Putování na stroji času

Putování na stroji času https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45499/putovani-na-stroji-casu-45499.jpg 4 8 1

Známý propagátor vědeckofantastické literatury a sci-fi se zabývá vznikem tohoto literárního žánru, otázkami zničení životního prostředí, tématem člověk a robot a nakonec i nejzávažnějším nebezpečím pro naši civilizaci – válkou. Knihu si se zájmem přečtou všichni, kteří si tento literární žánr oblíbili. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Sci-fi , O literatuře

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Četyre putešestvija na mašine vremeni , 1983

Adapa
19.02.2022 4 z 5

Tak od této knížky jsem čekal něco naprosto jiného, než o čem je. Zapomeňte na nadpis, se strojem času to nemá vůbec nic společného, žádné cestování časem. Knížka je vlastně takovou historií psaní sci-fi literatury. Popisují se zde první autoři, kteří se zmiňovali o cestách do vesmíru, na Měsíc apod. Pak se dostáváme ke klasikům, jako byl Jules Verne a pak jsme u druhé poloviny 20. století.
Autor píše s nadhledem, zajímavě a zmiňuje i několik českých autorů sci-fi, což mě příjemně potěšilo.
Ale jinak je to docela nezáživné. Nebyl to můj šálek čaje. Nejraději bych dal jen tři hvězdy, protože jsem se místy dost nudil, ale protože nejsem ta správná cílová skupina, dávám nakonec čtyři hvězdy.

Autorovy knížky

Vladimir Gakov (p)
ruská, 1951
1988  85%Putování na stroji času

Kniha Putování na stroji času je v