Putování za švestkovou vůní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdina této knihy je odvážný trpaslík Pitrýsek. Tomuto odvážnému trpaslíkovi se podaří uniknout z knihy. Tento únik mu umožní prožít mnoho dobrodružství mezi lidmi a mezi loutkami. Pitrýsek procestuje mnoho koutů světa, podívá se do Dánska, do Afriky, ale zastaví se i na Šumavě kam se vypraví s taxikářem Srdce. Setká se s malířem, který ho namaloval do knihy. Celá knížka končí zmizením vejce Pitrýska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24254/putovani-za-svestkovou-vuni-24254.jpg 4.372
Žánr
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Putování za švestkovou vůní

Přidat komentář
capricornus
09. května

Čtení na dobrou noc!

Slůník
16.11.2019

Četla jsem jako studentka ČJ na VŠ a vůbec to nevadilo, spíš naopak. Psala jsem pak její teoretický rozbor, jako jediná jsem si vybrala dětskou knihu, ale bylo opravdu o čem psát!


knihovniceS
25.01.2019

Knihu jsme četly (já i sestra) v dětství, pak stejnou milovaly moje dcery , bylo z toho už salátové vydání a četli jsme "Pitrýska" vnoučatům. Úžasná kniha s nádhernými kresbami paní Zmatlíkové .

hjindriska
09.11.2018

Četla jsem ji i pro svoji malou dceru a to už je let...

los
06.08.2018

Pitrýsek je český Malý princ!

tohle je moje dětství a vzpomínka na maminku, když mi předčítala, než jsem se to sám naučil
měli jsme doma vydání velkého čtvercového formátu v černých deskách a ilustrované Zmatlíkovou, tu knížku jsem miloval, dodnes si pamatuju, jak jsem se nedokázal přestat smát nad Pitrýskem a husou: Šišky, šišky, šišulinky!

denib
08.05.2018

Krásná kniha, kterou bych si jako malá určitě zamilovala. Pitrýskovo putování není jen o dobrodružství, ale hlavně o mnohem důležitějších věcech v životě. Třeba o přátelství.

Unterwald
21.04.2018

Tato knížka pro mě bude vždy mít jedinečné kouzlo TÉ POHÁDKY, kterou mi před spaním četli drazí rodičové, která byla jednou z prvních co jsem přečetl sám a jednou z těch, které snad budu jednou číst svým dětem. Nemohu hodnotit objektivně, hodnotím ale s láskou.

aktijnov
07.03.2018

Krásná poetická pohádka pro děti i dospěláky...

1

Doporučujeme

Famfrpál v průběhu věků
Famfrpál v průběhu věků
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Fénixův řád
Karlík a továrna na čokoládu
Karlík a továrna na čokoládu
Broučci
Broučci