Putování za švestkovou vůní

Putování za švestkovou vůní https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24254/putovani-za-svestkovou-vuni-24254.jpg 4 91 23

Hlavní hrdina této knihy je odvážný trpaslík Pitrýsek. Tomuto odvážnému trpaslíkovi se podaří uniknout z knihy. Tento únik mu umožní prožít mnoho dobrodružství mezi lidmi a mezi loutkami. Pitrýsek procestuje mnoho koutů světa, podívá se do Dánska, do Afriky, ale zastaví se i na Šumavě kam se vypraví s taxikářem Srdce. Setká se s malířem, který ho namaloval do knihy. Celá knížka končí zmizením vejce Pitrýska.... celý text

Kerberos
01.08.2023 4 z 5

Prázdninové čtení s vnoučaty, dobrodružné putování skřítka Pitríska.

kikies
30.09.2022 4 z 5

Půvabné Pitrýskovo dobrodružství, místy úsměvné, místy dojemné... setkala jsem se s ním až v dospělosti, a možná je to lepší, každopádně i menší děti si jej oblíbily (ač je podezírám, že spoustě věcí nerozumněly... ale zřejmě to ničemu nevadí :-) )

vejtras
21.03.2021

Další z velmi oblíbených pohádkových knížek. Snové obrazy, silné okamžiky lidství a nekonečná fantazie autora. Místy jsem měl pocit, že si knihu užívám víc než děti, pro které byly některé obrazy matoucí až strašidelné.

capricornus
09.05.2020 5 z 5

Čtení na dobrou noc!

Slůník
16.11.2019 5 z 5

Četla jsem jako studentka ČJ na VŠ a vůbec to nevadilo, spíš naopak. Psala jsem pak její teoretický rozbor, jako jediná jsem si vybrala dětskou knihu, ale bylo opravdu o čem psát!

knihovniceS
25.01.2019 5 z 5

Knihu jsme četly (já i sestra) v dětství, pak stejnou milovaly moje dcery , bylo z toho už salátové vydání a četli jsme "Pitrýska" vnoučatům. Úžasná kniha s nádhernými kresbami paní Zmatlíkové .

hjindriska
09.11.2018

Četla jsem ji i pro svoji malou dceru a to už je let...

los
06.08.2018 5 z 5

Pitrýsek je český Malý princ!

tohle je moje dětství a vzpomínka na maminku, když mi předčítala, než jsem se to sám naučil
měli jsme doma vydání velkého čtvercového formátu v černých deskách a ilustrované Zmatlíkovou, tu knížku jsem miloval, dodnes si pamatuju, jak jsem se nedokázal přestat smát nad Pitrýskem a husou: Šišky, šišky, šišulinky!

denib
08.05.2018 5 z 5

Krásná kniha, kterou bych si jako malá určitě zamilovala. Pitrýskovo putování není jen o dobrodružství, ale hlavně o mnohem důležitějších věcech v životě. Třeba o přátelství.

Unterwald
21.04.2018 5 z 5

Tato knížka pro mě bude vždy mít jedinečné kouzlo TÉ POHÁDKY, kterou mi před spaním četli drazí rodičové, která byla jednou z prvních co jsem přečetl sám a jednou z těch, které snad budu jednou číst svým dětem. Nemohu hodnotit objektivně, hodnotím ale s láskou.

aktijnov
07.03.2018 4 z 5

Krásná poetická pohádka pro děti i dospěláky...

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásný, jedinečný příběh.

Mairiel
19.12.2016 2 z 5

Náhodně vybraná kniha v antikvariátu, Aškenazyho Praštěné pohádky jsem jako dítě milovala. Pitrýskův příběh mě jako cynickou dospělou osobu moc nebral, ale říkala jsem si, že si jej můžu nechat pro své budoucí hypotetické děti. Než přišla na scénu princezna Pipina. Hlavní hrdina jako odvážný moudrý dobrodruh a jeho milá krásná hloupá princezna, pro kterou je největší blaho mu posluhovat - to fakt ne. Takhle genderově stereotypní příběhy se u mě v domácnosti číst nebudou!

Makropulos
12.03.2016 5 z 5

Knížka,
"v níž se děje mnohem víc, než může vypovědět titulek -
a nezbývá tudíž, než si ji přečíst" (úvodní titulek kapitoly dvacáté třetí).

Karnager
02.01.2015 3 z 5

Při čtení mě jímala podivná tesknota...

Karola
05.09.2013 5 z 5

Jedna z mých prvních knih ilustrovaná Helenou Zmatlíkovou...dnes již hodně "očtená",milují ji i mé vnučky.

růža
26.08.2013 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knihu viděl ve večerníčkovém zpracování. Úžasné.

Rup
21.05.2013 5 z 5

Kniha mého dětství a srdce. Velice "lidská". I když se jedná o pohádku, doporučuji i dospělákům.

Katuska001
23.12.2012 4 z 5

Lehké čtení pro děti v příhěhu o skřítkovi Pitrýskovi, který hledá spřízněnou duši a o dobrodružsvtí, které ho potká cestou.

knedlik
08.10.2012

Lehké, milé, vtipné počtení :-)