Půlnoční přízrak

Půlnoční přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26453/pulnocni-prizrak-26453.jpg 4 166 26

Husí kůže série

Půlnoční přízrak straší Coopera, ale i vám už pomalu naskakuje husí kůže po celém těle. Nocí se ozývá hrůzostrašné štěkání, které nikdo kromě Coopera neslyší. Nikdo z rodiny také nevidí dva obrovské černé psy, kteří se zničeho nic objeví a pak zmizí, jako by se do země propadli. Podaří se Cooperovi rozluštit tuhle záhadu? Pojďte se také bát do starého domu uprostřed hlubokých lesů!... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Goosebumps - The Barking Ghost , 2001

mia.com
10.04.2024 4 z 5

Jako ditko jsem mela tyhle "horory" fakt moc rada. Bylo to na me tak akorat.

yaoiyuri
29.11.2023 3 z 5

Záhada kolem ďábelských „psů“ se navzdory délce knihy táhne jako sopel, cca 2/3 doby máte pocit, že hrdina je mentál, který se bojí vlastního stínu (nebo větve, listu, tmy). Nepomáhá tomu ani prankující bratříček, divná holka od sousedů a klasicky nevěřící-nezaujatí rodiče. Vysvětlení zásady je dost meh, protože se vlastně vůbec nic nevysvětlí.

Tohle je slabý odvar toho, co R. L. Stine umí, nejspíš je to způsobeno i tím, že cílovkou jsou opravdu děti (oproti puberťácké Fear Street ze Stop Hrůzy). Třetí * za ten konec, který jediný to trochu oživuje. (Srovnání s jinými díly Husí kůže nemám.)

eraserhead
02.02.2022 1 z 5

Vím, že nejsem cílovka, ale stejně dobře vím, že R. L. Stine to i v tomhle ranku umí mnohem zajímavěji a poutavěji, i pro dospělého čtenáře. „Úsměv prosím… přichází zlo!“ ze stejné série mě bavilo dost, tohle skoro vůbec. Je to takové mdlé, nevýrazné, nezajímavé. Řekl bych, že i pro danou cílovku.

tetanurae
24.08.2021 3 z 5

Jako velký fanoušek R. L. Stinea jsem se nenechal pobízet a tuhle teenagerskou záležitost jsem zhltnul během odpoledne.
Nutno říci, že Robert Stine není rozhodně bůhvíjak skvělý spisovatel, ovšem své příběhy dokáže pojmout poutavě a vždy v nich uplatnit originální myšlenku. Z toho důvodu je oblíben dětmi a mládeží po celém světě a stala se z něj legenda olbřímího formátu, která zároveň figuruje v Guinessově knize rekordů.
Půlnoční přízrak je hororový příběh, jenž vyšel v edici Husí kůže, původně vydaný nakladatelstvím Scholastic, a překlad posléze převzal Fragment.
Setkáváme se zde s příběhem dvanáctiletého Coopera, jehož rodina se přestěhovala do nového domova, kterým není nic jiného než dům, nacházející se takřka v divočině. A již první noc začnou Coopera děsit přízraky velkých psů. Hlavní potíž tkví ve faktu, že právě Cooper je jediný, kdo tyto úkazy registruje. Podaří se mu přesvědčit rodiče, že jde o život?
Celkově, v porovnání s ostatními kousky z této edice, bych řekl, že jde o slabší ,,stineovku", která nemá ten kýžený spád a ani příběhovou hloubku. Zarytého fanouška ale i tak potěší.
Celkové hodnocení 65%-hluback-

blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Dost děsivý příběh s absolutně nepředvídavým koncem, který mě doopravdy vyděsil! Velký skvělý na odreagování! :)

Taťána920
25.03.2019

Wau, úžasná kniha, až na ten konec ,ale jinak pleskám, pleskám, pleskám!

Liliana2006
25.06.2018 5 z 5

Super kniha !!!l

Tesinka_Laufey
02.03.2018 5 z 5

Příběh byl napínavý od začátku až do konce a vůbec mě nechtěl pustit. Nejvíc ze všeho oceňuji konec. Na podobný jsem nenarazila u žádné jiné knížky...

vampiru
30.07.2017 5 z 5

Tato kniha mě jako malého kluka přivedla k horrorům. Nemám absolutně rád horrorové filmy, ale tato kniha mě nadchnula tak, že jsem si byl jistý, že budu chtít horrory číst. Ano teď by mě nebavila, jako 20 letého mladého muže, ale přesto mě L Stine přivedl ke Kingovi a za to mu patří velké díky!

Králíček150
04.09.2016 5 z 5

Tyhle knížky mám ráda proto že jsou takové fantasy vím že se to nemůže stát a je to jen vymyšlené proto se při těhletěch knížkám ne...... strachy což je fajn konec je takovej .......trošku zvláštní ale je to fajn doporučuji si přečíst

buldozer5
14.07.2016 5 z 5

Až na ten konec skvělá kniha.

Mixxa
23.02.2016 2 z 5

Jak já se toho jako malá bála :D

danielosbourne
23.10.2015 5 z 5

Tohle byla první kniha, kterou jsem v dětství přečetl během jediného dne a v noci z toho téměř nemohl spát.

Cryptkeeper
30.08.2015 3 z 5

Pro mě bohužel zatim jedna z nejslabších knih co se týče Goosebumps.
Příběh tak nějak stále to samé dokola a konec nedokončený.
Každopádně,do sbírky je přídaná;)

zuzana13
30.04.2015 5 z 5

Pěkná kniha. Konec je dobře zakončen s těma oříšky .
Doporučuji.

PonížilováA
16.10.2014 4 z 5

Dobrý to bylo.. :D Jedna z knih, která dokáže pobavit i postrašit.. :D

SáraV.
04.02.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za asi hodinu a čtvrt. Bohužel to nebylo jen kvůli tomu, že se mi líbila , ale taky proto, že je hrozně krátká.
Něco k otevřenému konci: kdo už od pana Stinea četl nějaké jiné knížky(například "Pozor na to, co si přeješ") takový konec asi čekal. Nebo alespoň mně bylo hned jasné, že to nebude jen tak nějaký Happy end.

petrisca
15.10.2013 3 z 5

Tento díl se mi ze série Husí kůže líbil nejmíň, z těch co jsem četla

Anýsek :***
26.09.2013

Jdeme na žaludy :3. Ten konec,nevím proč , ale to točila jsem stránku jestli to nepokračuje :D

Misan1993
10.05.2013 5 z 5

Jako malý jsem z toho byl p...... až za ušima..:)

psi

Robert Lawrence Stine