Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1507 358

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

MSDesign
MSDesign
03.01.2021 5 z 5

Hned na začátku knihy jsem byla hozena do nového prostředí, které z knih S. J. Maas neznám, ale přitom je mi to tak nějak blízké. Během prvních stran na mě útočilo velké množství názvů různých druhů postav, které se pohybují v Půlnočním městě. Zároveň jsem si ale velmi rychle oblíbila představené postavy, dokud se nestalo to, co se stalo na straně 70. Jak já byla naštvaná! Potom děj ubíhá neskutečným tempem, a vy se jenom snažíte udržet v sedle a zvládnout všechno vstřebávat. Na konci se stane několik věcí, které Vás nechají bez dechu a vy si připadáte jako divák velkolepého filmu, který bez dechu sleduje jak to vlastně celé dopadne. Posledních pár stran jsem probrečela. A pokud u knížky brečím a směju se a nadávám, je to pro mě znamení dobré knihy. Epilog je už jen třešnička na dortu, která vás donutí hledat a googlit, kdy že to má vyjít další díl!

AniDi
AniDi
02.01.2021 5 z 5

Sarah J. Maas je prostě sázka na jistotu. Ani nemůžu popsat jak fantastický svět opět stvořila. Čtení bylo opravdu požitkem. Příběh i postavy jsou úžasně propracované, děj má smysl, s postavami cítíte, prožíváte jejich život, objeví se hromada překvapení, ke konci knihy jsem si dost poplakala. Pro mě je další kniha autorky opět TOP. Jsem si naprosto jistá, že jsem nečetla naposledy. Když si potřebuji odpočinout, je to nejlepší autorka, při čtení mě její knihy prostě vtáhnou a na nic jiného nemyslím. Doporučuji a plný počet hvězd si naprosto zaslouží.

Barush64
Barush64
31.12.2020 5 z 5

To jsem si tak šla koupit do knihkupectví další díl oblíbené detektivky. Byla jsem zklamaná, protože jsem ji nemohla najít. Proto jsem šla poprosit paní z personálu, aby se mi po knížce koukla v počítači. Zatímco počítač chroustal složité jméno Angely Marsons, padla mi do ruky tahle kniha. Angelu neměli, tak jsem si vzala domů tuhle. Jen tak čistě v pokušení vystrčit nos ze své komfortní krimi zóny... Andělé, to si děláte p...sinu?! Vždyť já tenhle žánr vůbec nečtu, tak jak je možný, že jsem nad touhle knihou prodlela skoro v bezdeší posledních pár dní? Je to geniální! Tetelila jsem se blahem, brečela, vztekala se, smála se, prostě rodeo. Už mám doma sérii Dvorů. A dámy a pánové, já jsem tak ráda, že už vyšly všechny díly a můžu je číst na jeden zátah, protože čekat na pokračování Rodu země a krve budou neskutečný muka. Žádný hluchý místa, když očima přeskočíte pár řadek, zbaběle se vracíte, protože se tam zaručně něco stalo... 5/5 a jdu spát, jsou 3 ráno. Stálo to za to ale.

Mellisek
Mellisek
28.12.2020

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. S.J. Maas je prostě TOP a ví co dělá. První polovina knihy se trochu táhne, ale potom Vás děj totálně pohltí. Jeden zvrat za druhým až do poslední stránky. Těším se na další díly.

WmarliesW
WmarliesW
27.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Mno, bichle tedy poradna. Už před nějakým časem jsem četla v originále a nedocetla - nudila jsem se. Dala jsem tomu druhou šanci k úcty k moji milované sérii Dvoru a vyborne sérii Trůnu. Prvních 150 stran bylo proste utrpení. Najednou moderní svět, milion postav, dej pomalý. Pak se to začíná rozjíždět a naopak posledních 150 stran je bomba. Závěr super, ale mne úplně nepřekvapil, už jsem na tu šílenou jízdu od autorky zvykla.

+ spoiler
Z ostatních sérii víme, ze první chlap nevydrží (vlka nepočítám). Co tady? Hunta mám rada, jeho hlášky a jejich dialogy super, ale už v tomto autorce nevěřím. No ale kdo? Aidas?

Každopádně další díl (y) si určitě přečtu a mezitím se vrátím k Feyre a Rhysovi :)

bellass1864
bellass1864
27.12.2020 5 z 5

Zatím nejsilnější kniha co jsem četla. Vyvolala ve mně hodně emocí. Nemůžu se dočkat na pokračování.

AnnaPanulis
AnnaPanulis
26.12.2020 5 z 5

Četla jsem od Maasové jak Skleněný trůn, tak i Dvůr trnů a růží a série Půlměsíční město, jejíž první díl je pořádná cihla, mi nemohla uniknout. Nejprve jsem se pustila do originálu, ale poté se vydal překlad a já jsem knížku přelouskala za pár dní. A musím říct, že to bylo něco ÚŽASNÉHO!
Neustále mě udivuje, jaké světy dokáže autorka vymyslet. Vše dává smysl a působí to opravdu působivě a uvěřitelně, stejně jako postavy, které si vás získají, dokáží překvapit a nedoufáte v nic jiného, než že se jejich sny splní.
Smekám a těším se na další díl, a pokud nevyjde dostatečně brzy, tak si bichličku budu muset brzy přečíst znovu, protože hlavní postavy mi budou opravdu chybět.
Jo a u knížky jsem brečela jako malá holka a to několikrát, takže pokud někdo přemýšlí, jestli si ji má přečíst anebo ne, tak sakra nepřemýšlejte a pusťte se do toho! Je to úžasné!

zpetkeknize
zpetkeknize
20.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Rod země a krve byl za mě největším knižním překvapením tohoto roku. Četla jsem ho na popud kamarádky, podle které jsem si to zkrátka musela přečíst. Začnu rovnou tím, proč jsem ubrala půl bodu - prvních 350 stránek jsem se nudila a navíc jsem to celé absolutně nechápala. A pokud by mě nemotivovala číst dál, knížku už bych dávno odložila. Ale před polovinou knížky náhle nastal zlom. Takový zlom, díky kterému jsem zbylých 450 stran přečetla za necelé tři dny. Neskutečné! Neskutečné zvraty, neskutečný spád, prostě wow! Bylo to čtivé, akční, vtipné, dojemné a ještě jednou akční. A plné překvapení. Moje první pořádná fantasy po sakra dlouhé době a opravdu stála za to!
Jsem fakt vděčná, že jsem knížku neodložila! Pokud bojujete s něčím podobným, nevzdávejte to. Věřte mi. Je to geniální!

lena.o.knihach
lena.o.knihach
20.12.2020 5 z 5

Sarah J. Maasová je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek a já automaticky kupuji každou její knihu. A čím je kniha delší, tím samozřejmě líp, protože to vždycky uteče jak voda. A to jsem schválně četla Rod země a krve pomalu. A přesto jsem se blížila ke konci mnohem rychleji, než bych chtěla.

Co si budem.. autorka má ty víly zmáknuté dokonale a proč k nim teda nepřidat něco dalšího. Říkám něco dalšího, ale myslím tím úplně všechno. Není snad nic z fantasy, co by v Půlměsíčním městě neexistovalo. Ze začátku mi to přišlo trochu moc už i na Maasovou, ale po pár set stranách už jsem myslela jen na Bryce a Hunta a nic jiného jsem nevnímala.

A ten konec? Byl to jeden z nejlepších závěrů, které jsem letos četla.

0900
0900
18.12.2020

Tato knížka byla asi moje nejočekávanější za tento rok. A nezklamala. Nejsem zrovna typ čtenáře který má rád detektivní příběhy, ale tohle mě velmi bavilo. Autorku čtu už léta a myslím si že má velmi typický styl psaní. Začátek trošku nudnější, ale pak?! No nemůžete se od děje odtrhnout. Konec je velmi akční a samé zvraty. Vím co mám očekávat a vždy jsme mile překvapena.
Hlavní hrdinka byla boží. Hunt byl boží. Celý příběh dával smysl a krásně všechno do sebe zapadalo. Vystavění světa bylo přehledné a všechno dávalo smysl. Pořád se něco dělo a postupné poznávání postav bylo úžasné. Bolest kterou v sobě nosila hlavní hrdinka byla tak reálná že jsem se místy v knize rozbrečela. A konec?! TO JSEM ŘVALA JAKO MALÉ DÍTĚ!
Za mě knížku velmi DOPORUČUJI !
5/5

Scarlet2
Scarlet2
14.12.2020 5 z 5

Tato kniha mi ze začátku připadala nudná, ale konci jsem to četla se zadrženým dechem. Doufám že bude druhý díl.

Ahmose
Ahmose
12.12.2020 5 z 5

Od tejto knihy som nemal žiadne veľké očakávania, zaujala ma hlavne vďaka svojej obálke. V žiadnom prípade som však nečakal, že ma tak chytí a zaradí sa medzi najlepšie knihy, ktoré som tento rok čítal a už vôbec nie, že sa zaradí do môjho rebríčka TOP 10 najlepších kníh, aké som kedy čítal. Tak ako sa aj píše aj v ostatných recenziach, prvých 70 strán sa mi veľmi napáčila, strácal som sa vo veľkom množstve postáv. Vydržte to a hovorím vám, že to stojí za to ! Mesto Luny u mňa získalo hneď niekoľko prvenstiev. Je to moja prvá kniha od Sarah J. Maas, prvá kniha, ktorej sa podarilo ma rozplakat 2x za jeden večer a to ja som docela kus ľadu a prvá kniha, kvôli ktorej som ostal hore skoro do druhej rána, lebo som ju proste nemohol odložiť, kým som ju nedočítal dokonca. Zároveň je to prvá kniha, o ktorej som presvedčený, že by ju určite nemali čítať deti, akože naozaj určite je to 18+, miestami je naozaj dosť vulgárna, je plná alkoholu, drog a sexu, rozhodne nič pre konzervatívne povahy. Ak ste však s týmto v knihách v pohode, tak sa dočkáte skvelej zápletky a hlavnú dvojicu postáv budete milovať. ODPORÚČAM !!!!!!!!!

nonameperson04
nonameperson04
12.12.2020 5 z 5

Skvělá knihy, ten zvrat byl hodně nečekaný. Tahle kniha se zapsala na nevelký seznam knih, které mě rozbrečely. S nadšením budu očekávat další díl.

libikkk
libikkk
11.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem se na novou knížku od Massové moc těšila. Pak jsem jí začala číst a vůbec mě to nebavilo, protože jsem se v tom nějak neorientovala. To skončilo jak Danika umřela a Bryce se složila. Od toho okamžiku mě knížka vtáhla a pustila až na konci. Klasicky jako u všech knížek od Mass jsem se smála i brečela.

SknihouVrukách
SknihouVrukách
08.12.2020 5 z 5

Zo začiatku som sa v deji veľmi neorientovala. Autorka nás hodila do nového sveta, plného nových postáv. Aj keď som zo začiatku nerozumela ako to vo svete funguje, po 100 stranách som sa do príbehu ponorila a všetko začalo dávať zmysel.

Autorka mala v tejto knihe neskutočný štýl písania. Určite bol zložitejší ako v sérii Trón zo skla, ale mne sa niečim strašne páčil. Začiatok bol pomalší, zhruba 250 strán bolo skôr o spoznávaní postáv, ale potom sa dej obrátil o 365 stupňov. Zrazu bol dej plný napätia, akcie a ja som tento príbeh čo raz viac hltala. Keď som si myslela, že si od akcie na chvíľu oddýchnem, autorka do príbehu vložila taký zvrat, že som knihu nedokázala odložiť. Posledných 170 strán som prečítala priam na jeden záťah, pretože tam sa dialo toľko veci, že som knižku nemohla odložiť. Autorka je jednoducho geniálna. Nerozumiem, ako mohla na 600 strán vložiť toľko informácií. Veľmi sa mi páčilo, koľko bytostí sa nachádzalo v jednom svete. Knižku dopĺňa aj krásna mapa, ktorá mi veľmi pomohla pri orientovaní v príbehu.

Postavy sú napísané typickým Maasovej štýlom. Hunt je alfasamec, Bryce hlavná hrdinka, ktorá rada provokuje. Ale mne tak strašne sadli a strašne sa mi páčilo to doťahovanie medzi nimi. Romantických scén tu nebolo až tak veľa, takže ak vám veľmi vadia, tak myslím si, že kniha sa vám bude aj tak páčiť.

Ja vám knihu rozhodne odporúčam. Mesto luny označujem ako najlepšiu knihu od Maasovej, ale taktiež za jednu z najlepších knih roka. Toto nebudete vedieť odložiť! 5/5✨
Za knižku veľmi pekne ďakujem @slovart_vyd a @booklabsk

teer.h
teer.h
07.12.2020 5 z 5

Já ani nevím, kde začít. Sarah J. Maas je neuvěřitelná spisovatelka, nechápu jak může stále psát takové dokonalé příběhy.
Tahle kniha mě nekolikrát dokázala, tak rozesmát, ale zaroveň i několikrát vehnat slzy do očí.
No co si budem, jméno Hunt bylo sexi už hned, co jsem ho četla :D
Bryce jsem si oblíbila, mě se líbilo, že to nebyla taková naivní klasická blbka.

Já jsem se do téhle knihy zamilovala!

Horselen
Horselen
06.12.2020 5 z 5

Jo, jako začátek je šíleně zmatenej - milion jmen, tisíc bytostí, který ani nevíte, jak vypadají, nová vláda atd atd. Prostě Maasová nás do toho hodí rovnou po hlavě. Ale od asi 150. strany děj nabírá grády.

Hodně obsahu tvořily skvělé a kolikrát dost vtipné dialogy. Jenže já pořád úpěnlivě čekala, kdy se na sebe hlavní postavy konečně vrhnou, přestože to ani za mák nebyla hlavní podstata knížky :D, ale Hunt... no prostě jsem ho žrala. Doslova mě otravovaly odbočky s Ruhnem :D.
Kdo by nechtěl mít doma, jako svého ochránce, sexy drsného padlého anděla Umbru Mortis, který nakope zadek každému, kdo se na vás jen zle podívá?

Konec je brilantní, nic jiného bych ani nečekala. Navíc je tentokrát hodně uzavřený - ale ne zcela. Už jsem si kolikrát ověřila, že tolik emocí ve mě umí vyvolat jen kniha od Maasové.

Jako bonus si dokonce zaposilujete, protože odložit tuhle bichli "jen" po hodině čtení prostě nejde. O tuhle knížku se prostě chcete podělit s ostatními a sdílet svoje dojmy.

Ten nejhorší Hel teď bude čekání na další díl. Tady je i 800 stran málo.

P. S. Všimla jsem si toho jenom já nebo autorka vážně zbožňuje otvírání bran do dalších světů? :D

Maki09
Maki09
30.11.2020 5 z 5

Jakmile jsem viděla, že u nás bude vycházet nová kniha SJM, nemohla jsem se dočkat. Když mi kniha přišla, s nadšením jsem se do ní pustila. A upřímně se lekla. Začátek mě nezaujal. Jak už je zmíněno v předchozím komentáři, začátek knihy je celkem zmatek. Chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo a kde. Nechtěla jsem připustit, že by mě tentokrát SJM zklamala. A nemýlila jsem se. Přibližně od 6 kapitoly se však konečně něco začínalo dít a pak už to jen nabíralo na obrátkách. Ke konci jsem nevěděla jestli se překvapením smát nebo brečet. Takže určitě doporučuji přečíst! A pokud vás nezaujme začátek, slibuji, že konec za to stát bude :D

Wisha
Wisha
24.11.2020 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli mám SJM milovat, nebo nenávidět, protože už podruhé během čtrnácti dnů mě rozbrečela jako mimino.
Ze začátku je tenhle příběh dost zmatek a celkem i opruz, když omluvíte moje výrazivo. Příliš mnoho postav, příliš mnoho bytostí, nové město a celkově nový svět. Přiznám to na rovinu, byla jsem mimo asi až do dvousté stránky. Ale pak se člověk konečně začne orientovat a najednou to má nejen hlavu a patu, ale je to geniální, zábavné, tragikomické.
Co na téhle knížce vyzdvihnu? Dialogy. DI-A-LO-GY. Protože dialogy, které vedla Bryce s Huntem, mě tolikrát rozesmály, jakože nahlas a doopravdy! Úžasné hlášky, úžasné situace. Mnohokrát jsem četla dál, ale za chvilku jsem se k té dané situaci znovu vrátila a přečetla si ji znovu, protože byla prostě úžasná.
Občas byla tedy možná až zbytečně vulgární, se Skleněným trůnem se to moc srovnat nedá, je to o několik levelů výš a dokonce bych zvážila i zařazení do YA, protože je to celkem síla, ale jelikož je mi za dva měsíce 30 let, ustála jsem to.
Takže všem milovníkům fantasy, kteří chtějí prožít skutečně silný příběh, určitě doporučuju. A pro milovníky SJM je to přímo povinnost!

MiraiYume
MiraiYume
24.11.2020 5 z 5

Nedokázala bych jedním slovem popsat Půlměsíční město, protože to ani nejde. Přiznám se, že ze začátku jsem se nemohla začíst - příliš mnoho informací zdánlivě chrleno bez nějakého plánu a to ustavičné "do Helu"! Musím říct, že v jednu chvíli jsme si říkala, že jestli ještě na další stránce bude "do Helu", tak si vydloubnu oči! Nakonec se na to dalo zvyknout. Aby taky ne, po 800 stránkách.
Ale k příběhu - prvních sto, sto padesát stran bylo utrpení, nebavilo mě to, měla jsem chuť knížku odložit a bývala bych to udělala, kdyby se nejednalo o Maasovou. A něco vám povím - DÍKY BOHU, že jsem to neudělala, protože jakmile příběh začal mít grády, nedalo se od něj odtrhnout.
Myslela jsem, že Rhyse nikdo nepřekoná, ale do Helu, Hunt k tomu má sakra blízko! Když přeskočím detektivní práci, která by nešla zkrátit, protože by ztratila na kouzle a naprosto bravurním zakončení, pak závěrečné scény byly pecka. Fakt skvěle napsané, popsané, vygradované... Takhle to má být.

Jsem zvědavá na další díly, protože Půlměsíční město by mohlo klidně figurovat samostatně, ale z Epilogu je jasné, že nás ta největší jízda teprve čeká. Takže, pokud se někdo nemůže prokousat prvními kapitolami, radím vydržet! Opravdu to totiž stojí za to.

Jo a mimochodem, nepřipadá vám, že Maasová trpní nějakou formou grafomanie? Já její knihy absolutně zbožňuju, ale toho místa, co zaberou v knihovničce... a dostat je do kabelky je taky zajímavý počin.