Purpurové řeky

V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena v pozici embrya tři zmučená těla. Rituální vraždy, nebo dílo šílence? Na druhém konci Francie dojde k nevysvětlitelné krádeži dvacet let staré školní kartotéky, podivnému vniknutí do místní hrobky. Vyšetřování vedou nezávisle na sobě dva policisté, maximálně rozdílní, ovšem jen zjevem. Jednotlivé střípky mozaiky do sebe postupně zapadají, napětí nejen neochabuje, ale stále narůstá. Skutečně vynikající thriller, přeložený už do 12 jazyků. V zájmu autentičnosti se ovšem autor občas nemůže vyhnout hrubému vyjadřování některých osob, krvavým scénám apod....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/4193/purpurove-reky-4193.jpg 4.4147
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Alpress

Les rivières pourpres (1997)

Kniha Purpurové řeky

Babo

Co napsat ? Kniha měla spád ,dobře se četla a přece mi na ní něco nesedělo . Možná přílišná překombinovanost a neuvěřitelnost ? Skoro bych napsala slátanina.
Ale do tramvaje dobrý .

lugh
29.10.2018

Oproti filmu má kniha spád, ale zvláštní ponurý konec. Ale po celou dobu četby udržuje čtenáře v napětí. Zkusím další knihy. Vzhledem k tomu, že kriminálky nejsou mým oblíbeným tématem uvidím k čemu se dopracuji.

Lucek
10.06.2018

Zdlouhavé. Více mě bavily pasáže s Karimem, měly větší švih, byly napínavější.

kratochwilova
24.04.2018

Ze začátku pěkné, pak zbytečně natahované.Stačilo by 200 stránek, ke konci jsem musela přeskakovat .

katy238
07.03.2018

Příběh děsivý od počátku do samotného konce. Nevypočitatelné postavy, zamotaná minulost a hnusné pohnutky dávají dohromady thriller silný a nebezpečný jako vzteklý policajt. A přesně kolem takového se celá kniha točí. Nepochopím, proč kniha nebyla znovu vydána a je těžké ji sehnat, je to neuvěřitelné čtení.

Jacck
21.01.2018

S hodnocením kriminálek nemám moc zkušenost. Přišlo mi to lepší než Carl Morck, kterému jsem dal 3 hvězdy, tak tomuto dám 4. Od filmu se to dle mého zas tak neliší, a protože jsem film viděl jako první, tak jsem od počátku znal vraha. Niemanse jsem si představoval jako Jeana Reno, zato Karima jsem si nepředstavoval jako Vincenta Cassela. Kniha je napínavě napsaná a dobře se čte.

22.12.2017

Fakt nevím, jak to ti Francouzi dělají - ale za mě opět pecka! Napětí po celou dobu nepolevuje, od knihy se nedá odtrhnout. Oba vyšetřovatelé Niemans i Karim jsou sympatičtí, i když každý z nich jinak. Příběh je zajímavý a zápletka originální. Abych řekla pravdu, ani zdaleka jsem netušila, co si autor pro čtenáře vymyslel za rozuzlení. A byla jsem příjemně překvapená - pokud se to u knihy tohoto typu dá takhle vůbec napsat. Celý případ se pozvolna rozplétá a závěr (narozdíl od filmu, který jsem kdysi dávno viděla také) není zrovna dobrý...

Atanone
30.04.2017

Nevyhnu se srovnání knihy s filmem a začnu tím,že pro mě (ač opravdu miluju Jeana Reno) jednoznačně kniha lepší,než film,který jsem viděla dřív,než jsem se pustila do knihy. Film pro mě napínavější co se týče finálního rozuzlení-v knize bylo zřejmé už někde v polovině (a to i kdybych film před tím neviděla). Kniha zase napínavější tím,že se děj od filmu docela lišil.
Moc se mi líbila postava Karima a vůbec nechápu,proč tu roli pozměněně ve filmu dali Vincentu Casselovi,toho bych si naopak spíš dokázala představit jako Niemanse. Mimochodem postava Niemanse má v knize mnohem víc poloh a o Karimovi bych si klidně přečetla další knihu.
Příběh je napsaný svižně,ze začátku jde ve dvou rovinách a neztratí na napínavosti,když se ty dvě linie spojí. Navíc díky rozdílnému konci-oproti filmu-jsem nepřišla o svou dávku překvapení.
Purpurové řeky zařadím mezi své oblíbené knihy a určitě se k ní s odstupem času ještě vrátím.
A hodlám se poohlédnout po dalších knihách tohoto autora