Pustiny

Pustiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435685/pustinyzeo3jI-SCc-.jpg 5 1371 144

PUSTINY vyprávějí o tom, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet, Eddie se učí vyřezávat a pistolník… se učí, jaké to je, přicházet kousek po kousku o rozum.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Waste Lands , 1991

Sorrow
25.10.2017 4 z 5

A krasojízda pokračuje... Už je to trochu více konkrétnější, ucelenější, všecko se to někam hýbe, a přesto předpokládám, že si King ponechává asi ještě deset tisíc es v rukávu. Mou nejoblíbenější postavou zatím stále zůstává Roland, ale jako Ochu mu šlape hódně na paty! Moc jsem si toho syčáka oblíbila, ale vlastně celou partu a hrozně se bojím, že mi Stephen někoho vezme!
"Příliš mnoho hlasů zatíží lidské srdce."

sali13
18.10.2017 5 z 5

Třetí díl Temné věže je podle mě lepši než předchozí dva. Zatím to je opravdu díl od dílu lepší a lepší. Hlavní postavy poznáváme stále víc a víc. Na začátku se řeší Rolandovo postupně vznikající šílenství. Postupem knihy děj neustále graduje a vyvýjí se. Opravdu někdy přímo žasnu nad Kingovou genialitou (či šílenstvím), protože hádanky s šíleným vlakem bych asi nevymyslel ani ve snu. :-) Ochu je pro mě jeden z hlavních kandidátů na nejotravnější knižní postavu :-)

gemi
26.09.2017 3 z 5

Definitivně slabší než Tři vyvolení, kteří balancovali na hranici pistolníkova světa a našeho reálného světa. Tři vyvolení byli strhující, zatímco Pustiny ubíhají relativně pomalu. Oba světy se tady sice znovu prolnou, ale zdaleka ne v takové míře.

nefernefer
06.09.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Je to díl od dílu stále lepší a lepší. Všechny hlavní hrdiny postupně poznávám víc a víc. Všechna tajemství začínají pomalu vystupovat z mlhy a dostávat konkrétnější obrysy a v dálce už se začínají rýsovat odpovědi na všechny nezodpovězené otázky. Vize postapokalyptického světa je hodně syrová a občas si připadám, jako bych četla něco od Jiřího Kulhánka. Jestli mě předchozí dva díly nutily číst dál, tak teď už jsem nadobro ztracená a tím mysteriózním světem úplně pohlcená. Prostě musím vědět, jak to skončí! :-)

Laf
20.08.2017 4 z 5

Skvěléé... Pro mě zatím nejlepší knížka z této série. Neustále se něco děje, takže hlavní postavy musí dávat pozor. A Ochu? Ten je prostě nejlepší :)

Kulibrnda
17.08.2017 5 z 5

A už ťukám s pěti hvězdami. Tohle byla sakra jízda. Celá kniha mě naplňovala nedočkavostí, napětím, občas mi bylo až zle, jak moc je text živý a čtenáře nešetří podrobnostmi. Vše popsané se mi odehrávalo před očima, občas s pocitem, že stojím hrdinům za zády a přes rameno sleduji jejich strasti. Tenhle díl prozatím považuji za top, co jsem v tomto žánru četla. Netuším ještě, jak dobře se mi to bude číst podruhé, potřetí, či počtvrté, ale už teď vím, že tohle si určitě zopakuji.

evickakyticka
10.08.2017 5 z 5

Začíná to být velmi zajímavé. Po předchozím dílu tuším, že každá kniha tato série bude trochu jiná. Pustiny jsou daleko více "snové", ta realita je velmi vzdálená. Děj plyne a vy se daleko více noříte do hlubin "Kingova snu". Konec s vlakem je naprosto skvělý, líbily se mi hádanky a taky Ochu. Autorův doslov mě taky zaujal, pokud jsem pochopila, ani on sám nevěděl, kam se příběh bude ubírat a kdy jej vlastně dokončí. Nechám si Pustiny vstřebat a vrhnu se na pokračování. Jsem zvědavá, čím mě další díl překvapí, když tomuto jsem dala plný počet.

mysce
28.07.2017 5 z 5

Spolu s hlavními hrdiny s rostoucími obavami sledujeme, jak se celý Středosvět stal pustou zemí, strašidelnou a strašlivou... avšak poutníci vedeni Rolandem míří přes všechny překážky a nástrahy dál ke svému tajemnému cíli.
"Byl to prostě další rozhodující boj na další prázdné ulici. To bylo vše, a to stačilo. Bylo to khef, ka a ka-tet. To, že vždy došlo na tuto rozhodující zkoušku, bylo středobodem jeho života a osou, na které se otáčelo jeho ka."

Vikina333
23.07.2017 5 z 5

Moc mě bavilo městečko Lud i jeho obyvatelé. Skvěle popsáno, chytlo mou představivost za oči, uši i nos :)

Gracian1964
06.07.2017 5 z 5

Dočítané...už druhýkrát a užil som si to snáď aj viac ako po prvý raz, hm... Musím dať plný počet hviezdičiek, iná možnosť nie je. Obdivujem Kingovu imagináciu a fantáziu...

Majkrofon
27.06.2017 5 z 5

Čítanie tejto knižky mi trvalo trošku dlhšie ako som predpokladal a to z jednoduchého dôvodu. začal som ju čítať ako e-knihu, ale asi po 100 stránkach som sa rozhodol, že si ju zoženiem v klasickej podobe, čo chvilku trvalo. Po vynikajúcom druhom diely som sa nevedel dočkať na ďalšie dobrodružstva na ceste za Temnou Vežou. Tešil ma návrat Jakea, kniha je opäť veľmi pútavá, hlavne druhá polovica, či časť, kde sa Jake vracia ku svojej skupine. Väčšinu knihy som čítal jedným dychom a aj keď to bol občas poriadný výplach mozgu a páčilo sa mi to trošku menej ako Traja vyvolený, sú Pustiny skvelým pokračovaním a ja sa teším na ďalšie časti, je to to už troška ako zavyslosť.

Torgal
12.04.2017 3 z 5

Po vynikajúcom druhom diely sú Pustiny rozhodne sklamaním. Dej sa kompletne presunul do Stredosveta a žáner sa opäť zmenil - tentokrát na fantasy verziu postapokalitického survivalu. Rolandova skupina sa za veľmi dramatických okolností doplní o posledného člena (ak nerátame rozkošného brumláka) a záveru v rozkladajúcom sa veľkomeste nechýba tempo ani gradácia, ale mimo týchto pasáží moja pozornosť značne upadala. Podaktoré prvky mi viac (Mašinka Šš-šš) či menej (robotický medveď) nesadli, na iných miestach bol dej príliš rozťahaný. Aj preto je výsledný dojem nakoniec len ľahko nadpriemerný. 6+/10

Enforcer
08.04.2017 5 z 5

Tato kniha patří k těm vůbec nejlepším co King vůbec napsal. Je neskutečně dynamická, neskutečně dramatická. Děj v ní pádí strašlivou rychlostí jako splašený, počítačem řízený vlak. Medvědí robot, duch v domě kterým Jake přechází do Rolandova světa, Gasher a nakonec Blaine Mono. King se zde opravdu překonává a staví svému ka-tet do cesty jednu povedenější překážku za druhou.

Darknessfriend
25.03.2017 5 z 5

Čím dal tím lepší a lepší. Nejde se odtrhnout a ja musim jít dál poutniku s casem v čase s mojí Ka-tet jednoznačně 5z5.Beru hned 4 knihu oteviram a musim vědět co bude dal.

alef
13.02.2017 5 z 5

Blaine Mono vás zdraví ... a Vy se můžete vydat, spolu s našimi poutníky (z nichž každý má svá tajemství) ... světem, na jehož okrajích stojí 12 portálů uspořádaných do kruhu a spojených šesti protínajícími se paprsky, do světa s jeho vlastními zákonitostmi a procesy ... je to svět, který se hnul ... nikde nikdo ... a v Temné věži, stojící na průsečíku těchto paprsků, se děje něco divného ... tamní pravidla Vám umožňují to až fyzicky cítit ... a tak vy ani nedýcháte a pokračujete ... žene Vás to stále dál a dál pustou krajinou ... ta touha ... dozvědět se :-) ...

Romčuška
19.12.2016 5 z 5

Skvělé a zase skvělé!! Uplně jsem tomu příběhu podlehla. Putování čtyř poutníku a jednoho brumláka je fakt pusobivé a těším se na další. Hlavně je skvělé že i když se to špatně vyhrotí vždycky je to napínavé... zvlášt mě zaujala to povídání o ka-tet, ka a khef....

dreamhex
19.11.2016 2 z 5

Kinga mám rád, ale upřímně nechápu chválu Temné Věže, snažil jsem se vydržet, jednou to o čem lidé mluví přece přijít musí! Nepřišlo, postavy jsou prostě nezajímavé, děj téměř žádný, svět mě nijak nezaujal, kdyby to nebyl King, tak nedočtu ani Pistolníka, natož třetí knihu. Koupil jsem si i čtvrtý díl, ale pokud ho někdy přečtu, tak to bude moje poslední kniha z této série.

callahanh
10.11.2016 4 z 5

Jelikož fantasy úplně nevyhledávám a je to jediný žánr, jehož četbě se programově vyhýbám, Pustiny mě neoslovily tak jako Tři vyvolení, protože jsou právě spíše fantasy, což ale neznamená, že je to špatná kniha. Naopak. King nikam nespěchá, protože má opravdu hodně času na rozvíjení příbehu prolínajícího se několika časovými i prostorovými rovinami, v němž se objeví hodně postav. Pustiny nejsou strhující a některé popisy jsou zdlouhavé, King ale dokáže knize dát takovou zvláštní atmosféru, která mísí kouzlo starých časů a westernů a fantaskního světa, kde je možné úplně vše. Ústřední čtyřka je sympatická a čtenářsky atraktivní a je znát, že Roland je charismatická postava, která za sebou má těžký osud a těším se, až ho budu odkrývat. Nejlepší částí třetího dílu série je rozhodně závěr, v němž je strhující boj o osud Jakea a jízda inteligentním vlakem, který má rád hádanky. King nechává otevřený konec, který nechává čtenáře na pochybách, zároveň ale nutí číst dál. Promyšlená sága, která se může vyvíjet naprosto nečekaně. Ačkoli je třetí díl pro mě slabší, jsem zvědav, jak bude vše pokračovat. 70%

Klacekzlesa
30.08.2016 4 z 5

Co se týče třetího dílu série Temná věž: Musím říct, že mě víc zajímal Jake a jeho svět a s Rolandem a jeho partou jsem se nějak nemohla sblížit.

Katrinity_97
14.08.2016 5 z 5

Pustiny budou jednoznačně jednou z mých nejoblíbenějších dílů této série, jsem o tom přesvědčená, protože se toho stalo tolik, že se to snad ani slovy nedá vyjádřit, a Roland nám odhaluje některá svá tajemství, stejně jako Jake a zbytek skupiny.
Ve městě Lud bych tedy nechtěl strávit ani jeden jediný den, protože to, co se tam dělo, bylo naprosto šílené, však to zjistíte sami, když si to přečtete.
Líbili se mi obyvatelé River Crossing, protože byli milí a zábavní. Snažili se pomoct, i když toho už sami moc neměli, a to je podle mě naprosto nádherné.
Opět musím smeknout klobouk před umem Stephena Kinga.