Punk not dead

Historie a vývoj českých a slovenských punkových kapel s nezbytným úvodem z historie (Sex Pistols, Ramones, The Clash, Dead Kennedys) . Rozhovory,texty, fotografie. Energie G Petr "Sid" Hošek FPB Kečup - A 64 Tři sestry Visací zámek Hrdinové nové fronty V3S Do řady! Novodur-Armavir-Telex Historie slovenského punku - Zona A Šanov Fabrika S.P.S. Zikkurat...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77235/punk-not-dead-77235.jpg 4.221
Literatura naučná, Umění
Vydáno, AG Kult

Kniha Punk not dead

stoun25
27.01.2019

Dnes už je punk historie. Byl jsem rád když jsem při stěhování tuhle knihu znovuobjevil.. Chce to si ke čtení přichystat patřičná alba a vychutnat si tuto knihu až do dna. Punk's not dead

eraserhead
02.12.2018

Zajímavý náhled nejen do československého punku. Z dnešního pohledu hodně zajímavý (např. materiál o Třech sestrách z doby, kdy ještě neměli ani jednu desku a byla to fakt hospodská kapela). Ač jsem punku propadl jen o dva roky později, než kniha vyšla poprvé, některé kapely mi tedy už nic neříkaly (Zóna A, ani ty Sex Pistols jsem si nikdy nepouštěl plánovaně), a za to čtvrtstoletí jsem se dostal ke spouště informacích, přesto kniha i te dokázala přijít s novými a zajímavými věcmi. Trochu poupravila můj pohled na Hoška i Biafru. Taky kniha odhalí, třeba nemile, rasistickou stránku mnohých tehdejších punkových kapel (mám hrozně rád první desku Šanov, škoda). Negativem knihy je, že tyto názory sdílí i autor knihy a na některých místech to dává dost najevo.

Inozuka
05.07.2017

Spíš než nějakou faktografickou hodnotu přináší kniha Punk Not Dead svědectví o těsně porevoluční době. Je napsaná zvláštním rozkolísaným způsobem a některé části mě dokonce dost iritovaly. O nějaké přehlednosti nebo systematickém mapování československého punku před rokem '89 se nedá až na pár vyjímek mluvit. Jedná se spíš o útržky vzpomínek a rozhovorů. Jako svědek rozervané a naivně přitroublé doby začátku devadesátých let ale cené - včetně očividného latentního rasismu několika zúčastněných, který vedle přiznávaných odkazů na Dead Kennedys (mimo jiné zpívajících hit Nazi Punks Fuck Off) působí opravdu tragikomicky. Zájemcům o historii tuzemského punku doporučuji raději Kytary a řev od Filipa Fuchse.

Ladys
14.01.2017

Čtěte,čtěte,čtěte... Vážně.
Nečekejte ale žádnou encyklopedii. Jsou to spíš útržky vzpomínek a postřehů několika týpků, co pamatují, nebo sami prožili.
Pro punkery jasná věc a pro ty ostatní je to autentický kontakt s dobou, která stála za hovno a kdy každý, kdo o to opravdu stál a chtěl se vymezit od šedivého socialistického stáda a dát najevo kdo je a co v něm opravdu je, musel jít s kůží na trh a dřív nebo později tvrdě narazit.
A samozřejmě na vás taky trochu dýchne atmosféra začátku devadesátých let. V dobrém, i špatném...
Punk not dead, vy volové, jak říká nejen Visací zámek :-D