Putování za švestkovou vůní

Hlavní hrdina této knihy je odvážný trpaslík Pitrýsek. Tomuto odvážnému trpaslíkovi se podaří uniknout z knihy. Tento únik mu umožní prožít mnoho dobrodružství mezi lidmi a mezi loutkami. Pitrýsek procestuje mnoho koutů světa, podívá se do Dánska, do Afriky, ale zastaví se i na Šumavě kam se vypraví s taxikářem Srdce. Setká se s malířem, který ho namaloval do knihy. Celá knížka končí zmizením vejce Pitrýska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24254/putovani-za-svestkovou-vuni-24254.jpg 4.360
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

hjindriska
09.11.2018

Četla jsem ji i pro svoji malou dceru a to už je let...

los
06.08.2018

Pitrýsek je český Malý princ!

tohle je moje dětství a vzpomínka na maminku, když mi předčítala, než jsem se to sám naučil
měli jsme doma vydání velkého čtvercového formátu v černých deskách a ilustrované Zmatlíkovou, tu knížku jsem miloval, dodnes si pamatuju, jak jsem se nedokázal přestat smát nad Pitrýskem a husou: Šišky, šišky, šišulinky!

denib
08.05.2018

Krásná kniha, kterou bych si jako malá určitě zamilovala. Pitrýskovo putování není jen o dobrodružství, ale hlavně o mnohem důležitějších věcech v životě. Třeba o přátelství.

Unterwald
21.04.2018

Tato knížka pro mě bude vždy mít jedinečné kouzlo TÉ POHÁDKY, kterou mi před spaním četli drazí rodičové, která byla jednou z prvních co jsem přečetl sám a jednou z těch, které snad budu jednou číst svým dětem. Nemohu hodnotit objektivně, hodnotím ale s láskou.

aktijnov
07.03.2018

Krásná poetická pohádka pro děti i dospěláky...

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh.

Mairiel
19.12.2016

Náhodně vybraná kniha v antikvariátu, Aškenazyho Praštěné pohádky jsem jako dítě milovala. Pitrýskův příběh mě jako cynickou dospělou osobu moc nebral, ale říkala jsem si, že si jej můžu nechat pro své budoucí hypotetické děti. Než přišla na scénu princezna Pipina. Hlavní hrdina jako odvážný moudrý dobrodruh a jeho milá krásná hloupá princezna, pro kterou je největší blaho mu posluhovat - to fakt ne. Takhle genderově stereotypní příběhy se u mě v domácnosti číst nebudou!

Makropulos
12.03.2016

Knížka,
"v níž se děje mnohem víc, než může vypovědět titulek -
a nezbývá tudíž, než si ji přečíst" (úvodní titulek kapitoly dvacáté třetí).

Karnager
02.01.2015

Při čtení mě jímala podivná tesknota...

Karola
05.09.2013

Jedna z mých prvních knih ilustrovaná Helenou Zmatlíkovou...dnes již hodně "očtená",milují ji i mé vnučky.

růža
26.08.2013

Jako dítě jsem tuto knihu viděl ve večerníčkovém zpracování. Úžasné.

Rup
21.05.2013

Kniha mého dětství a srdce. Velice "lidská". I když se jedná o pohádku, doporučuji i dospělákům.

Katuska001
23.12.2012

Lehké čtení pro děti v příhěhu o skřítkovi Pitrýskovi, který hledá spřízněnou duši a o dobrodružsvtí, které ho potká cestou.

knedlik
08.10.2012

Lehké, milé, vtipné počtení :-)

Kaihomielisyys
29.09.2012

My tuhle knížku povinně četli ve škole při hodinách čtení......a do dneška jsem na ní alergická :D bohužel..

andrunice
08.01.2012

Kdykoliv si vzpomenu na babičku, napadne mě tato knížka. Moje dětství, vůně té knihy spojená s vůní starého domu :-)

odejana
09.08.2011

Jedna ze základních knížek mého dětství. Trpaslík Pitrýsek bloudí světem, potkává příšernosti i přátele a je statečný, vtipný a příkladný, protože hluboce lidský.