Putování mořského koně

Putování mořského koně https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210817/putovani-morskeho-kone-210817.png 4 251 27

Novela původně vyšla jako součást povídkového souboru Šakalí léta. Autor v ní líčí trampoty "muže v domácnosti", jenž je okolnostmi donucen starat se o svého malého synka.

Novely , Literatura česká

Vydáno: , Paseka

Maki229
Maki229
28.01.2024 3 z 5

Po pár stránkách knihy jsem si říkala, že jsem od ní čekala víc. Bylo to prosté popisování prožívání života. Ani humoru jsem tam moc neviděla. I když musím uznat, že v dřívějších letech nebylo běžné, aby se muž jakkoliv staral o dítě a už vůbec ne, aby zůstal na mateřské. V půlce se to pro mě najednou zlomilo a začalo mě to bavit. Nebo jsem možná přišla na chuť stylu psaní autora...
Za mě pěkná odpočinková knížka.

kuky921
kuky921
19.08.2023 3 z 5

Jak se mi ostatní knížky od Šabacha dobře četly, tak tato nic moc.

99jana99
99jana99
11.05.2023 4 z 5

Nevím jak bych hodnotila knihu, když jsem ji četla asi před více jak 15ti lety, jen si vzpomínám, že mě bavila, stejně jako dnes.

Doubravka1975
Doubravka1975
01.03.2023 5 z 5

A proč zrovna mořského koně? Protože právě mořský koník je v přírodě největší chudák. Samička do něho uloží vajíčka a on je musí odnosit a pak porodit zatímco ona se už ohlíží po dalším volovi....:):)
Skvělé, vtipné ze života zážitky tatínka na mateřské dovolené s malým synkem, doplněné trefnými ilustracemi Vladimíra Jiránka.
Jednu výtku bych ale měla, ta každodenní ranní věštba bleble
Jsou dni, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat správně MYSLIVEC - Medvídek Pú

helusa2
helusa2
14.01.2023 5 z 5

Opět příběh ze života, u kterého všechny ty zúčastněné prostě vidíte a slyšíte. Šabach mě nikdy nezklamal.

stoun25
stoun25
10.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Šabach byl mistr.

petunkav
petunkav
17.04.2019 4 z 5

Krátké, příjemné, místy zábavné a hlavně velice pravdivé čtení. Prostě ze života......

LukyK
LukyK
21.10.2018 5 z 5

Inu, ze života

Jessica007
Jessica007
21.05.2018 4 z 5

Není to nějaký příběh, je to popisování života, kdy tatínek zůstal doma se synkem na rodičovské dovolené, je to o tom, že si to představoval náramně jednoduché, přičemž pak zjistil, že to zase tak jednoduché není. Bavilo mě popisování, jak chodili na písek, u těchto věcí jsem si zavzpomínala, když jsem byla na mateřské "dovolené" a chodila s malou dcerou na písek - prostě mě to vrátilo v čase. U knížky jsem se i zasmála.

elcapitano
elcapitano
16.12.2017 3 z 5

ano, jak vám rozumím..

minirock
minirock
10.11.2017 3 z 5

Není to až taková bomba, zážitky otce na mateřské dovolené se synkem. Párkrát jsem se zasmál, jinak docela nuda, četl jsem kvůli Čtenářské výzvě, jinak bych do toho asi ani nešel.

Jana283
Jana283
09.10.2017 4 z 5

I my jsme prožívali doma "období mořského koně", kdy byl manžel na MD (v té době se to ještě moc nenosila). Tahle knížka nám pomáhala odlehčit někdy hodně napjaté situace.

Tatrman
Tatrman
29.09.2017 4 z 5

Vtipný výsek ze života tatínka na mateřské dovolené. Hodně může připomínat Deníček moderního fotra, ovšem Šabach je svou poetikou a glosováním "běžných"" tatínkovských trablů minimálně o dva levely výš... Oceníme a pochopíme především my, mladí rodičové:-)

Znedla
Znedla
23.09.2017 3 z 5

Kniha vyprávějící o tatínkovi, který zůstal doma se svým synem na rodičovské dovolené aby manželka mohla jít do práce.
Přečteno jako malá vzpomínka na skvělého spisovatele....

Alma-Nacida
Alma-Nacida
19.08.2017 4 z 5

Svěží a vtipná knížka. Podle předchozích komentářů jsem měla trochu obavy, jak to bude na konci, ale žádný strašný horor se nekonal a celkově jsem si četbu spíš užívala a pochichtávala se.

Aleh
Aleh
05.08.2017 4 z 5

Autor líčí zážitky muže, kterého okolnosti donutily zůstat doma s malým dítětem. A tak na vlastní kůži prožívá veškerá úskalí, která s sebou nesou nikdy nekončící běžné práce v domácnosti, vaření, úklid a hlavně péče o malé dítě. I hrdina této novely patří k mužům, kteří mají dost zkreslené představy o pojmech jako je mateřská dovolená, rodičovství a práce v domácnosti. A tak jej zkušenosti, které získal, vedou k mnohým novým poznáním, o kterých dříve neměl ani tušení. A že půjde o vyprávění úsměvná, je více než jasné.

Monike
Monike
03.03.2017 5 z 5

Vratila jsem se ke knize diky ctenarske vyzve a po letech nezklamala! Proste pecka! ☺

Dimas
Dimas
06.08.2016 5 z 5

Zajímavý pohled na rodičovství z druhé strany.

janadibelkova
janadibelkova
05.07.2016 5 z 5

Pan Šabach je prostě Pan Spisovatel, každou jeho knihu si přečtu ráda a tahle rozhodně patří k těm nejzdařilejším. Možná je to tím, že jsem právě na svojí třetí mateřské a s mořským koněm hodně soucítím. Rozhodně doporučuji, příjemné počtení, kde každou stránku otáčíte s úsměvem..vlastně mě rozesmálo už motto knihy, miluju medvídka Pú :-)

ondaboss
ondaboss
20.03.2015 4 z 5

Bezvadný. Hodně dobře se to četlo.
Není nic lepšího než se zasmát vlastnímu neštěstím :-) jelikož ve spoustě situací jsem se poznával :-D

rodičovství

Petr Šabach
česká, 1951 - 2017
2005  76%Hovno hoří
2006  83%Občanský průkaz
2010  84%Opilé banány
2012  79%Máslem dolů
2012  59%Království za story

Kniha Putování mořského koně je v