v poslednej štvrtine knihy, aj to bolo nudné (nudné napätie som mala tú česť čítať prvý raz v živote, ale presne taký pocit som z toho mala).
Celý dej je napísaný strašne rozvláčne, autor sa evidentne naozaj chcel inšpirovať Kingom, keďže sa snažil venovať detailom, ale poňal to tak kuso a nezaujímavo, že to až bolelo. A celý ten príbeh sa prakticky točí len okolo dvoch postáv - hlavná postava Jason, vysoko nechápavý človek, a jeho žena Kayla, vysoko nestála a labilná osoba, ktorá väčšinu času v knihe preplakala. Snažia sa rozpletať akési temné tajomstvo, ale okrem toho, že im to ide ako v lete na saniach, to tajomstvo až také temné rozhodne nebolo - a nech vás anotácia neklame, nič mysteriózne, okrem halucinácií hlavného hrdinu, to nie je. Apropo, tých halucinácií si hlavný hrdina užil požehnane, tu videnie, tam videnie (za bdelého stavu), čo sa prešlo úplne bez komentára či vysvetlenia, asi je to v danom svete bežný jav. No a tie "napínavé" scény medzi tým akoby vypadli z nejakej príručky o staromódnych klišoidných scénach (smrtka s kosou, kostlivec naťahujúci sa po niekom a bla bla), a dokonca dofrasa ani tie neboli napínavé! A to som sa tak tešila...
Osobne, a teraz nech sa nikto neurazí, ma zdvíha zo stoličky sem tam videné tvrdenie, že by sa tento autor mal nejako podobať môjmu milovanému Stephenovi Kingovi. No v žiadnom prípade vážení priatelia. Kinga mám načítaného skrz naskrz, a chvalabohu preňho, ani len zamak sa nepodobá tomuto pánovi spisovateľovi. Čiže nie, nie je to ako od Stephena Kinga :) Vyberte si ktorúkoľvek pásovku od Cooka či Palmera, a bude tam o 100% viac napätia než tu. Pre mňa veľké, preveliké sklamanie.
Jedna hviezda je za to, že ma tak podarene obelhali obálkou a anotáciou :) A druhá za originálny námet, ktorý bohužiaľ zostal absolútne nevyužitý.

Arev122
29.01.2021 4 z 5

Po pomalejším začátku se stal děj románu velmi napínavý, měl spád, napětí.

Nikkaa
02.09.2020 4 z 5

V první polovině knihy se mi moc nedařilo zacist, ale pak jsem byla v druhé polovině velice překvapená jak se věci otáčí, a ten wow překvapení, naštěstí vše dopadlo kupodivu dobře

Stanas513
01.01.2020 5 z 5

První kniha od tohoto autora a jak už někdo napsal dozadu na obálku: "Pokud by měl mít Stephen King ještě nějaký pseudonym, byl by to rozhodně Jack Lance." Vřele s tímto výrokem souhlasím. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Lasi808
13.08.2019 3 z 5

Od knížky jsem jako od hororu očekávala trošku víc. Nicméně je napsaná čtivě. Příběh mi zpočátku nepřišel moc napínavý a zaujalo mne spíše až rozplétání "záhady" v poslední třetině knížky. Rozuzlení bylo ale velmi zajímavé a nečekala jsem jej. Fajn čtení na zimní večery.

šipek
24.10.2018 4 z 5

Po této knize jsem sáhl čistě náhodou v knihovně a nebylo to vůbec špatné čtení. Kniha měla spád a závěr byl strhující a nečekaný. Doporučuji k přečtení.

Dresia
04.05.2018 2 z 5

Pro mě dost zklamání, ale to bude špatnou volbou žánru.

Enii556
09.12.2017 5 z 5

Asi moje nejrychleji prectena kniha! Nemohla jsem se od ni odrhnout! Suprovy konec!

dagsvob
23.07.2016 5 z 5

Bavila mě od začátku do konce.

Týnix
30.12.2014

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Obsah skvělý a konec byl jedno velké překvapení. Určitě doporučuji přečíst ;)

Janie1989
26.12.2013

knihu jsem přečetla za jeden den. byla velmi napínavá už od začátku a konec byl překvapující. doporučuji :)

soukroma
15.11.2013 5 z 5

Napínavé, čtivé, konec trochu překombinovaný, ale naštěstí se nekonala žádná duchařina (sci-fi ani fantasy to není, jen moderní slušný thriller).

steppen-wolf
23.03.2013 3 z 5

Spíše thriller kombinovaný s detektivkou než horor. Oceňuji, že se autorovi podařilo udržovat tajemství skoro do konce, navíc se kniha tvářila jako určitý druh fantastického hororu, aby pak následně nastal náhlý obrat a vše bylo překvapivě jinak. Jinak nic výjimečného: postavy jednoduché, syžet tradiční, styl vyprávění nepřesahující standardní úroveň žánrového řemesla.
Pro mě příjemně odpočinkových 65%

Jack Lance (p)