Půlnoční stíny

Půlnoční stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17687/pulnocni-stiny-17687.jpg 4 31 3

666Jitka
30.08.2022 5 z 5

Sešitový výběr z českého a světového hororu v čele s H.P.Lovecraftem musel ve své době, kdy tomuto žánru u nás příliš nepřálo, udělat fanouškům této literatury velkou radost. Třešničkou na dortu je závěrečný komiks. Udělalo mi velkou radost, že jsem první díl do své knihovny nakonec sehnala.

Terva
04.06.2015 5 z 5

Říkejte mi Hrobník. Poslední příběh "Opičí tlapka" je komiks. A možná je i nejbrutálnější v antologii.

eraserhead
11.08.2013 4 z 5

Jedna z prvních, ne-li přímo první, česká porevoluční horrorová antologie, z rukou editora z nejpovolanějších, následována o rok později pokračovaním. Z titulu jde vidět trošku rozpačité začátečnické krůčkování, ale vše je to v tak milém sešitovém vydání, že to patří formou k mým nejoblíbenějším v česku vydaným antologiím. Tři povídky dvou zahraničních klasiků proložené českými začínajícími autory a doplněné komiksovou verzí Jacobsovy špičkové povídky Opičí tlapka. Rozdílné kvality se však návzájem vyvažují do velmi přijatelné úrovně. Lovecraftův Vyděděnec nepatří k jeho klasickým příběhům, drží si však silnou atmosféru, naproti tomu Barva z kosmu je typickou ukázkou Lovecraftovy (mýtem Cthulhu nestižené) tvorby, postupné pohlcování nejen povídkové krajiny, ale i čtenářovy mysli. Bradburyho Říjnová hra je ranou sekáčkem na maso přímo mezi oči, další z mnoha důkazů, že Bradbury, ač znám hlavně jako sci-fi a antiutopický autor, patřil k jedněm z nejlepších horrororářů. Sommerova povídka Pozdě je příjemným napínavým závanem z českých luhů a hájů, Hanouskovu Game Over naneštěstí nezachrání ani trochu zajímavý závěr. Půlnoční stíny jsou prostě stěžejním kusem českého knižního horroru.