Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1529 362

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

Kalokaghatia
19.03.2022 5 z 5

To teda bylo něco. Prvních cca 200 stran je opravdu náročných. Jsme bez vysvětlování vhozeni do úplně nového světa a pochopit kdo je kdo, kdo komu a kde vládne a jak vůbec celý ten svět funguje je náročné. Ale od chvíle, kdy se Bryce a Hunt dají dohromady je to jízda. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich slovní přestřelky vtipné, vedlejší postavy si taky člověk oblíbí. A i když jsem díky místním komentářům veděla, kdo za vším stojí, stejně jsem poslední čtvrtinu knihy hltala bez dechu. A vůbec mi nevadilo, že tentokrát autorka ubrala na sexuálních scénách a věnovala se spíš síle přátelství. Těším se další díl.

TVer
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) EDIT 2024: Knihu jsem přečetla teď podruhé před vydáním CC3, a upravila jsem své hodnocení z 3 hvězdiček na 5. Podruhé, když už jsem věděla, o co se jedná a chápala politické zřízení v knize, tak se kniha četla skvěle, příběh mě chytl. Ale stále zůstavá pravdou, že poprvé je to hodně matoucí a trvá hodně dlouho se do toho dostat.

2022: Dlouho mi trvalo, než jsem konečně pochopila tu komplexní politickou situaci na Midgardu, přišlo mi, že autorka do knihy "nacpala" všechny mýtické bytosti, o kterých kdy slyšela a zároveň tam dala veškeré moderní výdobytky. Toto mi nesedlo, trochu se mi příčí představa válečníka z pohádky s mobilem a pistolí a prvních asi 200 stran jsem se s tím nevěděla úplně ztotožnit.
Zároveň je celá kniha v podstatě detektivka, kde se neustále motáme v kruhu a nedozvídáme se vlastně nic nového.
První romantická interakce mezi Huntem a Bryce nastane asi až v půlce knihy a žhavá scéna je tam všeho všudy 1, nečetla jsem knihu kvůli tomu, ale doporučení mě připravilo na něco úplně jiného, takže jsem jich čekala trochu víc. Alespoň tam mezi Huntem a Bryce bylo nějaké to napětí, ale čekala jsem více romantiky.
Poslední čtvrtina knihy se mi ale opravdu líbila.
Zároveň jsem knihu četla v angličtině a to, jak se každý navzájem oslovuje "asshole" a jak je každý muž, který se v knize nachází "alphahole"(což je předpokládám spojení alpha a asshole?) je neskutečně rušivé napříč celou knihou. Autorka nezná jiné výrazy?
Nejbizarnějši mi ale přišlo, že veškeré silné a nesmrtelné bytosti se jenom koukají na video toho, jak Bryce sama bojuje s Micahom a jak téměř zemře a nikomu nenapadne zvednou se a jít ji pomoci, takže ze slabé nicky se najednou stane neohrožená a silná bojovnice, která zachrání celý svět. Ale ano, silná hrdinka, beru, zachránilo to konec té knihy.

nadenka13
08.03.2022

Líbilo moc a těším se , až se vydá v češtině druhý díl House of Sky and Breath . Už aby to bylo .

evismaior
08.03.2022 3 z 5

60% - Po dočtení zatím vydaných knih série Dvůr trnů a růží jsem se těšila na něco nového, ale z téhle bichle jsem rozpačitá a vlastně jen to, že už znám styl téhle autorky, mě přimělo knihu neodložit po prvních 50 stranách a přetrpět dalších 200 stran, kde jsme se seznamovali s novým prostředím (a ano, hrdinové středověkého puncu s mečem na zádech datlující smsku a pořizující selfie, prostě takhle pojatý a navíc zkorumpovaný svět, v podstatě rasistická diktatura v moderním hávu bez lidských práv mi nesedl), novými postavami (tedy zejména s Bryce, utajenou nemanželskou dcerou Podzimního krále, napůl vílou, tedy opovrhovanou míšenkou, a Athalarem Huntem, andělem, otrokem a zabijákem) a příběhem, kde jde vlastně jen o to, že Bryce s Huntovou pomocí pátrá po vrahovi své kamarádky Daniky a její vlčí smečky a zaplétá se do sítě intrik mezi nejmocnějšími toho světa. Druhá třetina se dala zvládnout jen díky interakcím mezi Bryce a Huntem a pečlivě dávkovaným narůstajícím erotickým napětím. Poslední třetina se pak nečekaně rozjela (i když celkem nepochopitelně prostřednictvím videokamer, kdy značná část důležitých postav jen seděla a komentovala dění), ale čekat na to téměř 600 stran tedy bylo dost utrpení.

nadenka13
03.03.2022

Prosím , kdy vyjde druhý díl - je známo někomu ?

Meg1
17.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Ke knize jsem sedala s velkou chutí ale nakonec z ní mám dost smíšené pocity.
Napětí, spád, scéna - vše perfektní. Příběh se mi líbil i když některé situace mi přišly až groteskní, třeba to, jak Bryce - obyčejná holka nejdřív úplně sama zažene démona, který málem zabije Archanděla s asi tak milionkrát větší mocí a následně opět úplně sama zabije i toho Archanděla?? Dobře, je to fantasy, chápu. Bez čeho bych se v knize rozhodně obešla je záplava sprostých slov a popis " romantických" scén stylem porno kniha.

romca4180
16.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Sakra tohle byla jízda.. Nahoru, dolů, vlevo, vpravo a zase ostře zpět.. Osobně když dočtu nějakou knihu, můžu vzít do ruky další a jedu dál, ale po téhle si musím dát chvilku pauzu, protože to byl fakt masakr.. Hned na začátku ukápla slza (jako fakt je musela všechny zabít, to vážně?) - nahoru-dolů.. Prostředek byl doleva-doprava, že se člověk zamotal a fakt netušil jak to dopadne.. A konec, zase nahoru-dolů a zase ukápla slza - Lele, opětovně shledání s Danikou, rozloučení se smečku a Connorem..
Jo, už aby byl další díl :-)

Pitbullka
12.02.2022 2 z 5

Tak tohle absolutně ne. Prvních sto stran naprosto o ničem. Autorka během celé knihy chrlí náhodné informace o fungování světa či postavách, aniž by to mělo nějaký řád či smysl. Bryce byla nesympatická a ten zvrat v jejím případě se dal očekávat. A pak Hunt. To jiskření mezi nimi mi přišlo hrozně laciný. Samozřejmě všichni dokonalí, svalnatí, úžasní a neohrožení. A ten závěr? Proboha, kvůli tomuhle jsem trpěla 700 stran? No to děkuji pěkně. A ještě, ani tady nechybělo slovo druh nebo družka, který nenávidím už ze série Dvorů. Takže abych to shrnula, pro mě úplná ztráta času.

terkah1
06.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Co mi dost vadilo (a je chyba překladu) bylo to, že si Bryce s Huntem vykali.
Přišel mi tím oproti ní trochu jako stařík a měla jsem problém přijmout jejich milostný vztah.
Jinak skvělá kniha.

nikol.03
30.01.2022 4 z 5

Kniha, která mi připomněla Zootropolis. Chvílemi mi přišla příliš dlouhá a vleklá. Možná kdyby měla méně stránek, tak by autorka výjimečně udělala lépe, ale i tak byla kniha poměrně poutavá. Především se mi líbil vývoj hlavní postavy, která si postupem času získala moje srdce a to kdyby mi někdo řekl na začátku, tak se mu vysměji :DD Vedlejší postavy? Pecka, je prostě nejde nemilovat! Asi od toho nečekejte ACOTAR nebo GOT, protože v tom nevidím velkou podobnost a oproti předešlým sériím mi tato přijde o poznání slabší, ale to je jenom můj názor. Jestli si potrpíte na upíry, vlky, hot anděla, víly, mořské panny či čarodějnice, tak tohle je kniha rozhodně pro Vás :D

Onceuponthetime
30.01.2022 4 z 5

Tak a teď už jenom čekat až vyjde další knížka od téhle autorky... ach jooo.
No, ale čtení jsem si zatraceně užila. Přišlo mi to trochu jiné než ACOTAR a ToG, ale ne ve špatném slova smyslu (asi největším rozdílem bylo to propojení fantasy a moderních technologií).
Prvních sto stran (takový trochu delší prolog) jsem vážně hltala jednu stránku za druhou, ten rozjezd byl za mě prostě neuvěřitelný. Potom se mi to trochu táhlo, ale jen do chvíle kdy to mezi Bryce a Huntem začalo jiskřit... pak už to zase bylo podle mého gusta.
Na konci jsem nemohla přestat číst a byl to jeden zvrat za druhým.
Vzato kolem a kolem nemůžu se dočkat kam až tahle série dojde (slyšela jsem, že to mají být tři knihy, ale známe Maasovou počítala bych alespoň s šesti).
A na závěr malá otázka. Možná jsem jediná, ale taky si myslíte, že pro Bryce by byl ten pravý Connor? Nic proti Huntovi (ten je taky sladkej a úžasnej), ale prostě tenhle vlček je pro mě endgame.

Tyn_a
28.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Maasová je pro mě jedna z nejlepších fantasy autorek. Píše jedinečně a poutavě.

Je pravda, že příběh je maličko podobný sérii Dvorů, ale vůbec neubírá na jedinečnosti této knihy.

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale jakmile jsem překročila hranici 100 stran, příběh se začal pořádně vyvíjet a postupem času gradovat. Začal mě bavit. Hlavní postavy mi byly najednou blízko a já chtěla vědět jaký bude jejich osud, hlavně teda Bryse a Hunta že jo. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se příběh odehrává, taky popis různých členů klanu, příšer.
Byla to fakt jízda!
...a závěr? Překvapivý, díky za to!

"O tom v životě jde. Žijeme, milujeme a víme, že to celý může zítra pominout. Proto je všechno najednou mnohem vzácnější."

Budu se těšit na další díl, aneb "s láskou je vsechno možné" a tím já se už dlouho řídím. :)

luculi
28.01.2022 4 z 5

Hned na začátku jsem zjistila, že mi nějak unikly určité části anotace a tak jsem byla trošku v šoku. Zrovna když jsem si začala zvykat na postavy, tak je autorka odstranila.

Navíc hlavní postava Bryce nepůsobí zrovna jako někdo, koho si oblíbíte. Je to pařmenka, která nejde daleko, aby byla opilá, zfetovaná nebo aby si to rozdala s neznámými chlapy. Ráda provokuje a tím se vlastně shazuje. Jako úvodní představení nic moc. Původně jsem si nebyla ani jistá, zda se mi chce pokračovat ve čtení.

Dalším bodem je daný svět. Jediné, co poukazuje na Zemi, je slovo Midgard, tak snad předpokládám umístění příběhu správně, jelikož jsou zmíněny souvislosti, které dávají najevo, že existuje více světů. Mezi postavami tu figurují klasicky lidé, víly, měňavci, démoni, čarodějnice, ale i andělé a další.

Je tu poznat určité šablonovité jednání, ale je pravda, že autoři mnohdy už nemají tolik prostoru pro originalitu. Autorka opět předvedla, že na tento žánr má. Rozhodně je to mnohem lepší než Dvory, protože je tu vidět bohatý a promyšlený děj. Takže můžu říct, že s ní hodlám i nadále pokračovat...

EvelynChatte
25.01.2022 5 z 5

Dobře.. Tuto knihu jsem otevřela celkem 3x a hned zase odložila. Svět mě nenadchnul, vhození do vody bez lana a placej se v tom, taky ne. Postavy a příběh (v té chvíli ještě žádný) nezajímavé.. Když už opravdu nebylo, co číst, otevřela jsem ji po 4 a.. A! Strhující jízda. Knihu jsem posléze zhltla. Žádná hluchá místa, děj odsýpal a chtěla jsem stále víc a víc. Poprvé jsem si zamilovala i hlavní hrdinku. Protože od Mass mi ještě žádná k srdci nepřirostla. Není asi potřeba se vyjadřovat k hlavní mužské postavě (ty naopak Maas opravdu ale opravdu umí) a ne jen ty hlavní. Trochu detektivní zápletka se zajímavými postavami, které měly hloubku a žádná nebyla navíc, mě opravdu ohromila. Svět (k mému překvapení) fungoval bez zádrhelů a neměla jsem potřebu šifrovat zákonitosti. V tomto bodě opravdu smekám. Trochu si povzdechnu nad tím, jak jsou vždy všichni krásní, chytří a úžasní a dokonalí, ale nechme to koňovi, imaginace autorů jsou to, co do knih vkládají. Při čtení ukápla i slza a dokonce jsem se i pořádně zasmála. Mass navíc i přitvrdila v obhroublém vyjadřování postav a ubrala na sexu. Na druhou stranu těch náznaku tam bylo dostatečně. Po přečtení jsem byla plná dojmů a jen nerada jsem knihu zařadila do poličky mezi přečtené. Už se těším, až se k ní zase vrátím. A navíc někdy přijde i další díl...

Whalien
24.01.2022 5 z 5

Tohle byla nezapomenutelná jízda. Už se nemůžu dočkat druhého dílu. Svět Lunathion se pro mě stal jednou obří srdcovkou a všemi deseti doporučuju!!!

Ruru
22.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Wow, tohle byla jízda. Bohužel jsem si viníka Daničiny smrti nedopatřením vyspoilerovala (a nemyslete si, že bych se v tu chvíli tou knihou nejradši neumlátila), faktem ale zůstavá, že autorka si s námi dokáže dost pohrát. V jednu chvíli se hledá vrah Ďábelské smečky, v druhé za to může Danika. V jeden moment jsou kristallos spolu s rohem klíčové „postavy”, v moment druhý jsou téměř bezvýznamné vedlejší účinky syntu.
Hlavní postavy mi sedly a okamžitě jsem si je zamilovala. Soucítila jsem s Bryce, ale zároveň i s Huntem. Usmívala jsem se u scén se Syrinxem a Lehabou a u rozhovorů mezi úhlavní dvojicí. Ani jeden za sebou neměl záviděníhodnou minulost, ale dokázali to překonat. Spolu. A pak už najednou nebyli parťáci.
Konec dokonalý, emoce z něj přímo prýštily a přišla spousta překvapení. Každá postava se něčím zapojila, i když na začátku byla třeba úplně bezvýznamná a vám běželo hlavou: „Na co tu vůbec je?” Co miluju na Sarah je to, že co se může zdát jako nepatrná věc na začátku, začne na konci dávat větší smysl, než by mě vůbec kdy napadlo. Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu!

calvera00
12.01.2022 5 z 5

Maasová je špička v autorském světě. Její předchozí série byly originální a naprosto precizně propracované. Punc kvality neztratila ani tato nová série.
Jak již zde bylo zmíněno, začátek je náročný. Na úvod je představeno hned několik postav najednou a do celého světa půlnočního města jste bez jakýchkoliv okolků vtaženi. Pokud jste na Maasovou zvyklí, nepřekvapí vás to. Naopak víte, že máte náročný zážitek vydržet, protože ta smršť emocí a neskutečného příběhu, která vás pak čeká je naprosto dech beroucí.
Už dlouho mě žádná kniha takto nepohltila a nepřekvapila. Na konci se vám chce brečet, smát a křičet. Pokud stále váháte, zda se do knihy pustit, tak neváhejte. Lepší knihu zatím nenajdete.

Starlet
08.01.2022 5 z 5

Bála jsem se do této bichle pustit, nejen proto, že Maasová se řadí k jedním z mých neoblíbenějších autorek, ale všichni to vychvalovali.

Začátek byl opravdu těžký, autorka na vás vychrlí tisíc názvů, popisů, dějů, příběhů a jmen. Najít sílu v pokračování číst, bylo sem tam těžší, ale po pár desítkách stran, se začínáte orientovat a opět přicházet na kloub stylu psaní Maasové.

No Maasová nezklamala, postavy jsem si zamilovala a přisly mi takové jaké mají v takovém příběhu být. Bryce je typická postava Maasové, její rukopis je prostě stále stejný. Stejně jako sexy Hunt.

Prostředí do kterého byl magický svět zasazen mě hodně překvapil a nečekala jsem, že to tak bude fungovat, ale byla jsem překvapená.

Je to odlišné od Dvorů a Trůnu, autorka se zaměřuje především na záhadu a svět...co se týče nějaké romantiky, tak jo dočkáte se ji, ale nečekejte něco jako dvory.

Miliamka
30.12.2021 5 z 5

Ze začátku hodně informací, jak se člověk musí vžít do nového světa, proto jsem se tím prokousávala dost dlouho. Ale stálo to za to! Autorka má úžasný dar, že píše v kompexních obrazech - doslova před sebou vidím to, co čtu a cítím to, co čtu. Těším se na další díl, i když si asi dlouho počkám.
A poznámka na okraj, co to má autorka s těmi okřídlenými muži? Zde Hunt, ve Dvorech Rhys a v Skleněném trůnu Rowan..

KnihoMorka
28.12.2021 5 z 5