Půlměsíční město: Rod země a krve ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 4.7462
Série

Půlměsíční město / Mesto Luny 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), CooBoo
Orig. název

House of Earth and Blood, 2020

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (156)

Kniha Půlměsíční město: Rod země a krve

Přidat komentář
venacava
28. února

SJM umí vždy překvapit příběhem, který zasadí do prostředí, které ač je vymyšlené, tak vás pohltí a napadne vás.. Ty jó, tam bych chtěla alespoň na chvilku být!
Tato kniha (a možná asi i celá série) bude detektivní fantasy což je příjemné spestření.
SJM umí skvělé psát a s ní se nenudíte, protože umí děj obohatit o zvrat a nečekaná překvapení.
Ale bohužel tentokrát mi přeci jen něco jakoby chybělo? Její knihy jsem zatím vždy četla s takovým zájmem, že bylo pro mě těžké se odtrhnout, ale nyní jsem četla několik dní a ani v sobě nemám ten neutuchající pocit "už aby byl další díl"
Možná je to tím, že se mi vlci líbí více než andělé :)
Samozřejmě doporučuji přečíst, odtrhne vás to od nynější situace.
A musím přiznat, že ve všech těch názvech jsem měla zmatek, ale tak po 1/4 knihy jsem se chytla.

sArKa236
28. února

Knížka se mi vesměs líbila. Slyšela jsem názor, že by vlastně ani nemusela být tak dlouhá, ale já si třeba užila detektivní pátrání Bryce a Hunta užila, hlavně pro to, že jsme tak posupně a detailněji poznávali ostatní postavy, a zároveň jsme mohli sledovat, jak se vztah B a H postupně mění. I tak, posledních 200, 250 stánek jsem přečetla jedním dechem - je to psané tak, že knížku prostě nemůžete odložit.


janca6129
25. února

Tak nějak nevím, co si o Půlměsíčním městě myslet. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami... Nakonec jsem se rozhodla pro 3, a to jen pro to, že poslední kapitoly byly nabušené emocemi, že i slza ukápla. :D

Nicméně. První třetinu jsem naprosto nedávala. Totální guláš v postavách, rasách, celkové hierarchii... Myslím, že by nebylo na škodu to dávkovat postupně a ne stylem "hrc, hrc, tady to máte". Měla jsem sto chutí knihou švihnout do kouta a nikdy se k ní nevracet. :D

V pořadí několikátá YA fantastika, kde hlavní hrdinky fetujou, pařej... nebo rovnou všechno dohromady. To už se musej sjíždět i víly, proboha?

Další věc,co mi vadila, byly totálně super krásný kočky a nadsamci. O nikom se nedočtete, že by byl nějak slabý nebo něčím odlišný, nedejbože ne zrovna koukatelný. Naopak všichni oplývali děsnou krásou, šarmem a odvahou.

Co se mi naopak líbilo, byla pomalá, sice od třetiny okatá, romantická linka. To jsem žrala. :D Chvílemi mi bylo úplně fuk, jak to nakonec s městem dopadne, hlavně se dozvědět, jak na tom bude vztah hlavních protagonistů!

A nečekané závěry, ty byly super.

blanka5960
24. února

Mé první setkání s autorkou a jsem nadšená. Asi tak dvě kapitoly jsem váhala zda to bude pro mne, bylo tam mnoho postav a názvů a já se tak trochu ztrácela.
Ale s každou přibývající stránkou vše začínalo dávat smysl a já hltala příběh čím dál tím víc.
Popis fantasy světa a starobylého města byl super, vše jsem si dokázala představit, navíc mapa která je v knize vše krásně doplňuje. Popis postav skvělý, mnoho z nich se staly mými oblíbenci. Vše jsem prožívala s Danikou i Bryce, Huntem a spoustou dalších. Byla to emoční jízda, bála jsem se, smála jsem se, plakala, byla naštvaná, šokovaná, překvapená i dojatá.
Byla to pecka, dlouho jsem nic tak dobrého nečetla.

Mojepočteníčko
24. února

Tohle byla pecka! A já to opravdu nečekala, protože mám s autorkou poněkud komplikovaný vztah. Její tvorbu miluju, ale zároveň ji kvůli některým aspektům (zbytečně dlouhé, nicneříkající pasáže a opakovaní konkrétních výrazů) nesnáším. Její novinku jsem si předobjednala a nemohla se dočkat až si ji přečtu.
Jedním slovem - doporučuji! Bylo to dlouhý, skvělý, užila jsem si každou stránku, zamilovala si postavy, byla nadšená, dojatá, naštvaná i zklamaná. Vyzkoušejte a uvidíte sami !

Hodnotím 5/5

Afrodedek
23. února

Pomalý rozjezd, trochu otravná podoba k předchozím příběhům Trůnů nebo Dvorů, ale ke konci neskutečně napínavé a skvělé!!! ;-)

Terkasup
21. února

Ahoj lidi .
Že začátku mě příběh s klamal čekala jsem něco jiného. páč sem četla celou sérii Skleněný trůn a Dvůr růží.
Pribech mi prijede spíš na spusob detektivky z jiného světa ( do detektivek semslo zactu spíš nečtu)
Ale čím víc se blížím ke konci knížky tím je to napínavější a těší se člověk jak to dopadne
Osobně takový konec sem nečekala a těším se a doufám že bude pokračování .

hanaseidl
18. února

Ze začátku jsem byla dost otrávená. Vadilo mi, že autorka míchá různé kultury (Řeckou a Severskou mytologii). Navíc ani ze spojení magie a techniky jsem nebyla nadšená. Na jednu stranu středověkké chování a na druhou stranu mobily. Ale po pár stránkách mě knížka vtáhla do děje a úplně mi to bylo jedno. Smála jsem se a plakala a užívala si každou stránku.

1 ...