Půlnoční rituál

Půlnoční rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29539/pulnocni-ritual-29539.jpg 4 116 26

Sofie obdrží bolestnou zprávu, že její matka zahynula na dovolené na Novém Zélandu. Vypraví se do této exotické země, aby vyřídila nezbytné formality. Ke svému nesmírnému překvapení zjistí, že tady zdědila dům na pláži a nemalou hotovost. Matčino tajemství Sofii nedá spát, proto se pustí do čtení starých deníků. Může být i Sofie stižena dávnou kletbou Maorů? zdroj - Alpress Klokan... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Alpress

Der Fluch Der Maorifrau , 2008

Tylinka
19.01.2023 5 z 5

Krásná kniha. Půlnoční rituál mě úplně pohltil a já se nemohla odtrhnout. Velice čtivý a napínavý děj sem hltala a jediné co je fakt, že konec byl hodně uspěchaný a krátký. Určitě se podívám po dalších knihách této autorky.

Arwen777
22.05.2022 3 z 5

Asi jsem měla větší očekávání, která kniha nesplnila. Na druhou stranu nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Nápad a zápletka knihy jsou dobře vymyšlené, prostředí Nového Zélandu a Samoy tajemně exotické - tím pádem bylo zaděláno na působivý romanticko-dobrodružný příběh. Bohužel mi úplně nesedlo zpracování, a to jak styl autorky, tak mi místy neseděly dialogy a především jsem se ztrácela v postavách. Škoda potenciálu... a konec příběhu byl příliš uspěchaný a useknutý.
Ale musím uznat, že v záplavě thrillerů byl tento typicky dobrodružný příběh se štědrou dávkou romantiky, příběh o dávné kletbě, která pronásleduje několik generací, o šťastných a nešťastných manželstvích a osudech žen, ať už silných nebo slabých, příjemnou změnou.

Lofda
23.03.2022 2 z 5

S hodnocením váhám. Od této autorky je to má první kniha a asi jsme si úplně nesedly. Kostra příběhu je výborná a rozhodně zajímavá, ale přiznávám, že jsem se v tom množství postav začala ztrácet a chvílemi jsem si nebyla jistá, zda knihu neodložit úplně. Jsem ráda, že jsem to neudělala, závěr dal tomu všemu smysl, ale celkově z mé strany žádné velké nadšení, bohužel. Prostě mi nesedl styl vyprávění.

perpe2a
24.10.2021 4 z 5

Krásný ženský román, kde se prolíná historie rodů, zlo mezi nimi, kletby, láska, nenávist a to vše navíc v nádherné krajině Nového Zélandu. Nádherný příběh.

Alzbetta
30.01.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Nevadilo mi prolínání historie a současnosti ,ale příběhy si byly hodně podobné a občas jsem se ztrácela ve jménech a čí to zrovna příběh je.

Síma97
03.12.2020 4 z 5

Knihu mi doporučila moje mamka, máme odlišný názor na knihy ale i tak jsem ji začala číst. Po pár stránkách mě kniha velice zaujala. Příběh odehrávající se na Novém Zélandu není tak častý a myslím si, že autorce se velice povedl. Kombinace romantiky a napětí se podle mého názoru vždy čte velmi dobře. S knihou jsem byla velmi spokojená.

Arev122
18.08.2020 4 z 5

Pěkné pohodové oddychové čtení- exotické prostředí, děj v několika časových rovinách, tajemství, trochu napětí a samozřejmě i trochu romantiky s předvídatelným koncem

Tirisa
13.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Nechybí romantika ani napětí. Obálka mě odrazovala, ale nelituji ani jedné minuty, kterou jsem knížce věnovala. Vřele doporučuji!

alcahanca
01.06.2019 5 z 5

Knížka mi ležela 8 let v knihovně bez povšimnutí. Kdybych věděla, že se od ní nebudu moct odtrhnout a číst jí v každé volné chvíli, už by byla dávno přečtená :-). Vícegenerační ságy miluju, tohle bylo podle mého gusta. Prolínání minulosti s přítomností se mi také líbilo. Doporučuji a určitě zkusím další knihy autorky.

Laf
27.05.2018 5 z 5

Hned po prvních stránkách mě děj úplně vtáhl a ráda jsem se ke knize vracela, abych zjistila pokračování příběhu. Prolínání minulosti a přítomní tomu dodalo na poutavosti a nechybí ani spousta zápletek. Výborná kniha :)

Kerberos
09.05.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá,více se mi líbila historie než současnost.Po všem tom barvitém líčení osudů hlavních hrdinů se mi zakončení zdálo trochu uspěchané .

sabca
06.05.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha jak jsme již u této autorky zvyklí. Střídání minulosti a současnosti mi nevadí. Byla napínavá od začátku až do konce a měla jsem problémy knihu odložit. Kdo má takovéto příběhy ráda, tak doporučuji.

Vatter83
17.02.2018 4 z 5

Každá kniha teto autorky je čtivá, napínavá, i když po přečtení první knihy je děj předvídatelný.

Pechule
02.06.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih od této autorky, poutavá, těžko se mi četba přerušovala. A ač nejsem příznivcem příběhů propojených minulostí se současností, tady mi to vůbec nevadilo.

michaela7087
23.05.2017 5 z 5

Paráda, přesně takové příběhy mám moc ráda, prolínání současnosti s minulostí.

Danago
21.03.2016 5 z 5

Moc krásná knížka. Moc se mi líbí tento typ knížek. Velice čtivá a napínavá od samého začátku.

minde
29.02.2016 5 z 5

Cas straveny s touto knizkou neni urcite promarneny, prave naopak. I kdyz z pocatku jsem si rikala, ze nebudu ztracet cas nad sladkou a naivni cervenou knihovnou. Pak se ale dej zacal napinave rozvijet, stranky neuveritelne rychle ubihaly, a ja jsem nemohla prestat cist dokud se nedozvim to, co se chtela dozvedet Sofie :-)

Babo
28.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha.Přemýšlela jsem jestli dát 5 nebo 4 hvězdičky,ale myslím,že není důvod tu jednu ubírat.Uvědomila jsem si,že jsou dva druhy knih,které mě nikdy nezklamou.
Spisovatelé,kteří mají dar neotřelých metafor a ti,kteří píší vyprávěcím jazykem,ale s neobyčejnou fantazií.
K těm druhým patří L.Walden .Kniha byla nabitá událostmi a samozřejmě není normální ,aby jeden "rod" zažil tolik neštěstí , lásky a nenávisti,ale spisovatelka příběh napsala tak,že jsem jí uvěřila.
Je pravda,že posledních asi dvacet stránek mi přišlo uspěchaných,ale když napíšu,že hned zítra jdu a půjčím si další její román,tak to asi vypovídá o všem.

regi1
28.12.2014 4 z 5

Nebýt toho,že občas se téma rovnalo červené knihovně,tak dám 5 hvězdiček. Naprosto mě kniha připoutala,nemohla jsem se odtrhnout. Kdo rád čte knihy z prostředí Nového Zélandu,historické knihy a přitahují ho staré tradice a životy původních obyvatel a trochu i mystično,tak jistě nebude zklamán.

koprifka
10.12.2014 4 z 5

Kniha má nápad, napětí, zápletku atd. Přesto v jednu chvíli už toho bylo příliš, osudy se opakovaly. Člověk už vlastně předpokládal, jak to s další postavou dopadne. Přesto však mě kniha k sobě připoutala až dokonce.

Nový Zéland Maoři rodinné vztahy dědictví

Laura Walden