Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1530 362

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

"Skeze lásku je možné vše."

Na další knihu z pera SJM jsem se opravdu těšila, neboť jejich tvorbu mám ráda a touto knihou měla začít novou sérii příběhu.
Musím říct, že jsem byla že začátku mírně rozhozená. Neboť začátek je jeden velký chaos a jako čtenář jsme vhozeni do zaběhnutého světa. Nic nám není vysvětleno a mi se tak musíme sami naučit poznávat tento nový svět a jeho obyvatele. Ale pokud tohle čtenář vydrží, začne se mu postupně odkrývat zajímavý příběh, který vad zcela pohltí a nepustí. Vše se najednou bude zdát jasné a zřejmé. Oblíbila jsem si Bryce (jsem rada za to, jaká je, že to není žádná chudinka, ale holka od rány), Hunta (kdo by nepropadl kouzlu padlého anděla) a Rhuna (doufám, že dostane v další knize více prostoru a jednu čarodějnici k tomu). A rozhodně chci domů chiméřího mazlíčka Syrinxe.
Jednu výtku bych k tomu měla, a to, kde je ta slibovaná erotika!?

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Nemůžu slovy popsat, jak moc jsem si tuhle knihu užila. Všechno bylo perfektní. I když je to bichle, čte se rychle a děj plyne. Miluju svět, postavy, příběh, romantickou linku. Prostě miluju všechno.
Plus jsem si skoro celý příběh lámala hlavu nad tím, jak vypadají trička pro anděla, takže jestli vás to zajímá puste se do ní. Protože jsem OPRAVDU nečekala, že i takovou věc má autorka vymyšlenou :)))

Maevie
20.12.2021 4 z 5

Prvních dvě stě stran knížky je až zbytečně napěchovaných faktickými informacemi, čtenář se tak k ústřední zápletce doslova prokousává. Děj nabírá obrátky a detektivní šmrnc až potom, co se potkává Bryce s Athalarem a dostávají za úkol vyšetřit podivné vraždy. Následující události a závěrečné rozuzlení odpovídá stylu Sarah J. Mass – neuvěřitelné a neodhadnutelné.

Nebýt zdlouhavé a nezáživné první části je kniha velmi čtivá, až návyková. SJM opět nabízí neobvyklý svět nadpřirozených bytostí, které tentokrát zasadila do moderního, našemu velmi podobného, světa.

LucyT
19.12.2021 5 z 5

Ohh, prosím, tak tohle bylo úžasné! Sarah mám velice ráda jako autorku fantasy knih. Bála jsem se ji začít číst z důvodu její tloušťky, ale to bych nebyla já, kdybych se nespletla. Přečetla jsem ji za nějaké 4 dny a byla jsem z ní paf další týden. Nemohu se dočkat na další díl, ačkoliv se bojím, jestli se mi bude vejít do knihovny, pokud bude tlustá jako je právě Půlměsíční město :D .

Dezz22
19.12.2021 5 z 5

No to bylo tak krásné a dlouhé čtení. Zbožňuju všechny knihy od královny Maas, takže jsem věděla, že musím mít i tuhle. Nelituju, že má kniha tolik stran, každá mě neuvěřitelně bavila. Jen doufám, že se nestane to, co v ostatních sériích a ty dvě hrdličky spolu zůstanou. Perfektní

johana3160
12.12.2021 5 z 5

Jak uz bylo driv receno, zacatek knihy je trochu zdlouhavy a autorka casto opakuje stejne informace z pohledu dvou postav, takze je to malicko nudne. Rekla bych, ze kniha postupne nabira na tempu a pribeh vrcholi skutecne na konci “malym” prekvapenim. Prekvapenim ovsem neni, kdo za to muze (ja to tusila), ale … (jen si to prectete:)
Nebylo to na 100% (5*), ale zaslouzilo si to vic nez 75% (4*). Pribeh je pomerne spletity a autorka si s tim poradila skutecne pusobive. Jsem zvedava jestli a jaky bude dalsi dil:)
Za me 90%

MichaelaSess
06.12.2021 5 z 5

Maas je skvělá autorka.
Vážně mě to bavilo!!
Bryce byla strašně sympatická a několikrát mě vážně rozesmála... prostě žádná křehká květinka.Linka s Hundem horká,hořká...nohy křížem!

lucakuca
05.12.2021 5 z 5

Infarkt! Jak tu říká, každý druhý, opravdu vydržte těch cca 100 stran na rozjezd a seznámení, pak to bude tobogán, že si nevzpomenete, že jste si zapomněli plavky!
450 posledních stran jsem dala skoro na jeden zátah a byla jsem zralá na ranu. Chvíli se směju, chvíli pláču, jako by mi ukradli lízátko a občas jsem zalapala po dechu, takový to byly zvraty!
Originální krvavá fantasy detektivka.

Luigi1
05.12.2021 5 z 5

Bryce měla perfektní život,skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým,jenže pak démon zavraždil její přátelé a ona zůstala sama a zlomená.Když údajný zabiják skončí za mřížemi,ale zločiny pokračují,Bryce se sama pustí do vyšetřování.A hodlá se pomstít.Spolu s Huntem,padlým andělem obdařený brutální silou,sestoupí do podsvětí města,které rozežírá temnota.Dokážou se zlu postavt dřív,než pohltí vše na čem jim kdy záleželo?

ŠTĚPÍNO
30.11.2021 5 z 5

Kniha mě začala pořádně bavit asi od 14 kapitoli, kdy Hund byl pověřen dělat osobního strážce, té nafoukané pařmence Bryce. Pak už to bylo tempo ve kterém tahle spisovatelka píše všechny své knihy a jsou úžasné. Tahle série bude lepší než skleněný trůn.

jitka_dankova
28.11.2021 5 z 5

Napínavá detektivka z moderního světa, kde jsou v hlavní roli postavy z fantasy knih. A s romantickou (lehce erotickou) linkou k tomu. No tak to jsem fakt nečekala. Moje první kniha od Sarah J. Maas mi tímto vyrazila dech. Musím ale podotknout, že jsem nejprve myslela, že ji odložím a nikdy nepřečtu. Prvních 100 stran je hotové utrpení, příliš mnoho informací, popisů, postav, slov a všeho mi doslova zavařilo mozek. Naštěstí jsem ze zvědavosti nalistovala druhou kapitolu (2. část Trhlina) a od děje se potom už neodtrhla. Opravdu jsem s napětím sledovala vyšetřování, fascinovalo mne propojení moderních forenzních metod a vyšetřovacích postupů s magií a kdo je vrah přátel hlavní hrdinky mne vůbec nenapadlo.
Ještě chci podotkout, že obvykle těžce nesu, když se hlavní hrdinové utápí v bolestné ztrátě blízkých osob, ale tady jsem to dávala. I ztráta jedné z postav v knize mne nezasáhla tak moc, jak tomu obvykle bývá. Knížka za přečtení opravdu stojí, je svým způsobem uzavřená, i když ještě není další díl a není jasné, jak se vším autorka ještě zamává.

eva4036
28.11.2021 4 z 5

Abych pravdu řekla, tak chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na nové postavy a svět, který Maas vymyslela. Po asi 200 stranách, jsem se konečně začetla a nemohla jsem knížku z ruky odložit, dokud jsem jí nepřečetla celou.
Bryce je mi jako hlavní postava velmi sympatická a jsem zvědavá, jak se její postava bude vyvíjet v dalších dílech.

Rea_Rea
18.11.2021 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem se na knihu ani moc netěšila...ještě že jsem nedala na první dojem z anotace. Kniha byla úžasná! Zamilovala jsem si několik postav a i když jsem děj v některých místech odhadla, tak autorka tak pěkně vykreslovala příběh, že mi to předpokládaný děj vynahradilo :) ...doufám, že brzy bude pokračování, ale při čekání si můžu přečíst předchozí dvě série :) ...užijte si čtení :o)

MonaR0se
18.11.2021 4 z 5

Od Sarah J. Maas mám prečítané iba Dvory (cez TOG sa nejako nedokážem prehrýzť), no Půlměsíční město ma zaujalo na prvý pohľad. Zaujalo ma najmä to, že má zo všetkých autorkiných sérií najrozmanitejší fantasy svet, ktorý sa navyše odohráva v modernej dobe.

Objavili sa tu anjeli, démoni, víly, čarodejnice, vlkolaci a množstvo iných bytostí známych z rôznych fantasy príbehov. Maas v knihe predstavila niekoľko rodov, z ktorých úplne každý má svoju históriu prepracovanú do najmenších detailov a podrobností. Lenže tých informácií o rodoch (a celom jej fantasy svete) je také obrovské množstvo, že som z nich mala počas čítania poriadny chaos a ani po dočítaní nemôžem povedať, že som ich úplne pochopila.

Páčilo sa mi, že autorka svoje postavy dokázala vykresliť veľmi charizmaticky a až do neuveriteľne živých detailov. Že si dala záležať nielen na hlavných postavách, ale aj na tých vedľajších, a každá z nich mala iný, svojský charakter. Aj keď som počula, že postavy v jej knihách sú ako cez kopirák, na mňa to nemalo nijaký vplyv. Jej postavy som si zamilovala aj znenávidela, zžila som sa s nimi a prešla si s nimi všetky ich úspechy a pády.

Samotný príbeh nie je až taký komplikovaný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je však zaobalený do množstva nečakaných zvratov, z ktorých prvý ma čakal v podstate hneď na začiatku. Postavy sa museli popasovať s rôznymi komplikáciami a nástrahami, ktoré zvrtli príbeh nečakaným smerom a mňa to neskutočne bavilo :). Vrcholom celej knihy bol epický a dosť nepredvídateľný záver, ktorý mi dal zabrať. Za mňa teda spokojnosť a teším sa na ďalší diel :).

annes
15.11.2021 4 z 5

Za ten strašnej začátek než se člověk začte (u mě tak 200 stran aspoň) a příběh se začne rozjíždět nedávám všech pět hvězd...ale jinak to byla fakt jízda. Wow. Zbytek knihy jsem četla, kdy jsem mohla abych se dozvěděla další části skládačky (bohužel s tříměsíčním miminem se to opravdu nedělá snadno:-D). Vážně mě to chytlo.
S láskou je všechno možné:-)
A Maasová KOUKEJ TO ROZPÁLIT i v dalších dílech:-)
Jinak Bryce pije kafe, takže kdo nestihne letos může číst do ČV22

VictoriaS.Cla
14.11.2021 5 z 5

Začátek byl sice pomalejší (cca 120 stran seznamovali jste se s novým světem a postavami) ale pak se to rozjelo. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout ani na jediný moment. Zamilovala jsem si každou postavu a celý ten svět. Tahle kniha mi asi ze všech knih od SJM byla nejbližší. Možná by mohla Sarah šetřit sprostými slovy ale co už. Andělé, Měniči, lidi, víly, vodní lid a čarodějnice to vše tvoří tenhle kouzelný moderní svět který je úžasný. Stoprocentně doporučuji a těším se na druhý díl. :)

voody99
10.11.2021 5 z 5

SJM jsem s touhle knihou dala druhou šanci a udělala jsem jen a jen dobře .
Je to povedené a skvěle dílo i když přiznávám kdyby mělo jen 500 stran bylo by ještě lepší ... Opravdu se těším na další díl (*_*)

Monik91
10.11.2021 2 z 5

600 strán. Prvých 100 strán ťažších v rámci nového sveta, kde sa sa nič extra nedialo. Potom to nabehlo, išlo to príbehom a tempom plynulo (nie nudné). Osobne som nemala rada hlavnú postavu Bri. Vadilo mi jej pubertálne správanie na jej vek (ako sa chovala k ostatným). A aj jej slovník. Rovnaké výrazy sa vyskytli aj u iných postáv. Hlavný hrdina na začiatku fajn, ale ku koncu sa správal hlúpo s hlavnou hrdinkou. Vedľajšie postavy zaujímavejšie. SPOLER No a posledných cca 150 strán prišla výhybka inam. Toľko vecí sa tam udialo. Všetky možné okaté klišé zápletky, ktoré nasledovali jedna za druhou s viacerými vyvrcholeniami až to bolo občas nezmyselné a hlúpe. Všetkého bolo až príliš. Ako hlavná hrdinka bola mimo kvôli kamarátke, ako veľmi ju ľúbila...

Ketrin.TR
08.11.2021 5 z 5

Řekla jsem si, že počkám, až vyjde celá série, že to vydržím. Haha, pěkně naivní, jakmile jsem v knihovně spatřila hřbet téhle krásky, už jsem s ní utíkala domů. Rozjezd knížky byl, jak už mnohé recenze naznačují, poměrně pomalý a docela náročný. Hrozně moc informací a vysvětlení, ve kterých se čtenář docela ztrácel. Pak se ale děj rozjede takovým tempem, že bichli nejde odložit! Tentokrát Maasová vykouzlila svět, který je podobný tomu našemu, ale všechny ty mobily, motorky a počítače vložila do rukou tak roztodivným stvořením, až se vaše fantazie divoce roztočí na plné obrátky. Měniči, archandělé, vlci, démoni, čarodějnice a mnoho dalších jsou do příběhu tak dobře zasazeni, až máte pocit, že je zítra ráno potkáte na ulici. Příběh je šmrnclý lehce detektivní zápletkou, což mě ohromně bavilo. No a romantiše linka? Tohle hate love podání prostě musíš číst! Drsnej, namachrovanej anděl a proti němu polovíla, která si rozhodně nenechá nic líbit. Ty vtipné scénky, později okořeněné super flirtem, jednoduše chceš! Příběh vás donutí se smát, áchat, vztekat a plakat v takových salvách, že ke konci jste doslova emočně vycucaní. Těším se na další pokračování jak malá holka!!

vandalindakova
05.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Do knihy jsem se pustila po přečtení Trůnů, ze kterých jsem byla nadšená. Výsledný pocit ze začátku nejnovější série Maasové? No úplně nevím, co přesně si myslet.
Přes 500 stran mi přišlo skvělých, než přišel ten konec.
V knize si lze všimnout několika podobností s jejími dalšími knihami, což mi nevadilo. Kvůli tomu tu autorku čtu ne? Protože se mi líbí to, jak píše. Takže mě neovlivnily podobné vzorce postav a jejich vývoje, ani podobné prvky, které se zde vyskytovaly.
Nevadilo mi ani prvotní hození do vody, spoustu různých bytostí. Vcelku rychle jsem se zorientovala, a musím říct, že osobně mám počáteční zmatek spíš ráda, než že by mi vadil.
Celou knihou převládala čtivost, stránky ubíhaly neskutečným tempem, a celou tu dobu se pořád něco dělo. Akci prokládaly momenty, které přibližovaly Bryce s Huntem, vztah mezi nimi a hlavně jeho vývoj. Ale pořád to bylo dobře vyvážený. Už si člověk začne myslet, že ho to za chvíli nebude bavit - bum a přijde zlom, zvrat a akce. Bavilo mě sledovat, jak probíhá vyšetřování, a to jak se mezi sebou oba dva handrkují a stírají se. Události na sebe tak nějak navazovali, a když se něco otočilo či vysvětlilo, tak to mělo hlavu a patu.
No a pak přišel zvrat v podobě události, kterou udělal Hunt, která mě rozladila, nepochopila jsem proč to vlastně udělal a co to jako sakra je. Ale dobře, mělo mě to šokovat, což se stalo. Mělo to ve mně vyvolat emoce, což se taky stalo. Pořád se to tak nějak dalo zachránit. Jenže...
Na to přišla scéna "zoufalky" Bryce, která byla fakt jako děsně trapná. Zase jsem si říkala proč sakra? Co čekala, že tím zvrátí? To by si furt člověk řekl, že jako ještě dobrý.
A pak přišla totální slátanina, spatlanina přitažená za vlasy. To bylo tak neskutečný sci-fi, co se odehrálo v posledních 100-200 stranách. Doteď nechápu, co to jako bylo. Situace se tam několikrát převrátila na jinou stranu, totálně se to stalo překombinovaným gulášem, do kterého šoupnete všechno, co jste našli doma po ruce. Asi jako když pejsek s kočičkou vařili dort, po jehož snědení je akorát tak bolelo břicho.
Z Bryce se stala zachránkyně světa a nejvíc powerfull osoba v celém světě a celá situace dopadla tak, že vlastně to, co Hunt udělal bylo úplně v pohodě, protože ti ostatní jsou zlí. COME ON! Celou dobu tam je hrozné otroctví, proti kterému stovky ne-li tisíce let nejde jen tak nic udělat, a pak najednou šup, šup a během pár okamžiků je problém solved.
No jsem z toho akorát tak jelen. Protože ono to ve výsledku pořád na sebe navazovalo, ty události se vysvětlily, ale ten způsob byl přehnanej.