Pustiny

Pustiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435685/pustinyzeo3jI-SCc-.jpg 5 1371 144

PUSTINY vyprávějí o tom, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet, Eddie se učí vyřezávat a pistolník… se učí, jaké to je, přicházet kousek po kousku o rozum.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Waste Lands , 1991

cube6
29.10.2019 5 z 5

A sakra...to byla jizda! A to doslova! Pustiny jsou zatím nejlepší díl (v době psaní komentáře jsem v půlce Vlků z Cally)!
Rolandovo Kat-et získalo další dva členy a následná návštěva města Lud je pořádná akční jízda, kterou pak ještě vygraduje šílený vlak Blaine Mono (je to svízel). Jen ten konec...já nemít po ruce další díl - Čaroděj a sklo - tak asi zešílím a to když si ještě představím, že oba díly dělilo od sebe 5 nebo 6 let...to musel tehdy King spoustu lidí nas... ehm ehm ...naštvat.

Hodnocení:10/10

BStone
08.10.2019 4 z 5

Další dílek do rozsáhlé ságy Temná věž. A dílek velice povedený, kdy jsem našim pistolníkům a Jakeovi s Ochem těch x stran řádně držel palce...

pazdy15
15.08.2019 4 z 5

"Boha jeho, to je nuda", říkal jsem si asi tak prvních 200 stran. Těžko a dlouze se mi do knížky začítalo, ale pak to přišlo. Starej dobrej King, akce a děj v parádním tempu! Hvězdu strhávám za nekonečné bloudění mezi Středosvětem a N.Y. právě v 1. polovině. Jo a oblíbil jsem si jednu takovou roztomilou hedvábnou kuličku , "Ochu!" "Ejk!"

Adam99
19.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Posledních 200 stran jsem přečetl během jednoho dne, protože mi tahle parta nedala spát. Propojení fantasy, sci-fi a hororu mě ohromně baví. Běžím do knihkupectví pro pokračování. :-)

Sajdeman
12.05.2019 5 z 5

Že se v téhle knize nic neděje? Já myslím, že se tam toho děje (na každé stránce) mraky. Příběh graduje kapitolu od kapitoly. A když už je napjatý na maximum, King ho usekne na pravém místě ... no a teď se Čtenáři můžeš nadechnout po cestě do knihovny pro další díl.
Tahle série je prostě úžasná ... a já hnedka ráno letím do knihovny, protože se o Rolanda a jeho smečku prostě bojím. Nedivte se, jsou to kámoši!

jaroiva
11.04.2019 3 z 5

To jako vážně? Celou dobu člověk čeká, kdy se to konečně rozjede, pořád nic... a když už vypadá, že se to začne rozjíždět, tak je konec?
Zatím se mi všechno od Kinga líbilo, kromě této série... doufám, že se to tedy rozjede už v příštím dílu :). Přece nemůže být o ničem tolik knížek za sebou... nebo jo?

Rihatama
10.04.2019 5 z 5

Páni, to byla jízda. Hotový Terry Pratchett, jen ještě o něco cyničtější a sarkastičtější. King popustil fantazii uzdu, či spíše ji z uzdy pustil, a já mu to vše baštila i s navijákem. A s chutí. Výprava Rolanda z Gileadu se dále rozšířila. Nejvíce mě zaujalo stvoření inteligentního, mluvícího brumláka. Ovšem robotický, schizofrenní padouch Blaine Mono se sebevražednými sklony taky není vůbec špatný. A hádanky? Další z Kingových úžasných nápadů... Temná věž Kingovy dystopické ságy se opět přiblížila a ač se obvykle snažím jednotlivé díly knih na pokračování prokládat jinými, tuším, že Čaroděje nenechám dlouho čekat.

Martial
25.02.2019 5 z 5

Výborná kniha těším se na další putování k Věži

Klárka.S
18.02.2019 4 z 5

Pustiny byly pro mě zatím nejlepší. Líbí se mi, jak se pouto mezi pistolníky začíná prohlubovat. Líbí se mi, jak cestují zemí a my zjišťujeme, jak to v tomto světě momentálně vypadá. Líbí se mi, že každý pistolník má svůj šestý smysl. A líbí se mi, že se jistý sympatický malý kluk vrátil k Rolandovi. Už se těším na další díl :-)

Pralev
07.02.2019 4 z 5

Po naprosto skvělých Třech vyvolených v mých očích lehký, ale opravdu jen lehký propad - asi mi víc chybělo prolínání s naším světem (zde prakticky jen v podobě Jaka). Přesto se kniha četla úplně sama a vtáhla přesně tak, jak to dokázaly jen staré Kingovky (a jak to jeho novější díla kupodivu neumí).

pavel.2
18.01.2019 4 z 5

Skvělé čtení, budu se opakovat, ale díl od dílu lepší a lepší.

Karnager
04.01.2019 4 z 5

Řekl bych tak 3 a půl hvězdy..je to dobrá kniha, ale King má místy sklony k rozvleklosti. Nějaké body navíc za brumláka Ochu..

denniys
23.12.2018 5 z 5

Už mi docházejí slova chvály pro tuto sérii, tento díl je opět lepší než ty předchozí..výborná četba, knize nic neschází, nic nepřebývá, je to dokonale vyvážené..nepřestává mě udivovat mistrova fantazie, tohle snad normální člověk nemůže napsat..a nové postavy tomu dodávají další rozměr..brumláka Ocha prostě miluju :) a Blaine je také velmi zajímavý..hned jdu na další díl, natěšená jak malá holčička :)

Metla
19.12.2018 5 z 5

Dvacet let poté, co King tuto knihu napsal, jsem se do ní já dychtivě ponořila. Byla jsem natěšená, kam mě autorova fantazie zavede, jak se bude vyvíjet příběh Rolanda z Gileadu a jeho následovníků z našeho světa. Kromě putování podivnými, znepokojivými krajinami opět zavítáme do New Yorku, odkud se k družině snaží připojit čtvrtý společník. Možná je dětský hrdina v Kingově podání až příliš podobný dospělému, to mi však nijak nebránilo v emotivním prožívání jeho strastiplné cesty. Dobrodružství a napětí se mísí s poněkud psychedelickými vjemy, mytologie Temné věže a okolních světů se prohlubuje, zaostřuje, objevují se odpovědi a nepřichází tolik nových otázek.
V poslední třetině se děj žene šíleným tempem, div jsem při četbě neslyšela aerodynamický třesk; těch 150 stran jsem dala na jediný zátah, možná i na jediný nádech, neschopná se odtrhnout a věnovat povinnostem, dokud vše neuzavřel Kingův doslov.
Pár negativ by se v knize samozřejmě našlo: místy by neuškodilo zestručnění a překlad hádanek je jaksi neobratný, přesto jsem si „Pustiny“ skvěle užila. Přivírám oči, dávám pět aster a netrpělivě nadskakuji, jaké překážky pro hrdiny nachystá „Čaroděj a sklo“. A mimochodem – ke svému současnému kočkopsímu zvěřinci chci ještě brumláka... jako asi každý:-).

soupik2012
03.11.2018 5 z 5

Putování v třetí knize je z počátku pozvolnější, příběh je vyprávěný víc do hloubky, což rozhodně není na škodu. Ale od chvíle kdy je ka-tet kompletní, tak je to neskutečná jízda, která co se akce a napětí týká dokonce překonává předchozí díl Tři vyvolení. Jízda je to doslova až do konce, ale ten závěr? Uff, no jsem moc ráda, že poslouchám celou sérii až teď, když je celý příběh kompletní, protože to čekání jsem si již vyzkoušela u Her o trůny a vím, že už to dělat nebudu. Lepší je si počkat, až je příběh kompletní. Takže díky moc pane Kingu, že nemusím čekat a vrhám se po hlavě do čarodějného vyprávění.

Faustka
17.10.2018 5 z 5

Pane Kingu, jak Vy to děláte? Už jsem zase v tom. A velký respekt medvědům.

Zatím si držím svoji hlemýždí stopu a: "Vidím dveře červený a chci je mít černý, žádný barvy, nikdy víc, chci, aby zčernaly."

"Za jeho zády jezdila po Rhinehold Street sem a tam auta a nějaká paní křičela na dceru, aby se přestala vodit za ručičky s tím klukem a přinesla prádlo, ale tady byl jiný svět, takový, kterému vládla jakási tupá bytost, na kterou žádné pistole neplatily."

Čím víc se přibližuju, tím hlouběji tomu propadám.
........................
Bude to ještě dlouhá cesta. Ale, jedno je jisté. .. Je to moje ka. Roland, Ejk a Ochu přikyvují a těm prostě věříte. Jinak to ani nejde.

"Přenes mě k tý krabici na mříži, Rolande - vodpovím na tu mizernou bělošskou počítačovou hádanku. Rozhodím síť a chytím vám projížďku vlakem."

Thekingofdisco
10.10.2018 4 z 5

Konečně! Konečně jsem Temné věží přišel na chuť, a oblíbil si jak hrdiny, tak celý svět Temné věže. Závěrečná část v Ludu byla geniální.

Blaine is a pain, and that is the truth.

Alvari
19.09.2018 5 z 5

Klíč, růže, ZZ Top, Ochu a ka-tet. Všichni se pohodlně usaďte, Karlík právě vyráží.

Nunee
07.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelné...většinou (tedy alespoň u mě to tak je), když čtu knihu podruhé, už jsem na leckteré věci připravena a už tu knihu neprožívám tak intenzivně jako poprvé, ale u tohoto dílu jsem prožívala opravdu téměř pocitové "deja vu". Jen pan King dokáže popsat něco tak, že se vám chlupy ježí jen při vzpomínce. Tento díl je, řekla bych, pro silnější žaludky, u pár pasáží mi bylo až nevolno... Mé nadšení je nepopsatelné :-D ;-)

bukiet
03.08.2018 5 z 5

Ka-tet je konečně kompletní (tedy prozatím) a čtenář dostává do rukou finální podobu Kingova mistrovského díla. Ale nemusí mít strach, další díly budou ještě lepší. Členové ka-tet se seznamují s tím, jak svět kolem nich funguje, jak je propojen Věží s jinými světy. Potkají Strážce paprsku a projdou dvojencem pozemského New Yorku - městem Lud a nakonec si trochu zahádají.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení