Putování do Santiaga de Compostela, a na kraj světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha se zabývá známou poutí do Santiaga de Compostela. Obsahuje část věnovanou přípravě a výbavě poutníků. Podrobně jsou popsány praktické zkušenosti obou autorů knihy, kteří tuto cestu absolvovali. Další část je věnována popisu poutní cesty - tzv. Francouzskou cestou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277901/big_putovani-do-santiaga-de-compostela--ZSN-277901.png 31
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Putování do Santiaga de Compostela, a na kraj světa

poutníkMila
26.03.2020

Děkuji váženému odborníku poz3n za hodnocení mé cestovatelské prvotiny. Nepokládám se za spisovatele a přijímám i kritiku eventuálních nedostatků - jako poučení. Záměrem sepsání knihy bylo hlavně poskytnout eventuálním zájemcům o putování informace, které jsme před startem opravdu těžko sháněli.
Napsal jsem i další dvě knihy o Svatojakubské cestě - Putování Českem, Německem a Švýcarskem a další o putování Francií. Viz můj profil na FB nebo profil AGA 2000.
A dovolím si poznámku k "alkoholikovi" (jako majitel pivovaru a pivař). Je to zároveň i úryvek z poslední knihy:
Pokud si někdo myslí, že pijeme hodně alkoholu, není to pravda. Výdej energie během dne je opravdu velký. Na vodu se jít (dlouho) nedá. Pivo je energetický a iontový nápoj, zdravý a ještě i některá piva nám chutnají. Někdo má rád sladké, jiný kouří, jiný jí uzeniny, my holt pijeme pivo. A to jsem přesvědčen, že je to z výše uvedených „neřestí“ ta nejméně škodlivá. Všem, kteří nás mají za alkoholiky, vzkazujeme: „Vezměte si bágl 12–14 kg, pojďte s námi denně přes 30 kilometrů a desítky dní za sebou! Pijte vodu a pak si to povíme…“

poz3n
01.03.2016

Velká spousta lidí patrně touží, poté co si cestu do Compostely prožijí, přetavit své zážitky z pouti do knihy. Zápisky z cesty Miloslava Šaška jsou asi ideálním prototypem takovéto mé představy. Úvodní stránky obsahují praktické rady, které se opírají o vlastní zkušenosti. Co s sebou, co nechat doma, na co se případně připravit. To je z mého pohledu i to nejpřínosnější, co kniha nabízí. Zbytek knihy je sestaven z "deníkového" vyprávění a popisu cesty. I zde se čtenář setká s obohacujícími informacemi a i milými momenty. Zároveň jsem si nemohl nevšímat toho, že věty jsou často podivně kostrbatě poskládané, a že by celý popis cesty mohl také nést název "Alkoholikův průvodce po cestě do Compostely". Tedy: Kniha obstojí jako dobrý zdroj praktických informací a atmosféry pouti, jako literární dílo již tolik ne.