Půlměsíční město: Rod země a krve ekniha

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 4.7462

Půlměsíční město / Mesto Luny 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), CooBoo

House of Earth and Blood, 2020

Kniha Půlměsíční město: Rod země a krve

venacava

SJM umí vždy překvapit příběhem, který zasadí do prostředí, které ač je vymyšlené, tak vás pohltí a napadne vás.. Ty jó, tam bych chtěla alespoň na chvilku být!
Tato kniha (a možná asi i celá série) bude detektivní fantasy což je příjemné spestření.
SJM umí skvělé psát a s ní se nenudíte, protože umí děj obohatit o zvrat a nečekaná překvapení.
Ale bohužel tentokrát mi přeci jen něco jakoby chybělo? Její knihy jsem zatím vždy četla s takovým zájmem, že bylo pro mě těžké se odtrhnout, ale nyní jsem četla několik dní a ani v sobě nemám ten neutuchající pocit "už aby byl další díl"
Možná je to tím, že se mi vlci líbí více než andělé :)
Samozřejmě doporučuji přečíst, odtrhne vás to od nynější situace.
A musím přiznat, že ve všech těch názvech jsem měla zmatek, ale tak po 1/4 knihy jsem se chytla.

sArKa236

Knížka se mi vesměs líbila. Slyšela jsem názor, že by vlastně ani nemusela být tak dlouhá, ale já si třeba užila detektivní pátrání Bryce a Hunta užila, hlavně pro to, že jsme tak posupně a detailněji poznávali ostatní postavy, a zároveň jsme mohli sledovat, jak se vztah B a H postupně mění. I tak, posledních 200, 250 stánek jsem přečetla jedním dechem - je to psané tak, že knížku prostě nemůžete odložit.

janca6129

Tak nějak nevím, co si o Půlměsíčním městě myslet. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami... Nakonec jsem se rozhodla pro 3, a to jen pro to, že poslední kapitoly byly nabušené emocemi, že i slza ukápla. :D

Nicméně. První třetinu jsem naprosto nedávala. Totální guláš v postavách, rasách, celkové hierarchii... Myslím, že by nebylo na škodu to dávkovat postupně a ne stylem "hrc, hrc, tady to máte". Měla jsem sto chutí knihou švihnout do kouta a nikdy se k ní nevracet. :D

V pořadí několikátá YA fantastika, kde hlavní hrdinky fetujou, pařej... nebo rovnou všechno dohromady. To už se musej sjíždět i víly, proboha?

Další věc,co mi vadila, byly totálně super krásný kočky a nadsamci. O nikom se nedočtete, že by byl nějak slabý nebo něčím odlišný, nedejbože ne zrovna koukatelný. Naopak všichni oplývali děsnou krásou, šarmem a odvahou.

Co se mi naopak líbilo, byla pomalá, sice od třetiny okatá, romantická linka. To jsem žrala. :D Chvílemi mi bylo úplně fuk, jak to nakonec s městem dopadne, hlavně se dozvědět, jak na tom bude vztah hlavních protagonistů!

A nečekané závěry, ty byly super.

blanka5960

Mé první setkání s autorkou a jsem nadšená. Asi tak dvě kapitoly jsem váhala zda to bude pro mne, bylo tam mnoho postav a názvů a já se tak trochu ztrácela.
Ale s každou přibývající stránkou vše začínalo dávat smysl a já hltala příběh čím dál tím víc.
Popis fantasy světa a starobylého města byl super, vše jsem si dokázala představit, navíc mapa která je v knize vše krásně doplňuje. Popis postav skvělý, mnoho z nich se staly mými oblíbenci. Vše jsem prožívala s Danikou i Bryce, Huntem a spoustou dalších. Byla to emoční jízda, bála jsem se, smála jsem se, plakala, byla naštvaná, šokovaná, překvapená i dojatá.
Byla to pecka, dlouho jsem nic tak dobrého nečetla.

Mojepočteníčko

Tohle byla pecka! A já to opravdu nečekala, protože mám s autorkou poněkud komplikovaný vztah. Její tvorbu miluju, ale zároveň ji kvůli některým aspektům (zbytečně dlouhé, nicneříkající pasáže a opakovaní konkrétních výrazů) nesnáším. Její novinku jsem si předobjednala a nemohla se dočkat až si ji přečtu.
Jedním slovem - doporučuji! Bylo to dlouhý, skvělý, užila jsem si každou stránku, zamilovala si postavy, byla nadšená, dojatá, naštvaná i zklamaná. Vyzkoušejte a uvidíte sami !

Hodnotím 5/5

Afrodedek

Pomalý rozjezd, trochu otravná podoba k předchozím příběhům Trůnů nebo Dvorů, ale ke konci neskutečně napínavé a skvělé!!! ;-)

Terkasup

Ahoj lidi .
Že začátku mě příběh s klamal čekala jsem něco jiného. páč sem četla celou sérii Skleněný trůn a Dvůr růží.
Pribech mi prijede spíš na spusob detektivky z jiného světa ( do detektivek semslo zactu spíš nečtu)
Ale čím víc se blížím ke konci knížky tím je to napínavější a těší se člověk jak to dopadne
Osobně takový konec sem nečekala a těším se a doufám že bude pokračování .

hanaseidl

Ze začátku jsem byla dost otrávená. Vadilo mi, že autorka míchá různé kultury (Řeckou a Severskou mytologii). Navíc ani ze spojení magie a techniky jsem nebyla nadšená. Na jednu stranu středověkké chování a na druhou stranu mobily. Ale po pár stránkách mě knížka vtáhla do děje a úplně mi to bylo jedno. Smála jsem se a plakala a užívala si každou stránku.