Punk Fiction

Punk Fiction https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9916/bmid_punk-fiction-jbu-9916.png 3 25 5

Vůbec poprvé u nás nabízíme ucelený soubor povídek, jejichž spojníkem je příslušnost k některému z „punkových“ podžánrů fantastiky. Na své si určitě přijde nejen milovník kyberpunku, ale také ten, kdo má rád dráždivý koktejl žánrů, nepostrádající originální náměty a pořádnou dávku napětí a rebelství. Příběhy současných hvězd sci-fi a fantasy i těch, kteří na hvězdnost teprve aspirují, se odehrávají v ulicích velkoměst blízké budoucnosti, v kyberprostoru i třeba na poněkud zchátralé vesmírné stanici. To vše ve znamení tvrdé akce, sofistikovaných technologií a černého humoru.... celý text

kamila5406
23.05.2021 1 z 5

Kniha o ničem

PetrCepek
11.12.2019 5 z 5

kap kap kap - z toho mne mrazí ještě deset let po přečtení

cori
04.08.2019 3 z 5

Sbírka přináší osm povídek, které spojuje téma punk. Tématicky mimo mísu mi přišla povídka Punkva od L.Medka, nezaujala mě povídka Sestup, Mojžíši od J. Macka. Za nejlepší povídky považuji Žambochovu Krev kyborgů a Procházkovu Lady in blackaut aneb Rox'n roll v černém. Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.

dobroslav9182
24.06.2017 4 z 5

(Zatím bez hodnocení).
Ke knize Punkfiction jsem se dostal jako slepý k očním implantátům a jako první mě zaujal výběr autorů: Leonard Medek, Jiří W. Procházka, Vlado Ríša, Jiří Pavlovský, Jakub Macek, Miroslav Žamboch, Petra Neomilnerová a Filip Gotfrid. Jména, které fanouošek české fantstické scény jistě zná a které zaručují nejen kvalitní, ale především rozmanitý výběr, protože každý z autorů zpracovává ono slovíčko Punk v názvu velice osobitě (viďte, pane Medek ;-) )
1. Punkva - Leonard Medek - autor převážně dobrodružných a spíše fantasy děl, se zadání zhostil velice originálním způsobem a jeho hrdina zažije notnou řádku punku na vlastní kůži,protože: "Seržante, šagot je bíííílý, jak kůže na prdeli, počkejte chvííííli, mý voči uviděly..."
2. Lady in Black out, aneb Rox´n´Roll v černém - Jiří Walker Procházka - Akční cyberpunková sci-fi, kde autor pokračuje v příbězích Rollanda a Roxanny ze sbírky Tvůrci času. Blíží se velké finále!!! Všichni proti všem!!! Tričko, jehož velikost označení neobsahuje X, ale H jako Hangár!!! Svět už nebude stejný!!!
(pokračování bude ;-) )

WEIL
17.08.2011 2 z 5

Méně známé autory spojuje jedno téma - punk.

Punk se objevil jako hudbné styl, ovlivnil i jednu generaci, a ta se k němu vrací, i když už spíše ve vzpomínkách na jednu z hromadných rebélií, která přišla po "květinových" dětech.