Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1531 362

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

sebemi
02.03.2023 5 z 5

Maasová ty mi dáváš. Knihu jsem odkládala, neb svět,kde se protíná fantasy s modernou moc nemusím,ale omyl, totálně jsem tomu propadla. Opět bombastický závěr,kde jsem nestíhala dýchat. Prostě Maasová jak má být. Pro její čtenáře nutno přečíst.

uzivatel9575
27.02.2023 5 z 5

Ach můj Bože!!! Úžasné, dokonalé, jsem z toho naprosto unešená. Začala jsem od Maasové Dvory a těžce nesla, že skončily a další díly jsou zatím v nedohlednu, ale tohle! Skvělá fantasy detektivka, která se četla úplně sama. Jediné co mi vadilo byl nespisovný jazyk, ale čert to vem. Skvělé!

petusska01
26.02.2023 4 z 5

Prelúskať sa začiatkom knihy mi trvalo celkom dlho. A musím povedať, že niektoré tie hierarchické a fantastické zvery som stále nejak nepoňala. Ale proste vnímala som hlavné postavy. Bryce mi neprišla veľmi sympatická. Ale potom sa to rozbehlo. Jej chytrosť, ochrana slabších, láska...aj keď k bratovi sa veľmi dobre nesprávala, čo ma občas mrzelo. Celá tá detektívna práca, tie zvraty a aj ten boj na konci je veľké plus tejto knihy. A samozrejme aj ten rozvíjajúci sa vzťah s Huntom a ich doťahovanie. Ten začiatok sa oplatilo nejako prelúskať.

jopp
11.02.2023 3 z 5

Vcelku zábavná YA kniha. První třetinu jsem kroutila hlavou- nějak na mě ty víly, andělé, vlci atd. byli trochu moc... moc fantasy a hlavní hrdince jsem nerozuměla. Pak jsem si na ten svět zvykla a začala Bryce fandit. V poslední čtvrtině knihy zvrat s Huntem super, glorifikace Bryce na konci byla už fakt přehnaná. Ale asi to odpovídá cílové věkové skupině čtenářů.

Iva095
07.02.2023 5 z 5

Nečetla jsem ani Dvory ani Skleněný trůn, ale tahle knížka mě prostě lákala. Četla jsem jí týden což je na mě až dost dlouhá doba. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst a to trvalo něco málo přes dvě stě listů. Pak jsem se dostala do fáze, že mě příběh začal bavit. Čím víc jsem se blížila ke konci tak jsem si příběh užívala, ale zároveň se toho začalo čím dál tím více a více dít bylo to takové jedno velké Cože jako že fakt? a už jsem se nemohla od knížky odtrhnou až do konce. Co se mi hodně líbilo byla romantická linka mezi Bryce a Huntem. Ať už jste fanoušci Sarah J Mass nebo ne tak tahle knížka stojí za přečtení. Určitě se pustím i do druhého dílu jen ne hned. Určitě moc doporučuji.

TynaBehuncikova
05.02.2023 5 z 5

Wow. Moje první kniha od Maas. Ze všech stran jsem slyšela jak je skvělá, jak jsou Dvory skvělé, všichni ji doporučovali. Tak jsem si řekla, že než rozečítat několikadílnou sérii, začnu tímto.

Aniž bych se podívala na počet stran, tak jsem objednala první dva díly na zkoušku. Když mi přišly takové bichle, byla jsem dost v šoku Tak jsem si řekla, že tohle bude moje čtení na doma u postele (většinou jinak čtu ve vlaku, ale tahejte se denně s tímto skoro 800 stránkovým obrem). No... čtení na doma to bylo přibližně po stranu 300. Bylo to klidné, poměrně pomalé fantasy. Po straně 300 se to ale dost rozjelo a chtěla jsem vědět, jak to bude dál! Takže jsem se s tím 800 stránkovým obrem stejně do toho vlaku tahala Po dalším velkém zlomu - nebudu spoilovat, ale kdo jste četli tak víte o čem mluvím - jsem s tím chtěla seknout. Ne, takhle přece ne! Ale stejně mě zajímalo jak to dopadne a co tam dalšího autorka vymyslí...

A do Helu, stálo to za to!

Miluju, jak dokáže Maas téměř z ničeho vybudovat ten pocit neskutečné chemie mezi hrdiny. To mě fakt dostávalo. A už dlouho mi nebyla hlavní hrdinka tak přirozeně sympatická. Vývoj postav taky stojí za zmínku, ten se povedl. Mám ráda, když nejsou postavy černobílé a tady nebyl jasně vymezený (na spektru dobra-zla) snad nikdo. Takže palec nahoru!

Ještě že mám doma rovnou i ten druhý díl...

tabaluga
31.01.2023 4 z 5

No když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, co to má být. Četla jsem od ní skleněný trůn i dvory a nepamatuji si, že by tam bylo užito takových sprostých slov,přitom tady by se jimi nechalo dláždit. Možná je to tím, že jsem od stylu autorčina psaní měla delší odstup. Hlavní postava Bryce mi přišla jako večírková královna a nebyla mi vůbec sympatická. Ale nakonec jsem se přes počáteční zklamání do knihy začetla a četlo se to moc dobře. Jen ten konec mi přišel až moc na jedno děvče.. Připadala jsem si,jak v nějakém béčkovém akčním filmu. Uvidíme jakým směrem se bude děj ubírat.

Ainyska
30.01.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 4* hvězdy, ale po velmi zdařilém konci. musím přehodnotit a dát 5*. Velmi se mi líbila hlavní hrdinka, prostě si nenechala s*** na hlavu a co si vzala do hlavy, to dotáhla do konce. Není to nic přeslazeného a druhé Dvory nečekejte. Tohle je kniha, která má spád, akci a rozhodně se od ní neodtrhnete. Klidně bych snesla více stran. A to je co říct, když má tahle bichle skoro 800. :) Knihu mám půjčenou, ale rozhodně časem dám jednomu z výtisků domov a teplé místečko v mé knihovně.

Siwan
29.01.2023 5 z 5

Byla jsem připravená na to, že úvod bude poněkud zdlouhavější. Chvíli mi trvalo než jsem se sžila s tím, že svět typický pro Maasovou - svět víl, andělů, bytostí a tak dál - a svět moderní se v tomto případě prolíná. Zpětně rozumím tomu, že z hlediska ústředního motivu konfliktu bytostí a smrtelníků to bylo potřeba, a postupem času jsem si na to zvykla.
Co se týká hlavních postav, tak tam mi chvíli trvalo si na Bryce zvyknout, ale zase, to co mi zpočátku vadilo se ukázalo jako součást příběhu, a následně mi Hunt i Bryce byli super sympatičtí.
Příběh má Maasová vystavěný do posledního detailu, i když se to zpočátku nezdá, má promyšlenou každou linku a každý tah. Přesně ví, co proč rozvíjí a dělá která postava, tam se tomu prostě nedá nic vytknout.
Opět představuje svoji největší přednost a tou je schopnost budovat pomalé, rozvíjející se pouto mezi dvěma - nebo více - lidmi, kteří se neznají a postupně si k sobě hledají cestu. A to umí dokonale.
Rozhodně se cca od sté strany nebudete nudit a i když je rozjezd pomalejší, má svůj smysl a zbytek knihy by bez něj nedával smysl...vydržte to. Pak je to jízda velkolepá, perfektní, smělá a prostě parádní jako vždy :)

klarka009
27.01.2023 5 z 5

U Maasove to začíná být sázka na jistotu, protože další její kniha je opět skvělá.
Na to, že je to taková bichle, tak mi stránky pod rukama ubíhaly neskutečně rychle. Na začátku jsem byla trochu ztracená, protože to byl zase úplně jiný svět než na který jsem byla zvyklá. Ale po cca 100 stranách si to sedlo, rozjelo se to a já se až do poslední stránky nestihla nudit.
Město, ve kterém spolu žijí měniči, čarodějnice, andělé, víly a spousta dalších nadpřirozených bytostí.
Bryce, na půl víla mi na začátku lezla šíleně na nervy svým chováním, ale naštěstí prošla velkým vývojem a dala se dohromady, takže jsem si ji nakonec oblíbila. Hunta, padlého anděla si musí každý oblíbit hned od začátku Bryce mu dávala docela dobré čoudy Bavilo mě s nimi hledat vraha a dokonce jsem se v něm i trefila. Pak je určitě důležité zmínit Daniku, alfu vlčí smečky a nejlepší kamarádku Bryce. Měli spolu opravdu krásné pouto a oddané si byly až za hrob. Z jejich poslední scény jsem byla až naměkko
Další kniha kterou vám 100% doporučuji. Budete se smát, budete napnutí, šokovaní a možná budete mít v některých chvílích i slzy na krajíčku.

MichaelaJan
20.01.2023 5 z 5

Úvod byl zdlouhavý a trošku mě nudil, ale byla jsem na to upozorněná, takže jsem si říkala, že se to určitě každou stránkou zlepší. Ono to vlastně ani jinak nešlo, bylo hodně informací, se kterými se čtenář potřeboval seznámit. Ale jakmile se do děje dostal Athalar začal být příběh velmi napínavý. Bryce mi bylo opravdu líto, to jak se nedokázala se ztrátou Daniky smířit, mi trhalo srdce. Detektivní zápletka byla super. Moc jsem si oblíbila ohnivou skřítku, skvělá postava, vždy když se objevila na scéně smála jsem se. A poslední scénu s ní jsem strašně obrečela ! Kniha skončila zdánlivě skvěle, ale je mi jasné, že to nebude pravda, protože už na mě čeká na poličce druhý díl a to je opět pěkná cihlička.

brunettlibrary
12.01.2023 4 z 5

Kniha měla pomalý rozjezd, ale čím víc jste četli, tím to bylo lepší a napínavější. Hlavní postavy se v průběhu děje hodně rozvíjeli, z čehož jsme měla velkou radost! Tak velký vývoj jsem ještě v knize nezažila a jen to knize přidalo. Ovšem bylo tu pár chyb v podobě za vlasy přitáhnutých scén nebo nudných pasáží, které knize vzaly jednu hvězdu. Styl psaní byl skvělý, jako v každé knize od Maas. Určitě se chci pustit do dalších dílu této série. Knihu doporučuji.

Kiwicatko
28.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo luxusni. Po strankach jsem klouzala jedna basen. Roztekala jsem se, nastvala jsem se, kricela, nadavala, chvilkama mi srdce busilo napetim tak, ze sem myslela, ze dostanu infarkt. Celou dobu jsem premyslela, kdo je tim pravym zlem. A konec? Nektere postavy jsem obrecela…zejmena okamzik v knihovne. Zaverecna SMS uz byla jen tresinka na dortu tehle jizdy.

Ale prece jen tu jedna stiznost je…kdo ma sakra drzet takovou bichli, aby nezabil dite, kdyz si cte v noci v posteli.

JaAnička
20.12.2022 5 z 5

Vítejte v Crescent City, ve městě, kde spolu žijí lidé, víly, andělé, vlkodlaci, čarodějnice, vodní tvorové a další nadpřirozené bytosti. Vítejte ve městě, které se na první pohled podobá našemu. Bryce je mladá, čerstvě dostudovaná dívka, která si chce se svou nejlepší kamarádkou a vlčí bandou užívat divoký nevázaný život, který Půlměsíční město nabízí.
Avšak není všechno pozlátko, co se třpytí a Bryce velmi brzo zjistí, že Crescent city je zvrácené město, které skýtá mnoho tajemství. Bohužel se stane svědkem vraždy, která navždy změní její život. Je nucena spolupracovat s arogantním andělem, se kterým se okamžitě nesnáší...anebo si padnou do oka?
Bryce není dokonalá, je slabá a chudá poloviční víla, která dělá chyby, ale všechno dělá s vervou a celým srdcem. Je milující, citlivá, laskavá a obětavá. Je prostě jako my. Má své démony, se kterými bojuje a každý den se jim snaží vzdorovat. A Hunt? Ten je prostě sexy, silný, chytrý archanděl a je přesně takový, jaký Maasová prostě umí. Chemie mezi nimi je excelentní, a dokonce - musím se ze srdce přiznat - je tam jedna scéna, kterou jsem si musela přečíst několikrát, protože je neskutečně nádherná, smyslná a hluboká. A co se týče ostatních postav, ačkoli jsou vedlejší, člověk si je okamžitě zamiluje (a to včetně němého mazlíčka).

Jo, kniha je svělá, je akční, je zábavná, je temná, má spád...děj je nabitý, a ačkoli má kniha skoro 800 stran, čtenář nemá šanci se nudit. Pořád se něco děje, zamotáváme se do složitého děje a snažíme se spolu s Bryce a Huntem vyřešit vraždy, a když už si myslíme, že víme, zjistíme, že víme úplné prd.

Prostě...je to fantasy kriminálka a je excelentní.
*konec hlášení*

hadris
13.12.2022 5 z 5

Ze začátku jsem knížku chtěla odložit, dá se říci, že možná prvních 100 stran bylo pro mne zklamání... Ale následně jsem se natolik začetla, že příběh Bryce a Athieho nešel odložit... V příběhu tolik zvratů, občas slzička ukápla, prostě Sarah opět a zase nezklamala, už se těším, až se pustím do dalšího dílu...

Safira7
13.11.2022 5 z 5

Od cca čtvrtiny knihy opravdu skvělá jízda a děj Vás až do konce drží a drží, že musíte číst.
Skvěle napsaná, chytlavá, mnoho zvratů. Ke konci už jsem musela číst až do půl 3 do rána.
Chystám druhý díl. Super

LenkaPet
12.11.2022 5 z 5

Pro mě je Sarah J. Mass nepřekonatelnou spisovatelkou. Na to kolik jí je už toho napsala tolik a nejde jen o počet, jde i o kvalitu, nikdy se u nich nenudím, přesto kolik mají stránek a jak moc se opakuje druh postav. Nikdy mě nezklamala a přála bych si, aby její nápady nikdy nevyhasly.
Příběh je hezký, tentokrát to byla trošku detektivka a ke konci musím říct, že jsem byla i překvapená, přese všechno, jak její příběhy znám, vždy najde něco čím mě překvapí. Jen to čekání na další díly je těžké , ale logické. Všechny postavy jsou úžasné, nejen Bryce a Hunt. Neváhejte a čtěte.

Loriss
11.11.2022 5 z 5

“Škoda, že z tebe všechno to léčivý prvosvětlo nedokázalo udělat slušnýho člověka.”
“To by pak se mnou nebyla žádná zábava, Quinlanová.”
A že tohle byla sakra dobrá zábava! Ujetá, místy dost brutální, vtipná, dojemná i plná šokujících zvratů. Úžasný worldbuilding a svět zabydlený snad všemi myslitelnými rasami a rody. Město, kde nejlepší drogy seženete na Masném trhu, pak se sjedete u Bílého havrana s půlvílou a její nejkou vlčicí, rozdáte si to na záchodku s levhartem a v rauši možná přes mlhu spatříte na chvíli i Čtvrť kostí. A pokud pak potkáte anděla se svatozáří drsnýho jak šmirglpapír, tak se ho radši nepokoušejte nasrat! A víte co? Radši nezkoušejte nasrat ani tu půlvílu. Ta holka to umí s luxem jako nikdo!
Zatím nejlepší věc od S. J. Mass.

Josefka97
09.11.2022 5 z 5

S.J.Maas bude už asi napořád moje srdcovka. Dvory mi vrátily mojí vášeň ke čtení, což jsem nečekala, a tak jsem velmi těšila na autorčinu další sérii. Rod země a krve je naprosto strhující, přestože prvních několik kapitol působí poněkud složitě a děj plyne pomaleji. Příběhu to ale dle mého názoru na kvalitě neubírá, spíše naopak. Vše do sebe nakonec krásně zapadne, o nečekané zvraty rozhodně není nouze a zhruba od poloviny jsem knížku prakticky nemohla odložit. Moc se těším na další díl, který bych nejraději začala číst hned teď po dočtení:)

Barbara182
07.11.2022 5 z 5

Navzdory tomu, že má kniha téměř 800 stran, jsem si čtení vyloženě šetřila, až tak se mi totiž příběh Hunta a Bryce líbil :-) Prvních asi sto stran to sice bylo lehce matoucí se všemi těmi jmény a popisy prostředí, nemluvě o tom, že hlavní hrdinka Bryce byla tak trochu nána a troska, ale jakmile do hry víc vstoupil Hunt a Bryce působila dospěleji, hltala jsem stránku za stránkou. Líbí se mi, že je to de facto kombinace více žánrů – fantasy, detektivka, romance. Všechno je namíchané tak akorát, postavy mají vlastní pohnutou minulost, a i když jim vyšetřování trvá fakt pekelně dlouho, překvapivě mi to vůbec nevadilo a naopak jsem si ono "vzduchoprázdno", kdy se Hunt s Bryce vzájemně blíž poznávají, neskutečně užívala, obzvláště to jejich vtipné popichování nebo alotrie s chimérou Syrinxem :-) Konec byl dost akční (i když některé části zápletky mi přišly lehce nelogické) a chvílemi i vtipný (třeba Bryce s vysavačem). Každopádně jsem moc ráda, že jsem se do čtení téhle knihy pustila ve chvíli, kdy už mám po ruce i druhý díl, protože je to silně návykové :-)