Půlnoc

Půlnoc https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3921/mid_pulnoc-qtA-3921.jpg 4 331 43

Třináctiletá Violet vždycky byla ve stínu staršího okouzlujícího a panovačného bratra Willa, který dokázal být jednu chvíli milý a ohleduplný a vzápětí krutý a nemilosrdný. Nedávno se ovšem Will dozvěděl překvapivé tajemství o své minulosti a od té doby se všechno jen zhoršilo. Violet utíká do světa fantazie zaplněného nadpřirozenými postavami, které vytváří její nejoblíbenější autor Casper Dream. Když do školy přijde nová žákyně Jasmine, která se s Violet hned spřátelí, zdá se, že by se vše mohlo obrátit k lepšímu. Pomůže Jasmine své kamarádce vymanit se z Willova magického područí? Román od známé a oblíbené autorky Jacqueline Wilsonové je plný kouzel a tajuplné atmosféry.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , BB art

Midnight , 2002

Lajka2012
31.08.2023 5 z 5

Fakt super kniha s velmi nečekaným koncem. Doporučuji!!!

Burák
29.03.2022 4 z 5

Škoda, že když jsem byla věkem cílovkou pro knížky J. Wilson, ještě u nás nebyly běžně dostupné. Píše fakt skvěle a jsem si jistá, že bych ve svých 10+ letech, od téhle autorky louskala jednu knížku za druhou. Z pohledu dospělého čtenáře to samozřejmě už tak bez připomínek není, ale vzhledem k tomu, že prostě nejsem cílovka, rozhodně to nepovažuju za minus. Není mi tedy jasné, proč zrovna tahle kniha patří k nejoblíbenějším (ty co jsem dosud četla mi asi přišly minimálně stejně dobré, některé dokonce o dost lepší), ale i tak jsem si ten večer při čtení Půlnoci moc užívala.

Josh
20.01.2022 1 z 5

První kniha od vychvalované a úspěšné autorky dětských knih nenadchla, ale umí dobře popsat postavy, jejich pocity, postoje, rodinné vztahy. Tím se „dostane pod kůži“ mladším čtenářům a dětem. Jinak mi půvab knihy uniká, zvláště tajemno, natož kouzla. Co však nechápu jak to, že rodiče nevidí, že jsou v tomto příběhu vykresleni jako bezcitní, nevšímaví, skoro jako padouši – a to čtou jejich děti?

kristinica
14.06.2020 5 z 5

Jacqueline Wilson byla moje oblíbená autorka, když jsem vyrůstala a zrovna Půlnoc byla asi moje nejoblíbenější, taková trochu temná a tajemná. Myslím, že paní Wilson přivedla spoustu holek ke čtení.

ZuzanaStrnadová
01.04.2020 5 z 5

Krááásná knížka pro dospívající :-)

Angie_Missfit
03.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha o prolínání světa fantazie dospívající Violet a reality, s níž je občas těžké se vyrovnat. Řekla bych, že Půlnoc je jedna z nejtemnějších knih od Jacqueline Wilsonové, což rozhodně není vada na kráse. Naopak, celý příběh má příjemně tajemný podtón a finále knihy je dobře vykonstruované. Je velmi snadné vžít se do pocitů Violet, které oscilují mezi světem dětí a dospělých i mezi nezměrnou láskou a zároveň strachem ze staršího bratra. Doporučuji všem, kteří měli nebo ještě mají raději svůj bohatý vlastní svět fantazie, než holou a šedou realitu.

Ajda300
27.11.2018

Když jsem začala chodit do knihovny tak jsem vždy velkým obloukem obešla police s nápisem DÍVČÍ ROMÁNY s podnadpisem Jacqueline Wilsonová. Jednoho dne jsem si položila otázku: Proč to vlastně dělám? Odhodlaně jsem vstala a vydala se k polici. Vzala jsem první knihu která mi přišla pod ruku. Byla to právě Půlnoc a já z ní byla naprosto uchvácena. Violet jakoby vystoupila za mnou z knihy a stala se mou kamarádkou která mi povyprávěla svůj úžasný příběh.Ještě v knihovně jsem ji dočetla a půjčila si domů další tři knihy od J. W. Právě Půlnoc mě přesvědčila o spisovatelské dovednosti autorky a tu knihu budu navždy milovat.

Barik05
25.11.2018 4 z 5

Moc pěkné, ale konec mi přišel takový nedokončený.

Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Další úžasná knížka od Jacqueline Wilsonové. Byl to fakt zajímavý příběh, ke kterému se ráda vrátím.

Elulilinka1
14.12.2017 5 z 5

Moc hezky označované kapitoly. Děj je neskutečně zajímavý a musím dodat, že od této knihy jsem se nemohla odtrhnout:)

Nikyyy
21.05.2017 4 z 5

Krásná knižka a zajimavý děj.

medlovice
20.04.2017 5 z 5

Zajímavý příběh a výborné ilustrace, na ty jsem se nemohla vynadívat.

Kačkaknihomol
28.03.2017 5 z 5

Četba této knihy mně neuvěřitelně bavila.

justinka
21.03.2017 4 z 5

prožívala jsem u ní napětí strach lásku i všechno možné....boží kniha i když mi tam něco chybělo

Maggie704
07.03.2017 5 z 5

Byla to první knížka, kterou jsem od Jacqueline četla (to mi bylo asi deset) a doteď ji můžu číst pořád dokola. Relativně jednoduchý děj, ale má všechno, co má mít. Skvěle napsané, sympatické postavy, kouzelné prostředí... Jednoduše nejlepší kniha od Jacqueline!

ada.pa
09.01.2017 5 z 5

Kniha je dobrá ale J.W. má i lepší knížky.

Adel13
24.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Jacqueline Wilson. :-)

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Moc krásná, opravdu se mi moc líbila. Jacqueline Wilsonová je skvělá autorka.

Ema007
12.07.2016 5 z 5

Kniha se mi sice moc loíbila, ale přišlo mi že na konci se Violet smířila s Willem až moc snadno a bylo hned všechno zase v pohodě, všichni byly šťastní a tak, což se mi teda moc nezdálo. Jinak to ale byla moc pěkně napsaná knížka a byla dobrá.