Nejseš nějaká namyšlená?

Nejseš nějaká namyšlená? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42568/bmid_nejses-nejaka-namyslena-YP1-42568.jpg 4 136 21

Pupíky série

Jeden z nejprodávanějších francouzských komiksů posledních let a překvapení evropského trhu s komiksy vůbec líčí s nadsázkou příhody tří kamarádek. Jedna z nich je bezmála jako princezna z pohádky s dobrým srdcem a nezištnou, nezáludnou povahou, zatímco druhé dvě se chovají někdy jako ty nejpodlejší čarodějnice. Komiks je nakreslen se značnou dávkou ironie a výtečně přeložen jazykem současných náctiletých. S komiksem Pupíky se na našem trhu tak představuje v podstatě první kreslený seriál určený především dívkám.... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Les Nombrils

Knihotyna
Knihotyna
14.07.2023 5 z 5

Pamatujete si časopis Popcorn? :D Já ano! Určitou dobu před pár lety to bylo jedno z mých nutných čtení! A přesně tam se nacházely také úryvky z tohoto komiksu! A teď jsem na něj narazila, tak jsem si říkala, proč si nepřečíst více než úryvky? :)
Tři kamarádky, jedna škola, jedno dospívání a velká porce humoru! Už nejsem v pubertě a přeci se bavím! Vracím se na střední školu a do svého vlastního dospívání! A těším se na další díly (ještě že mám pár dalších doma :D)!
Počátek se zdá jako pouhé útržky příběhu, ale ve výsledku do sebe vše skvěle zapadá a tvoří jeden příběh :).

Ana72154
Ana72154
11.05.2022 5 z 5

Ráda jsem si zopakovala, co jsem četla v pubertě.

Hanncha
Hanncha
06.05.2022 4 z 5

Trochu jsem se bála, že to bude děsně "kůl" a "krejzy" ale spíš si to dělá srandu a je to takové jemně cynické.

Overkill
Overkill
15.07.2021 5 z 5

Druhý díl komiksu se moc od prvního neliší, snad jen v tom že už víme kdo je kdo a co kdo chce od ostatních. Humor opět v tonto příběhu nezklame. A celkově to pobaví i poučí čtenáře bez rozdílu věku. Což se mi na komiksu tohoto typu líbí. Prostě taková ironická satira vypovídající o vztazích dnešní doby.

pajinkaa22
pajinkaa22
07.01.2021

Takže to asi není úplně vhodné pro 9ti letou holku. Diky

Mercatino
Mercatino
25.05.2018 5 z 5

Dopuručil jsem tento díl kamarádce, a ona se mě ptala, jako jestli to vážně čtu? Odpověděl jsem jí, že mám rád prostě ty nejlepší věci, a tento komiks mezi ně rozhodně patří. A je mi jedno jestli je to pro puberťačky, nebo pro holky. Já se královsky bavil a rozhodně se bavit ještě budu, protože mi ještě pár dílu zbývá. Je to fantasticky návykové, doporučuju všem. Pánové nešklebte se a do toho, možná se budete bavit ještě více než holky. SUPER !!!

Atlantis
Atlantis
06.02.2018 4 z 5

Slasti a strasti pubertálních holek. Tím se ale rozhodně nenechejte odradit, protože smát se budou i pánové, kteří už ne tak úplně spadají do této věkové kategorie.
Pupíky jsou svěží komiks, u kterého si budete z počátku říkat, že byste byli rádi za delší příběhy, než jenom na jednu stranu. A pak do sebe začnou zapadat jednotlivé malé detaily a vy nakonec zjistíte, že on to nakonec jeden velký příběh (překvapivě) je.

Baculik152
Baculik152
02.01.2018 5 z 5

Tyto díly jsem četla, když mi bylo 13 a patřily mezi jedny z mých nejoblíbenějších komiksů. Teď mi je 15 a stále je hodnotím pozitivně. Jsou plný srandy, trefné, svěží a doopravdy se z toho nechá i něco o společnosti uvědomit, jelikož některé holky, se takto v realitě chovají. Samozřejmě je třeba brát komiksy trošku s nadsázkou, jelikož je tam něco zveličované. Ostatní díly jsou čím dál lepší, což se ne vždy každému autorovi povede. Výborná komiksová série! Dobře napsaná a doprovázená se skvělými ilustracemi!

J_D
J_D
13.09.2017 5 z 5

Bomba, tohle se povedlo. Sranda a zábava od začátku dokonce. Nejdřív to ve mě budilo dojem, že to jsou jen náhodné naschvály a srandičky, protože dějová linka je zpočátku dost v pozadí, ale když jsem zjistil, že to navazuje, tak se mi to pak už líbilo čím dál víc. Další díly si určitě přečtu.

surynas
surynas
18.06.2017 2 z 5

Kniha mi nepřinesla extra velký požitek, jelikož jsem jí četla až teď v 15- nácti, ale to neznamená že bych se nezasmála, ale jelikož vždy hodnotím děj knihy tak dvě hvězdy.

Samira
Samira
07.12.2016 5 z 5

Nevím jaké budou další díly, ale už první maximálně překvapil. Pupíky jsou neotřelé, svěží, drsné, trefné, skvělé a hlavně zábavné. Už dlouho jsem se tak nepobavila, ano humor je to černý a rozhodně určený dětem starším či dospělým. Nic pro květinky bez trnisek a pořádných zubisek...:).
Teď vážně - Pupíku stojí za to a pokud první díl byl jak předpokládám rozjezdový, měla bych nějak preventivně procvičovat bránici, aby to zvládla.
Výborné, doporučuji!

borknagar
borknagar
31.10.2016 4 z 5

Trochu jsem se bál, co očekávat od tohoto komiksu. Bál jsem se trapnosti, nezáživnosti, tuctovosti, prostě čteníčka pro holčičky. Dostal jsem zábavný komiks, který není milý, vlídný a jen vtipný, ale dokáže být krutý v těch nejobyčejnějších věcech. Řeší běžné problémy všedního života a i když většinu situací hrotí, komiks nevyznívá trapně, nýbrž zábavně a já se těším na pokračování tří kamarádek a jejich proplétání se běžným životem. Kresba úžasná, barevná a náramně se k tomuto komiksovému žánru hodí. Dle diskusí jsou první dva díly slabší a od třetího dílu se rozjede ta pravá taškařice, nemůžu se dočkat, už první Pupíky byly k popukání......

Angiee88
Angiee88
02.10.2016 5 z 5

Vsech 7 komiksu pobavilo. Holky potvory:) prijemne pocteni. Zaver me prekvapil.

trudoš
trudoš
07.02.2016 5 z 5

Uznávám, že nejsem úplně správná cílová skupina, přesto mohu jen s uznalou grimasou v obličeji smeknout klobouk. Čekal jsem namachrované popichování plné cool hlášek a dostal vtipně cynický komiks o teenagerech. Maryse Dubucová je ve svých scénářích krutě trefná a zároveň mile zábavná. Přitom to zdaleka není jen o tom, že by si utahovala ze školou povinných a pubertou posedlých. Ač jde o účelovou kritiku povrchnosti, která v určitém věku drsně převažuje nad rozumem (a prošli jsme si tím všichni), autorka se nebere natolik vážně, aby z toho jeden brečel. Spíše naopak, což ještě podtrhuje stylová Delafova karikatura. Skutečně to není žádná intelektuálština, ale taky zdaleka ne přitroublá obdoba American Pie. Navíc oceňuji, že se komické etudy dokola neopakují, i když základní myšlenka zůstává víceméně stejná - krása a pěkné křivky zvítězí nad rozumem a empatií. A když ne, krása a pěkné křivky prohru jednoduše ignorují.

martinstefko
martinstefko
20.11.2015 4 z 5

"Pupíky" nejsou překvapivě tak laskavým komiksem, ale jdou na dřeň lidského vztahového chování a dělají si z nás srandu. Poznáme se v tom, jak se chovají holky, nebo kluci v komiksu. Jsme prostě takoví. A já jsem rád, že se sami sobě dovedeme zasmát. Scénáře jednotlivých epizod jsou trefné, ale nejsou jen vtipné, ony jsou i k zamyšlení. Textu ale dodává to správné kouzlo kresba, skvěle stylizovaná, skvěle barevně zvládnutá. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/275-pupiky-1-nejses-nejaka-namyslena-75.html

IvcaK98
IvcaK98
07.12.2013 5 z 5

I když už mě dívčí románky dávno nezajímají, u tohohle jsem se upřímně bavila :) V momentě, kdy mě knížka (nebo komiks) rozesměje, může jít o sebevětší blbost a stejně si zaslouží ocenit.

Terezk-a
Terezk-a
12.06.2013 5 z 5

Vtipný komiks pro slečny :) Moc jsem se bavila a je pěkně namalovaný !! :-)

orangerose
orangerose
07.05.2013 5 z 5

dobrý, vtipný komix :)

Kleo326
Kleo326
08.02.2013 4 z 5

Prostě puberta s nima mlátí stejně jako se mnou

TessDragon
TessDragon
22.09.2012 4 z 5

Moje první Pupíky. Karin mi byla teda nejsympatičtější, zatímco Jenny a Viki byly nesnesitelné. Držela jsem palce Karin, at jim ukáže. Knížka je jinak velmi vtipná. ;)

komiksy pro dívky

Maryse Dubuc
kanadská, 1977
2009  88%Nejseš nějaká namyšlená?
2016  91%Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné
2010  88%Nad ošklivkami zataženo
2012  89%Ďábelský pár
2015  93%Téměř dokonalé štěstí

Kniha Nejseš nějaká namyšlená? je v