Půlstoletí s Cimrmanem

Půlstoletí s Cimrmanem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309730/bmid_pulstoleti-s-cimrmanem-1xc-309730.jpg 5 114 27

Legendární divadlo z odvrácené strany. Unikátní knížka, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje obrazem i textem neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák bilancuje jeho historii formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi a každý člen divadla přidal svou nejživější vzpomínku. Čtenář se tak dozví, jak se přihodilo, že se Petr Brukner narodil ve dvou městech současně, čeho nejhoršího se dopustil Miloň Čepelka a jaký je největší herecký problém Miroslava Táborského. Pro fanoušky Járy Cimrmana bude překvapením, že souborem prošla řada známých osobností jako Jiří Menzel, Jiří Stivín nebo Jaroslav Uhlíř, a že v tomto zdánlivě ryze mužském divadle nechybějí ani ženy. Nepřeberné množství fotografií zachycuje herce v jejich výrazných rolích, ale většinou je objektiv namířen do zákulisí, a odkrývá tak dění, které zůstává publiku utajeno. Svazek obsahuje DVD se záznamy raritních vystoupení.... celý text

Humor , Literatura česká , Umění

Vydáno: , Paseka

mila2411
mila2411
02.11.2023 5 z 5

Pro obdivovatele DJC asi povinnost. Na úvod hodně smutku za pana Smoljaka, ale pak parádní várka vzpomínek a zajímavého vyprávění.

Denny456
Denny456
17.03.2022 4 z 5

Další knížečka od Cimrmanů nejn pro Cimrmanology. Přidaná hodnota je pro milovníky cimrmanů spíše menší, ale je to takové nostalgické a užijete si to. :)

cziss
cziss
22.12.2021 5 z 5

Pro fanoušky divadla Járy Cimrmana pěkný bonbonek. Dozvíte se pár zajímavostí, nějaký ten osobní příběh a nahlédnete za oponu, i když jen trošku. Fanouškům lze jen doporučit.

kilometr
kilometr
14.05.2021 5 z 5

Miluji DJC a celou tuhle továrničku na endorfiny.Kniha je to krásná(od Svěráka,po Čepelku),jen mohla být v proporcích Musilové-Vébrové. 100%.

xxtom
xxtom
17.03.2020 5 z 5

Už začátek knížky (dopis pana Svěráka zesnulému panu Smoljakovi) mě dostal. Úžasná knížka s krásnými fotografiemi a naprosto fenomenálních lidech. Doufám, že Divadlo Járy Cimrmana bude ještě dlouho žít.

malazluta
malazluta
14.06.2019 5 z 5

Kniha která pobaví a zahřeje na srdci, ale nevyhne se ani smutku v podobě dopisu pro pana Smoljaka.

MíšaS.
MíšaS.
02.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha.

HYPNOS88
HYPNOS88
04.07.2018 5 z 5

Krásná kniha. Ceněná v mé knihovně. Miluju Cimrmany a všechno okolo nich.

1amu
1amu
05.04.2018 5 z 5

Drahokam v knihovně ! A těch fotografií ! Největší Čech se nám opět přiblížil. Češi již mají plno míst, kde JdC působil, třeba ona rozhledna, ze které není nic vidět (Březová nad Svitavou), či druhá pro ty, kteří trpí závratí (Semily-Nouzov). Bravo !
Vzpomínám na veřejnou nahrávku Dobytí severního pólu. Všichni v Divadle hudby seděli, pouze můj syn a já jsme měli "jediní" lístky k stání (skoro jsem je vynutil na paní pokladní násilím). A tak jsme byli "na ráně" a v semináři "O pojištění" si nás pan Svěrák vybral jako účinkující ! Já byl samozřejmě nesympatický pojištěnec, syn - sympatický. Ten zážitek ! Stáli jsme vedle idolů, tehdy náčelník - pan Penc, krajan Beran - pan Vondruška a pánové S+S. A druhý den v práci u oběda v závodní jídelně ČKD ? Nevěřící pohledy několika lidí, kteří v tom divadle byli (Hele vole, to je ten muskej, co hraje u Cimrmanů). Ha-ha-ha.
Měl jsem kliku, že v divadle ve Strašnicích jsem poznal jak to s prodejem lístků chodí a brzy nabízel paní Vokrojové vkládání fotografií do programů. To znamenalo, že jsem nemusel stát velkou frontu a mohl si vybrat z těch "lepších". A má nejoblíbenější hra ? Cimrman v říši hudby. Árie "Zlaté české ručičky" ing.Vaňka - tenor pan Čepelka. (Já jsem Vaněk z firmy Kolben&Daněk). I plukovník Colonel - pan Svěrák vzrušoval dámy v hledišti, když zpíval svou operní árii a vrtěl přitom zadkem.
Krásné chvíle.....

Hathor89
Hathor89
06.01.2018 5 z 5

Rozesmála mě. Pobavila mě. Rozesmutnila mě. Vehnala mi slzy do očí. Ale jsem ráda, že ji mám ve své skromné knihovničce. Dopis od Pana Svěráka Ladislavu Smoljakovi řekl na několika stránkách víc, než by dokázala celá encyklopedie. Krásný jazyk. Humor. Nostalgie. I já díky tomuto divadlu jdu smíchy do předklonu a klaním se vitalitě a chuti, s jakou baví tolik generací. Určitě tato kniha nesmí chybět žádnému, třeba i amatérskému, cimrmanologovi.

Ila85
Ila85
15.12.2017 5 z 5

Velice krásná kniha. Nejvíce mě oslovily slova Zdeňka Svěráka, která napsal Ladislavu Smoljakovi do nebe. Hluboce smekám nad jejich dílem. Celému divadlu děkuji za hodiny smíchu, jenž mi prodloužily život o pěknou řádku dní.

ferda16
ferda16
23.11.2017 5 z 5

Cimrmany zbožňuji. Knížka je krásná a četla jsem ji s úctou. Pěkné fotografie i texty - zvláště ten "dopis". Jen mě mrzí, že jsem na ně nestihla zajít do divadla a teď už je pozdě...:(

Kačaba17
Kačaba17
18.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha

Gooverka
Gooverka
03.09.2017 4 z 5

Jako velká fanynka divadla Járy Cimrmana jsem si nemohla nechat ujít ani tuto publikaci. Místy vtipná, místy až mrazivě smutná (dopis od Svěráka Smoljakovi). Několik historek ze zákulisí mě dost rozesmálo. Skvělá knížka, která by nikomu z cimrmanovských obdivovatelů neměla uniknout.

Zorka
Zorka
12.08.2017 4 z 5

Cimrmanovské hlášky se staly součástí našeho života. Na výletě si sdělujeme, že "když to srovnáme s tím výletem na Kokořín...", v práci si o kolegovi špitáme, že "je zádumčivý", před obědem bychom občas snědli i Kratochvíla. A když si děti stěžují, rodičovsky jim radíme: "Ještě slovo, bačkoro, a zapíšu tě do deníku." Myslím, že Cimrman je fenomén, který nebude hned tak překonán. Tato kniha je milou vzpomínkou na uplynulých 50 let působení divadla, na společné zážitky a také na Ladislava Smoljaka, bez kterého Frištenský už nikdy nebude Frištenským...

26.07.2017

Tuto krásnou knížku jako vzpomínku na Divadlo Járy Cimrmana mám nyní
podepsanou od Zdeňka Svěráka, který měl u nás v knihkupectví autogramiádu.
Splnila jsem si svůj sen setkat se s tímto mimořádným člověkem a knížka je pro
mě nyní poklad :-)

tatafa
tatafa
25.07.2017 5 z 5

Samotná knížka úplně nesplnila očekávání, protože jsem čekala více článků, vzpomínek atd. Mé výhrady k ní ale značně zmírnila energie a pocity, které z textů vanuly až ke čtenáři. Vždycky jsem věděla, že DJC je něčím své a originální, ale i tak mne velice mile překvapily vztahy a vazby, které tam panují a které dokáží herci přenést i na diváka/čtenáře. Asi nejvíce si na knize i na divadle vážím a obdivuji to, s jakou energií stále rozšiřují velice příjemný a inteligentní humor a pravou češtinu, která se v dnešní době moderních technologií pomalu, ale jistě vytrácí z běžné komunikace mezi lidmi. Sice bych ocenila více textových pasáží a podrobnosti, ale na druhou stranu i bez toho má kniha velké kouzlo, které by jinak asi neměla.

Vřele všem doporučuji!!!

Martin_Happy
Martin_Happy
22.06.2017 4 z 5

Opravdu zajímavé historky

4xbabča
4xbabča
12.05.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka a každý, kdo má rád Divadlo Járy Cimrmana, bude spokojen.

09.05.2017

Knížka je pro všechny milovníky Járy Cimrmana. Určitě stojí za to si ji přečíst a mít ji v knihovně jako milou vzpomínku. Jsou v ní krásné fotky. Doufám, že Divadlo
Járy Cimrmana bude i nadále hrát s takovou chutí jako dosud.
Dopis panu Smoljakovi do nebe mě dostal.