Půlnoc je osamělé místo

Půlnoc je osamělé místo https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8312/pulnoc-je-osamele-misto-8312.jpg 4 416 75

Osamělý domek na divokém pobřeží Essexu se stal dočasným azylem mladé londýnské spisovatelky Kate, která tu chce nalézt ztracenou duševní rovnováhu po rozchodu s milencem. Náhodný objev antického hrobu v přímořských dunách však vyvolá duchy pohřbených a síla jejich dávných vášní začne znovu působit. Ohrožená Kate i její místní přátelé čelí nebezpečí společnými silami. Zdá se, že řešením věčného tématu milostného trojúhelníku je i po staletích nezištná láska.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Brána

Midnight is a lonely place , 1994

zuzi9
22.02.2024 3 z 5

Tato kniha je za mě slabší, děj mě nepohltil jako jiné knihy od této autorky. Ale na druhou stranu jsem chtěla vědět, jak kniha skončí. Konec byl takový rychlý, dala bych mu větší prostor.

Za mě mohu doporučit spíš knihy Žila jsem již před staletími nebo Strom duchů.

Kat9
21.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha nesplnila má očekávání. Začátek vypadal dost slibně, ovšem potom mě začalo iritovat, jak se všichni snažili pořád vymotat z místa a stále selhávali. Také jsem doufala, že minulost bude mnohem více rozepsaná, podobně jako v Lady of Hay. A že ten příběh z minulosti nebude tak prostý. No a konec byl také dost nejasný. Ale kniha měla i silné okamžiky, jako třeba popis toho, jak byl Nion vylosován při rituálu, nebo jak umíral Roger. Zaujaly mě i knihy, které Kate psala. Docela ráda bych si je přečetla i ve skutečnosti.

M.M.Wilweber
16.08.2023 3 z 5

Do půlky jsem se do knížky vyloženě nutila, ale pak se děj rozjel tak, že jsem knihu doslova zhltala během 2 dnů. Ale upřímně nevím, jestli bych sáhla po další knize od autorky.

Elena_Dark
05.07.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se moc začíst nedokázala, ale potom příběh nabral rychlost a unášel mě na vlnách dál....Kniha vyzařovala napětím, tragédií a hororem, ale absolutně nelituji toho, že jsem ji začala číst ! Určitě se chystám na další autorčino dílo....

Haloon
07.01.2022 4 z 5

Nedokázal jsem se plně ponořit do hororové atmosféry. Možná tam na mě bylo příliš všemožného rachocení a strašení, které jak se zdálo, nemělo valný důvod. Zkrátka se tak dělo a bylo jedno proč nebo jak.
Ovšem velké body za pěkně popsané prostředí, či za vybudované charaktery a jejich vztahy, které skutečně ožívají před očima.

18LenkA12
05.01.2022 5 z 5

První kniha od autorky Barbary Erskinové, kterou jsem četla. Dějová linka mě natolik pohltila, že jsem jednotlivé dobrodružství a napětí prožívala sama, jako kdyby se to týkalo mě. Milostné trojúhelníky byly, jsou a budou. Knihu Půlnoc je osamělé místo můžu všem jen doporučit.

Veronika33
04.09.2021 3 z 5

Toto bola slabšia kniha od tejto autorky, ktorú som doposiaľ čítala. Dejová linka z minulosti tu bola silne potlačená súčasnosť a nebola ani dostatočne vysvetlená, čo mi asi najviac vadilo. Postavy mi neboli tiež dvakrát sympatické, začiatok bol veľmi vláčný/zdĺhavý a zdalo sa mi, že dej sa viackrát opakoval bez závažnejšieho vývoja príbehu. Ku koncu sa príbeh trošku svižnejšie rozbehol, ten som si viac menej užila. Inak kniha bola slabší priemer.

rosalindaaa
01.06.2021 3 z 5

Knížka byla zajímavá,ale ten konec jsem moc nepochopila...

Hmrazulka414
23.01.2021 4 z 5

Kniha super...

niknikita
06.01.2021 2 z 5

Fantazie Barbary Erskine nemá hranice, zato moje čtenářská trpělivost dosáhla vrcholu v půlce knížky.

Tahle nebetyčná duchařina byla nad rámec mojí tolerance, a to jsem si dala práci zapátrat hluboko do britské historie, která autorku inspirovala. To je taky jediné, co bych ocenila, ale jinak...nuda.

yetti09
02.11.2020 2 z 5

Moje první kniha od autorky. Popravdě to bylo trošku zklamání, za mě 2,5*.
První půlka knihy se strašně táhla a nic moc se tam nedělo. V druhé části knihy se to zlomilo a začalo se něco odehrávat. Musím uznat, že paní spisovatelka umí krásně popisovat. Bohužel po dějové stránce to bylo slabé a duchařina tady na mě nezafungovala. Ten konec... no nevím zda jsem to úplně pochopila, bylo to velmi zvláštní.
Autorce dám ale ještě šanci a něco si od ní přečtu.
Měla bych ještě drobnou poznámku ke knize. Vlastním paperback (Brána 2019). Kniha se mi nečetla moc dobře, písmo je menší a text hodně nahuštěný.

ivka67
01.08.2020 3 z 5

moje druhá kniha od autorky a asi to není můj šálek čaje ty nadpřirozené bytosti mně moc nesedí.

martina1199
06.05.2020 3 z 5

Povedená, i když myslím, že mohla být o kousek kratší, neboť se některé motivy zbytečně zopakovaly. Hodně se mi líbilo postupné budování atmosféry strachu, závěr byl ovšem slabší. Taky bych uvítala více scén z historické linky :-)

Fzuzik
12.01.2020 4 z 5

Po slabším začátku, kdy jsem bojovala s pokušením knihu odložit, jsem se konečně dokázala začíst a děj nabral rychlý spád. Mírným zklamáním pro mě byl závěr, poněkud unáhlený a nedotažený.
Dále mě, v porovnání s dalšími knihami, vadí opakující se dějové linie. Muž který z nepochopitelných důvodů cítí nesmírnou zášť k hlavní hrdince a ve finále se zamiluje.

Jájinka
10.12.2019 2 z 5

Slibný začátek, pak už to ale bohužel bylo pořád stejné...Divný překlad - Zuzana Čaplová. Pro mne zklamání.

ludek.n
25.11.2019 4 z 5

Podivný název knihy Barbary Erskine, jdoucí ruku v ruce se snovou obálkou Petra Willerta, napovídají, že tady spolu budou soupeřit lyrika a schizofrenie. Nedostupná víkendová chata u moře kdesi v severním Essexu, kam utíká spisovatelka Kate Kennedyová, aby dopsala svou novou knihu, a vedle ní prastarý hrob v dunách, který ukrývá zločin římského legionáře Marca Severa Secunduse, tvoří rámec duchařského příběhu, zahaleného mlhami anglických blat. Erskinová vytváří vpravdě ponurou a neradostnou atmosféru, kterou zahušťují šlehy mrazivého posednutí. Prokletý milostný trojúhelník hledá pomstu i spásu. K tomu se přidávají motivy, jako vytržené z Exorcisty a všudypřítomný pocit zmaru. S každým dalším otočením závitu samořezného vrutu autorka přihazuje do strašidelného mlýnku další a další nevinné, aby čelili vlastnímu strachu a bojovali s neuchopitelným zlem. Jen ten konec zůstal mnohé dlužen a šel tak trochu za roh…

kolacky
23.11.2019 3 z 5

Četla jsem překlad pí. Zuzany Čaplové a mít tu paní po ruce, jednu jí vrazím. Takových renonců aby člověk pohledal! Jeden za všechny, kakost smrdutý rozhodně NENÍ brodivý pták!!!

ujunka
12.11.2019 5 z 5

Druhá kniha od této spisovatelky, kterou jsem četla a opět mě bavila. Líbí se mi styl psaní, autorka umí udržet napětí. Konec mi ale přišel zbytečně rychlý, nedotažený... Škoda, že si s ním paní Erskinová ještě trochu nepohrála. Jinak se mi ale knížka líbila, jediné co mě štvalo byla věta: "Nikdy se necítil/a tak osamělý/á", to tam bylo každou chvilku :-/

Angelicca
01.11.2019 5 z 5

Tato kniha mě hodně bavila. Přečetla jsem ji jedním dechem a vůbec se nemohla od ní odtrhnout. Vřele doporučuji k přečtení. Kdo má rád tajemno a duchy, určitě si přijde na své. Za mě opět plný počet hvězd!!

Linda007
11.10.2019 3 z 5

Knížka je poměrně dobrá a bavila mě. Autorka má i lepší knihy. Jednu hvězdičku dolů za to, že se děj dost opakoval (např. autonehoda). A druhou hvězdičku odebírám za konec. Přišlo mi, že kniha pořádný konec ani nemá. Děj je poměrně rozjetý, říkáte si, jak to hlavní hrdinové asi vyřeší a jak to s nimi dopadne a najednou je konec. Na říjen dobré čtení, poměrně mrazivá duchařina.