Pusinky

Pusinky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34397/bmid_pusinky-a4C-34397.jpg 4 340 59

Knížka nás zavádí v této době na jeden z mnoha internátů u nás. Hlavní postavu zde vytvořila Lenka, na které autor poukazuje na problémy šestnáctileté dívky. Dan patří mezi ty chlapce, kteří jsou nerozvážní a občas i zalžou. Mezi hlavními postavami (Lenkou a Danem) vznikl velice upřímný vztah. Oba si myslí, že je nic nemůže rozdělit. Mají i stejné záliby. Avšak Dan náhle zradí a Lence nezbývá nic jiného než zamyšlení nad uplynulými dny.... celý text

Martin_Eli
29.11.2020 2 z 5

Dočetl jsem, ale přiznám se, že mě duševní pochody hlavní hrdinky moc nezaujaly. Vlastně mi i byla svojí žárlivostí a touhou kluka vlastnit i docela nesympatická. Asi prostě nejsem cílová skupina:)

Marisol
25.08.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem četla, když jsem byla o rok! starší než hlavní hrdinky, takže jsem k ní přistupovala trochu s despektem - číst o problémech malých holek. :-) :-) Ale nakonec se mi moc líbila. Je až neuvěřitelné, jak Stanislav Rudolf dokázal psát o děvčatech a jejich problémech.

meduuzka
19.08.2020

Můj nejoblíbenější autor, když mi bylo cca 14. Moje nejoblíbenější kniha od Stanislava Rudolfa.

nadali
08.08.2020 3 z 5

Před 25 lety bych dala 5 hvězd :)

KaLiBi
07.08.2020 2 z 5

Srozumitelné a velmi čtivé. Děj bez závažnějších zvratů. Kniha mě nijak neurazila, ale znovu po ní nesáhnu.

MíšaS.
29.07.2020 1 z 5

Moc se mi to nelíbilo, ale nutno dodat, že už dávno nemám věk na pubertální románky.

Mikanadeta
27.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla před asi 20 lety na prahu puberty. Teď jsem ji objevila u babi na půdě, tak jsem si ji přečetla znovu. Líbila se mi a Lenka mi hodně připomínala mě samotnou :) taky hodně žárlím, taky jsem měla ,,první vztah" kde to ale naštěstí nedošlo až tak daleko jako u Lenky (sex nebyl), ale kde kluk v tehdy 27 letech nevěděl co vlastně chce, poslouchal maminku, byl schopen 3 dny neodepsat na smsku, vše bylo přednější než já... To na mě nebylo, takže jsem to ukončila včas. Nakonec jsem zjistila, že jsem nebyla jeho jediná :-D Pak jsem poznala manžela, a tam je vše jak má být. Jsem pro něho nejdůležitější na světě :) a to byl tehdy o 5 let mladší než tamten, a měl (a dodnes má) to v hlavě srovnané.

tittanie
24.07.2020

Retro knížka. Ze začátku mi nedošlo, že se děj odehrává před revolucí. Pak jsem objevila snb a došlo mi to. Kniha mě překvapila. Snadno se četla. Asi to nejde brát úplně vážně, ale je to o první lásce, tak proč ne.

Pejuška
19.07.2020 5 z 5

Fajná oddychovka a útěk od starostí. Lenku jsem chápala, ale na druhou stranu, být Danem, taky bych to nevydržela, s tím vydíráním mi přišla trapná, ale první láska je první láska. Co jsem jí ale záviděla, byla její rodina, líbilo se mi, že drželi při sobě.

Ruru
24.04.2020 5 z 5

Přiznám se že jsem si nebyla moc jistá co čekat když to psal pán, ale mé obavy byly zbytečné. Boží kniha!

PanTydlitát
13.04.2020 3 z 5

No... Co k tomu říct.
Mnoha lidem se to určitě líbilo, ale...
Za mě to byl nejhorší příběh od tohoto autora. Nechci říkat hrozný, nedalo se to číst - bylo to hezké, ale oproti tomu, co jsem uz od S. Rudolfa četla...
Lenka mi přišla strašně, jak to říct, no - hloupá? To uplne ne, ale dělala kroky, které bych já NIKDY nedělala (i když s tou fackou jsem celkem souhlasila XD) a celá její osoba se mi postupem času zprotivila. Vím, že mě to teprve čeká, ale... Jinak hezky psané.

Nikychlupova
09.04.2020 5 z 5

Krásný příběh o první lásce a prvních starostech.
Za mě doporučují si přečíst.

Kačka266
24.02.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha v pubertě :)

Zlatinka.Emilly
28.10.2019 5 z 5

Ve věku mých 14 ti let a výše se mi knihy od Rudolfa moc líbily. Dnes mohu konstatovat, že na mě i s odstupem času působí stále pozitivně. Jasně, že dnes bych o Lence napsala, že je to puberťácká nána (v jejím věku bych možná souhlasila s jejími praktikami). Nejdřív kluka stresuje rozchody, nakonec je zoufalá, když si najde jinou dívku. A po pravdě řečeno, není se čemu divit. Ty Lenčiny zákazy a příkazy by lezly na nervy každému klukovi.

arnikasam
23.09.2019 5 z 5

Jako dítě jsem ji četla několikrát, moc se mi líbila.

Vivienca
11.01.2019 5 z 5

Četla jsem ji poprvé ve dvanácti letech a pamatuji si dodnes jak mě příběh zcela pohltil a na nějakou dobu jsem jej považovala za "kultovní". O čtvrt století později jsem se ke knížce vrátila - ze zvědavosti a nostalgie. Hlavní postavy už na mě promlouvají zcela jinak než kdysi a nemají mi mnoho co říct. Nicméně nadčasovost příběhu, autorova schopnost vykreslit postavy a zaujmout lehce uvěřitelnými přirozenými dialogy zůstala - a proto dávám plný počet hvězd, ačkoli pro mně již toto čtivo dnes není....

bigben
12.09.2018 3 z 5

Kniha mého mládí:-)

SSTknihy
14.08.2018 5 z 5

Tak tahle kniha se hodně povedla. Možná, že pro osvětu udělala víc než jakákoliv jiná. Na rozdíl od jiných dívčích románů tu totiž hlavní hrdinka neřeší jen romantickou zamilovanost, ale také následky, které první láska může přinést, a jak rychle se bezstarostný život může změnit v pořádný průšvih. Snad žádnou jinou knihu jsme s holkama ve škole nerozebíraly tak detailně. Vrátila jsem se k ní i po letech a pořád má svoje kouzlo.

moničina
12.06.2017 5 z 5

Výborná kniha od začiatku až po koniec.

Nartaya
17.04.2017 5 z 5

Tyhle Velikonoce jsem věnovala návratům... Zatím jsem tedy zvládla jenom jeden, ale stálo to za to. Pusinky jsem četla už několikrát a vždy potěší příběh nešťastné první lásky :-)