Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1505 358

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

Brunnetka
Brunnetka
16.07.2022 5 z 5

Aaaa, to bylo taaaak boží!!!! Zpočátku jsem se v ději ztrácela, ale čím dál jsem se dostávala, tím to bylo jasnější. A do Helu, nechápu jak autorka dokáže vymyslet takhle skvělý a propracovaný příběh. Zamotaný od začátku do konce. A ten konec? Balíček kapesníků mi nestačil... Za mě osobně je kniha lepší než série Skleněný trůn a že ta byla pecková :)

Skippka
Skippka
10.07.2022 5 z 5

Četla jsem jí na dvakrát. Poprvé jsem knihu odložila po první nebo druhé kapitole, že tohle nepůjde. Nakonec jsem to zkusila znova a byla to pecka. Příběh ubýhal, nabíral zajímavé směry a nakonec překvapil.

Týna79
Týna79
09.07.2022 5 z 5

Maasová prostě nikdy nezklame. Bomba!

Dobruš
Dobruš
06.07.2022

Škoda že ještě není druhý díl... Ze začátku jsem byla trochu zmatena, než se mi podařilo v hlavě uspořádat jak to vlastně je, zhruba od druhé třetiny mne kniha opravdu zaujala a u konce jsem měla problém knihu vůbec odložit. Za mne to byla pecka a už teď se těším na pokračování. Pro mne to byla první kniha od této autorky a ráda si od ní přečtu ještě něco dalšího.

tereza8418
tereza8418
05.07.2022 5 z 5

800 stran,ale ja se ani na jedine nenudila. Nejprve je to sup rovnyma nohama do deje,ale po chvilce je vsechno dovysvetleno a jste vtazeni v deji a uz nemuzete ven,dokud neni konec. Ano,je to misty trochu pritazene za vlasy,ale tak vas to vcucne,ze to autorce odpustite… Aspon na me to tak fungovalo. Poslednich 200stran na jeden zatah. Tahle kniha vas bude bavit,i kdyz je spise pro zenske publikum,nedokazu odhadnout,jak by se na to tvaril chlap…
A diky teto knize jsem objevila kouzlo cteciho polstare. :) Je to fakt bichle a jeste ma celkem mala pismenka,takze na dovcu spis v elektronicke verzi,at nedoplacite za kufr. :)

lucie8854
lucie8854
27.06.2022 5 z 5

Začátek, jak už mnozí píšou, složitější. Ale potom se to rozjede a je to pecka. Mezi hlavní dvojicí to správně jiskri, moc jsem si je oblíbila. Těším se na další díl a doporučuji.

Thalin
Thalin
19.06.2022 5 z 5

Zprvu jsem se bála, že mi kniha nesedne a nebude se mi líbit, i když jsem na ni čekala dlouho. Začátek se totiž vlekl, motalo se tam hodně postav a vlastně nic moc nebylo vysvětleno. Až do vraždy smečky, kdy Bryce trošku dospěla a přepnula z té párty pipky do vlastně sympatické holky s dobrými poznámkami a myšlením. Byla tam akce, humor, mezi hlavními postavami byla chemie a dobře se špačkovali. Že tam nebyly takřka žádné sexuální scény mi vůbec nevadilo, vlastně mi to tam dost sedlo. Teď si jen počkat na druhý díl a odolat nečíst všechny ty spoilery a nadšené reakce ve fórech a skupinách z jiných zemí, kde už vyšel.

AnnaNešporová
AnnaNešporová
10.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý! Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v novém světě, ale pak už se kniha četla sama.
Teď by mě zajímalo, kdy bude přeložen druhý díl.

Kate3003
Kate3003
07.06.2022 4 z 5

“S láskou je všechno možné”

Pro mě to byla druhá kniha od Massové, kterou jsem četla takže jsem neměla nijak velká očekávání. O to víc mě kniha mile překvapila. Svět který pro tento příběh autorka vystavěla se mi velmi líbil a zaujalo mě i množství rozmanitých bytostí, které v Lunathionu a jeho okolí žilo. Detektivní zápletka byla fajn i když někdy nebyla zrovna ústředním tématem příběhu.
Začátek knihy se četl trochu hůře, navíc mi autorka v podstatě ihned zabila postavy, které jsem si oblíbila. Takže jsem na ni byla v první chvíli trochu naštvaná, ale vynahradila mi to špičkováním Bryce a Hunta, které jsem si dost užila. Některé pasáže byli sice trošičku bez děje , ale ten byl celkem podařeně nahrazen vtipnými scénami. Líbil se mi i příběh na pozadí, který ukazoval jak se postavy vyrovnávají s osobní ztrátou, která je zasáhla a jak se postupně mění. Celkově tedy hodnotím knihu velmi kladně a těším se na další díl už jen proto, že jsem 800 stran čekala, že se stane určitá událost ke které nakonec nedošlo i když jsem si to skoro od začátku myslela

Bryel
Bryel
20.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Vzhledem k tomu, že se jedná o první knihu série, první polovina knihy se pomaličku rozjíždí a chvíli čtenáři zabere zorientovat se v novém složitém fantasy světě, který nám Maas předkládá (propojuje snad všechny fantasy bytosti a mýty v jednom balíku). Druhá polovina knihy už je o poznání lepší a děj plyne závratnou rychlosti.
Vztah hlavních hrdinů se krásně rozvíjí a jejich slovní přestřelky jsou příjemným zpestřením.
Detektivni zápletka byla zajímavá a pěkně zamotaná. Líbilo se mi neobvyklé propojení s moderním světem a technikou. Maličko se mi nezamlouvala část, kde tolik nejsilnějších bytosti pouze na monitorech sleduje ženu bránící město ozbrojenou střelnou zbraní a mečem, aniž by mohli cokoliv udělat. To pro mě byl jediný moment, kdy mě kniha nevtáhla.
Bryce je hlavní hrdinka k zamilovaní, stejně tak Hunt a Ruhn - skvěle napsané charaktery..
Autorka nás uvrhla do dalšího super díla a moc se těším na pokračování, které snad vyjde v češtině ještě letos. Vůbec si netroufám odhadnout, kam se nyní bude série posouvat, ale těším se na budoucí protnutí se sérii Dvory. Snad nějaká ta milostná scéna navíc by mohla v pokračování být ;-)
Celkově famózní kniha a autorka je mistryní svého žánru!

BrokenDreamer
BrokenDreamer
19.05.2022 5 z 5

Čekala jsem dva roky, abych knihu nemusela číst v jejím největším období popularity, aby mě všechny názory, fanart, recenze atd. neovlivňovali. Naprosto jsem si to čtení užila, za jeden den bylo po všem. Popravdě ani mi nevadí, že Maas odbočila ze svého stylu erotika všude. Jako samozřejmě, je hezký číst o sexy vílách a andělích, ale celá knížka nemusí být o sexu. Takže tato kniha byla ideální. Ani jsem se během těch téměř 800 stran nezačala nudit, spíš jsem svými reakcemi vytáčela učitele.
Upřímně, za mě je to nejlepší kniha od Maas.

JointlieKat94
JointlieKat94
17.04.2022 5 z 5

Naprosto dokonalý.

Tak tohle bylo mé seznámení s paní Maasovou, a nic už asi nikdy nebudu mít radši. :) mrzí mě, že ta kniha si na přečtení počkala tak dlouho, ale netěšila jsem se na ní jen kvůli počtu stran. Nemám k tomu co napsat, protože vše už bylo detailně popsáno.

Překvapila mě tedy ta brzká smrt, ale jasný, o čem by to pak bylo, že? :) zamilovala jsem si Daniku, Bryce až poté.. Zamilovala jsem si i Umbra Mortis, Hunt je totiž dokonalý ochránce. Při planoucím Solasovi, cítila jsem se, jako bych s nimi vše prožívala! Nebyla to jen nějaká romantická ouchylárna, tohle bylo prostě něco víc. Nadchlo mě to od začátku a i po dočtení jsem toho plná.. bylo to fakt napínavý. Dokonce jsem měla párkrát i slzy v očích!

Naprosto dokonalý čtení. 15 dní krásného čtení. A já se nemůžu dočkat pokračování! (do Helu, snad to nebude dlouho trvat!)

klarat13
klarat13
12.04.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Děj je poutavý, nepustí vás. Je zde spousta zajímavých postav. Kniha mě vtáhla i emocionálně a já se přistihla jak hrdince fandím, zažívám s ní zklamání, bolest i radost.

anid
anid
28.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě moc vydařená knížka. Líbí se mi pomalejší rozvoj vztahu mezi hlavními postavami i "detektivní zápletka". Za mě takový odpočinek od super "epických" bojů a magických duelů které se poslední dobou u Maasové hodně vyskytovali.
SPOILER sekce
I když je to prakticky v anotaci tak smrt Daniky a smečky mě zasáhla. Doufala jsme že aspoň někde bude mít hlavní postava dobrou kamarádku. (Aelin a její kamarádky nikdy to pořádně neprodali). Celkově se mi líbila ta dynamika
Problém jsme měla s koncem. Líbilo se mi jak Bryce je prakticky bez magie a přitom je stále velmi silnou. Jak dokáže využít své jiné schopnosti a díky tomu dohnat to, že magie jí nebylo do vínku tolik dáno. Nevím uvidíme zda její schopnosti opravdu zůstanou pouze u "jenom světla".

Klaudinka27
Klaudinka27
21.03.2022 5 z 5

Nádherná kniha,ze začátku se do toho musí člověk dostat,ale pak už není cesty zpět a musí číst dál a dál...... určitě doporučuji

barleyfox
barleyfox
20.03.2022 3 z 5

SJM přichází s novou sérií "pro dospělé". Rozdíl oproti jejím YA? Erotiky je tam překvapivě méně (ale v druhém díle se do toho nejspíš opře), hloubka příběhu podobná, jediným rozdílem je "hrubější" mluva postav, ale zní to (a to prosím i v originále) místy tak šroubovaně, že si nejsem jistá, na kolik to knihu obohatilo.
Teď ale nějaké klady: líbila se mi rozsáhlá detektivní zápletka a opatrně a pečlivě rozvinutý vztah Bryce a Hunta. Obecně hlavní postavy jsou v téhle sérii dobře načrtnuté, mají spoustu prostoru, uvěřitelné motivace a strachy, těším se třeba i na to, co se bude v další knize dít s Ruhnem.
Ta délka z čtenářského hlediska vůbec nevadila, Maasová umí psát fakt čtivě, uteče to jako voda; i tak byla spousta pasáží ale zbytečně rozepsaná. Bohužel si málokdo z nás bude většinu důležitých událostí prvního dílu detailně pamatovat, až se k nám konečně dostane pokračování.
Protože největším záporem knihy je nový urban fantasy svět, který nám představuje. Je vidět, že si s ním autorka opravdu vyhrála, ale... je tam hrozně moc bytostí, frakcí, druhů magie, názvů, pravidel, politiky a dohromady je to celé hrozně nekonzistentní. Máte fiktivní světy, které sice jsou složité, ale člověk v nich dokáže intuitivně navigovat (např. když vychází z konkrétní mytologie) - zde se plácá páté přes deváté a jako celek to pořád působí hrozně poslepovaně. V jednom městě tady máte anděly a motýlodlaky. Země se jmenuje Midgard, značka otroků SPQM zas odkazuje na starověký Řím. U dalšího dílu budu prostě muset vzít za pravdu všechno, co která postava řekne, protože čtenář nemá možnost se s takovým světem sžít a třeba i něco předvídat nebo teoretizovat (což je u fantasy celkem fajn rozměr, ne?).
K velkému finále se moc vyjadřovat nebudu, snad jen, že se mi víc líbil ten přízemní, detektivní tón, který měla kniha předtím.
Druhý díl číst budu, ale budu u toho prskat. Očekávání to úplně nenaplnilo.

Kalokaghatia
Kalokaghatia
19.03.2022 5 z 5

To teda bylo něco. Prvních cca 200 stran je opravdu náročných. Jsme bez vysvětlování vhozeni do úplně nového světa a pochopit kdo je kdo, kdo komu a kde vládne a jak vůbec celý ten svět funguje je náročné. Ale od chvíle, kdy se Bryce a Hunt dají dohromady je to jízda. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich slovní přestřelky vtipné, vedlejší postavy si taky člověk oblíbí. A i když jsem díky místním komentářům veděla, kdo za vším stojí, stejně jsem poslední čtvrtinu knihy hltala bez dechu. A vůbec mi nevadilo, že tentokrát autorka ubrala na sexuálních scénách a věnovala se spíš síle přátelství. Těším se další díl.

TVer
TVer
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) EDIT 2024: Knihu jsem přečetla teď podruhé před vydáním CC3, a upravila jsem své hodnocení z 3 hvězdiček na 5. Podruhé, když už jsem věděla, o co se jedná a chápala politické zřízení v knize, tak se kniha četla skvěle, příběh mě chytl. Ale stále zůstavá pravdou, že poprvé je to hodně matoucí a trvá hodně dlouho se do toho dostat.

2022: Dlouho mi trvalo, než jsem konečně pochopila tu komplexní politickou situaci na Midgardu, přišlo mi, že autorka do knihy "nacpala" všechny mýtické bytosti, o kterých kdy slyšela a zároveň tam dala veškeré moderní výdobytky. Toto mi nesedlo, trochu se mi příčí představa válečníka z pohádky s mobilem a pistolí a prvních asi 200 stran jsem se s tím nevěděla úplně ztotožnit.
Zároveň je celá kniha v podstatě detektivka, kde se neustále motáme v kruhu a nedozvídáme se vlastně nic nového.
První romantická interakce mezi Huntem a Bryce nastane asi až v půlce knihy a žhavá scéna je tam všeho všudy 1, nečetla jsem knihu kvůli tomu, ale doporučení mě připravilo na něco úplně jiného, takže jsem jich čekala trochu víc. Alespoň tam mezi Huntem a Bryce bylo nějaké to napětí, ale čekala jsem více romantiky.
Poslední čtvrtina knihy se mi ale opravdu líbila.
Zároveň jsem knihu četla v angličtině a to, jak se každý navzájem oslovuje "asshole" a jak je každý muž, který se v knize nachází "alphahole"(což je předpokládám spojení alpha a asshole?) je neskutečně rušivé napříč celou knihou. Autorka nezná jiné výrazy?
Nejbizarnějši mi ale přišlo, že veškeré silné a nesmrtelné bytosti se jenom koukají na video toho, jak Bryce sama bojuje s Micahom a jak téměř zemře a nikomu nenapadne zvednou se a jít ji pomoci, takže ze slabé nicky se najednou stane neohrožená a silná bojovnice, která zachrání celý svět. Ale ano, silná hrdinka, beru, zachránilo to konec té knihy.

nadenka13
nadenka13
08.03.2022

Líbilo moc a těším se , až se vydá v češtině druhý díl House of Sky and Breath . Už aby to bylo .

evismaior
evismaior
08.03.2022 3 z 5

60% - Po dočtení zatím vydaných knih série Dvůr trnů a růží jsem se těšila na něco nového, ale z téhle bichle jsem rozpačitá a vlastně jen to, že už znám styl téhle autorky, mě přimělo knihu neodložit po prvních 50 stranách a přetrpět dalších 200 stran, kde jsme se seznamovali s novým prostředím (a ano, hrdinové středověkého puncu s mečem na zádech datlující smsku a pořizující selfie, prostě takhle pojatý a navíc zkorumpovaný svět, v podstatě rasistická diktatura v moderním hávu bez lidských práv mi nesedl), novými postavami (tedy zejména s Bryce, utajenou nemanželskou dcerou Podzimního krále, napůl vílou, tedy opovrhovanou míšenkou, a Athalarem Huntem, andělem, otrokem a zabijákem) a příběhem, kde jde vlastně jen o to, že Bryce s Huntovou pomocí pátrá po vrahovi své kamarádky Daniky a její vlčí smečky a zaplétá se do sítě intrik mezi nejmocnějšími toho světa. Druhá třetina se dala zvládnout jen díky interakcím mezi Bryce a Huntem a pečlivě dávkovaným narůstajícím erotickým napětím. Poslední třetina se pak nečekaně rozjela (i když celkem nepochopitelně prostřednictvím videokamer, kdy značná část důležitých postav jen seděla a komentovala dění), ale čekat na to téměř 600 stran tedy bylo dost utrpení.