Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1525 362

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

martin8550
03.05.2021 2 z 5

Autorka rozjela pestrobarevný svět magických i lidských bytostí. Ze začátku to vypadalo na velice slušnou fantasy pro všechny, pak se to ovšem překlopilo čím dál ví do žánru dívčí Y.A. s obvyklým klišé. I přesto se to dalo dočíst, protože po slušném rozjezdu, nudné střední pasážemi omšelými pasážemi laciné růžové knihovny, byl závěr opět velmi čtivý a efektní. Některé postavy se povedly jiné zase ne, pro jednoduchou šablonovitost. Kromě rozvleklých romantických pasáží mě nejvíc rozčiloval svět magických postav promíchaný se světem moderních technologií a zejména se světem dnešních náctiletých se vším všudy (nemagické náctileté dialogy, chování, sexuality.) , to našroubování magických vlastností na obyčjné lidské postavy je pak čistě účelové a stěží uvěřitelné. Kniha v rámci žánru má svoje postavení, v rámci literatury je to ale škvár.

luca321
29.04.2021 5 z 5

Tahle kniha byla naprostá pecka, bomba bomb. Moc jsem si ji zamilovala. Úžasný byl příběh, romantická linka i postavy. Moc se těším na další díly, už aby byly a rozhodně se pustím i do nějaké jiné série od autorky. Nevím, co víc říct, prostě masterpiece

Soavasara22
27.04.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, hned mě vtáhla do děje. Ten konec a to vyvrcholení jsou neuvěřitelné! Doporučuji

diana1217
24.04.2021 4 z 5

Srdcervoucí fantastický příběh. I přes to, že to z velké části byl detektivní příběh, tak se mi kniha velice líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, a na konci jsem už jen brečela... Sice tentokrát není hlavní mužská postava moc zajímavá, ale i tak jsem si ho na konci oblíbila. Líbilo se mi, jak nepředpovídatelné to všechno bylo. Sice mě na začátku autorka zlomila srdce, ale na konci to rozhodně vylepšila. Danika je rozhodně mojí nejoblíbenější postavou.

Foxie89
23.04.2021 4 z 5

Celkově se mi kniha líbila. Dostává 4 hvězdičky, protože ten svět byl super, postavy taky, ale občas mi to přišlo takové...přeplácané, tak nečekané zvraty, které byly asi až nepřirozené a vlastně mi tam nefungovaly.
Tolik ras, tolik jmen, tolik části města - možná by se hodil nějaký seznam, rodokmen...:)

JK96
16.04.2021 4 z 5

Nebaví Vás už hlavní hrdinky jako neviditelné introvertky, které svůj čas nejraději tráví za zavřenými dveřmi s hlasem tak tichým, že ho nikdo neslyší? Tak s Bryce Quinlanovou a její partou se v žádném případě rozhodně nudit nebudete.

Pro mne osobně byla tato kniha náramně osvěžující. Už jsem si potřebovala odpočinout od introvertních hrdinek čekajících na záchranu. Jediná má připomínka by byla k neuvěřitelně matoucímu začátku příběhu, kde jsem měla velký problém ve všem se zorientovat. A to je navíc k dispozici poměrně přehledná mapka.

Knihu bych však doporučila každému, kdo má rád energií překypující, nabušené a k uzoufání krásné postavy. Toho se totiž v knize dočkáte a ničeho jiného. Zároveň bych ji doporučila především náctiletým čtenářům a to z důvodu komunikace a chování některých z postav. Dialogy mezi hlavními hrdiny jsou na mě místy poněkud nevyzrálé (avšak to je čistě můj subjektivní pocit). Rozhodně obdivuji, jak autorka dokázala vytvořit 786 stránek čirého napětí. Každá stránka s sebou nese poutavý příslib dobrodružství, lásky, přátelství, síly, odhodlání a víry.

magdalene7
11.04.2021 5 z 5

Rod země a krve je moje první kniha kterou jsem přečetla od Maasové a velice mile mě překvapila! Začátek byl pro mě docela těžký na pochopení (svět a postavy), pak se to ale rozjelo a já jsem nemohla přestat číst. Nádherné prostředí, bytosti, vztahy... Akce tam byla stále, děj je také zajímavý tím, že některé události se jen tak "nadhodí" a pak se až postupně dál v ději dovysvětlí. Nádherná romantická linka, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet, mě doháněla k smíchu i slzám. Také je tam plno zvratů a nečekaných událostí, člověk si myslí, že asi ví co se stane, ale vůbec tomu tak není :). Za mě si zaslouženě získala 5 hvězd a já se nemůžu dočkat na pokračování!

LaBobule
10.04.2021 5 z 5

Moje druha kniha fantazi (prvni byla selekce). Vubec tento styl nectu a ve svych 35letech to je tezke zacinat. Libila se mi obalka a knihu jsem pojala jako svoji studii, zda to dam. Jelikoz ma hlava je prakticka, konzervativni a realisticka bylo tezke se poprat s fantazijnim svetem. Hned uvod byl pro mne sileny jen uverit... vlk co se meni v cloveka... a to je jen zacatek - vily, andele, vampiri, vodni bytosti, carodejnice...ti vsichni a jeste vic ziji ve spolecnem svete. Sla jsem po hlavni dejove lince, protoze vysvetlovani celeho sveta, kdo je s kym a proti komu... no, to je nad me chapani. Ikdyz vysvetlene to je dobre a rekla bych, ze se to i opakovalo. Klobouk dolu pred predstavivosti autorky! Hlavni hrdinka Bryce byla skvela. Navenek rebelka a uvnitr holka, co se obetuje za vsechny. Zaver knihy byl sthujici. Jeden velky boj! Kniha mela par velkych zvratu. Tipla jsem si i toho nejvetsiho padoucha, ikdyz jich tam bylo vic. Zaver byl pro mne trochu usmevny. Vsichni sedi na shromazdeni a sleduji jako nekde v bijaku Bryce, jak zachranuje svet. Uz jen ten popcorn jim chybel. Laska mezi Huntem i Bryce byla krasne napsana. Posledni rozhovor Daniky a Bryce jsem i slzu uronila. Dala jsem 5 hvezd, ale strhuji to pro me nebylo. Dala jsem je spis pro to, ze jsem se tou tlouskou knihy prokousala a libilo se mi to. Zacatek je pozvolny, ale pak se to rozjede. Konec byl pro me doreseny. Nevim, zda se pustim do dalsiho dilu. Zeby zase rozhodla obalka? Tato je uplne dokonala, je nejhezci v me knihovne.

knihomolSafira
07.04.2021 4 z 5

Tato kniha byla první co jsem od Sarah J. Mass četla. Rozhodně nezklamala, ale rozhodně to ani nebyla ta nejlepší kniha co jsem kdy četla. Od té nejlepší to má ještě hodně daleko. Ale bylo to fajn, Rozhodně si přečtu i další díly a i jiné knížky od této autorky.

Stephaniee
05.04.2021 5 z 5

Kniha se četla jedna báseň. I když se tam nic moc nedělo, autorka i tak dokázala čtenáře upoutat a na konci se to pořádně rozjelo. Všechny postavy jsem si oblíbila a těším se co bude dál.

Veeria
05.04.2021 4 z 5

Příběh je originální, čtivý a poutavý. Promyšlený do sebemenšího detailu. Není zde nouze o zvraty a překvapení. :) Za mě nejlepší postava - Ruhn. ♥ Tohoto vílího prince jsem si hned zamilovala. :)

Fallon443
02.04.2021 5 z 5

Opět další dokonalá kniha od Sarah J. Maas. I když musím říct, že u mě pořád vede série Dvůr trnů a růží, protože prostě Rhysand. Ale Hunta jsem si taky velice oblíbila. Ze začátku tam na mě bylo moc jmen a trvalo mi než jsem se dokázala do příběhu pořádně začíst, ale pak to šlo samo. Mám hrozně ráda styl, jakým autorka píše a těch 800 stran Vám uteče jako voda.
Z téhle knihy jsem nebyla tak vedle jako z Dvorů, ale určitě můžu také doporučit.

zaandulee
30.03.2021 5 z 5

Tato kniha je jednoduše DOKONALOST! ♥ Jakoby nestačila ta nádherná obálka. :D

Jelikož knihu napsala S. J Maas, tak bylo jasné, že si ji přečtu, protože autorčiny knihy a styl psaní naprosto miluju! Dokážu je číst neustále dokola.♥ Tato kniha není výjimkou, od mého prvního čtení jsem ji prolouskala již vícekrát, zejména určité šťavnaťoučké části. :D

Nečekaně jsou zde dokonalé postavy, hlavní hrdinka je drsná, sarkastická, odvážná, inteligentní, tvrdohlavá, věrná, má smysl pro humor a samozřejmě velmi pěkná. Co se týče ostatních postav (mužů), ti jsou podle popisu dokonalost sama. :D Jakoby to u knih S. J. Maas bylo někdy jinak. :P Nechápu jak je dokáže pořád vymýšlet a psát knihy tak, že se ani trošku neomrzí.

Co se týče děje, je odlišný v tom, že se celou knihu řeší nějaká záhada, působí tím trošku jako detektivka. Hl. hrdinka se s "něčí" pomocí (♥) snaží na tu záhadu přijít. Takhle to moc nezní jako ostatní autorčiny knihy, ale kniha je jejím stylem psaní naprosto prodchnutá. Děj neustále plyne, že si ani nevšimnete kolik má kniha stránek. Někomu to může přijít zbytečně zdlouhavé, ale já jsem si užila každou stránku a kapitolu. U S. J. Maas nemám žádnou výtku ohledně délky knih, nejsou vůbec vycpávkové nebo nemají nadbytečné informace.

Když si přečtete anotaci knihy, tak víte tu hlavní zápletku, já jsem si ji naštěstí nepamatovala, takže začátek knihy byl pro mě docela velký šok. Celý ten případ, který hl. hrdinka Bryce musela vyřešit, byl v knize perfektně popsán, všechny stopy, vodítka, záhady byly promyšlené.

Kniha se myslím neřadí mezi young adult, ale mezi new adult a jediným důvodem bude nejspíš větší množství vulgárních výrazů nebo hrubší mluva postav. Myslím si však, že to nijak knihu nepoškozovalo, fanoušci starších sérií Maasové si nemusí bát. ;)

Měla jsem docela velká očekávání, ale autorka je i tak předčila (nečekaně), ona ani nic jiného neumí. :D Všechny její série jsou dokonalé a tahle určitě nebude výjimkou, už se nesmírně těším na další díly!

Knihu tedy OPRAVDU MOC MOC doporučuji!!! Hned jsem zařadila mezi mé nejoblíbenější.♥♥♥

Knihodrak
28.03.2021 5 z 5

WOW♥️♥️♥️. S láskou je všechno možné ♥️Trough love, all is possible ♥️

PeLin
28.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý! Sice mi chviličku trvalo se začíst a pochopit celý (bravurně vymyšlený!) svět, ale potom se to už četlo samo. Závěrečná akce byla opravdu epická, Bryce je neskutečně badass a s Huntem tvoří supr dvojici. Knížka mě taky několikrát dojala, a to jako docela dost. Sarah je prostě neskutečná autorka, Půlměsíční město můžu všem s klidem doporučit :-)

Kaya77911
28.03.2021 2 z 5

Po trůnu je toto celkem zklamání. Celou dobu se to tak nějak táhne a na konci je to samý zvrat a strašný klišé... Masová se navíc strašně opakuje v postavách (Hunt je Jeřáb, Bryce zas Aelin,...). Tohle prostě ne. Skleněný trůn se mi líbil, ale nevím, jestli se po tomto otřesu pustím do Dvorů.. :(

zluk
28.03.2021

Užvaněné a otravné. K neučtení. Vrátila jsem, aniž bych to dotáhla do konce. Nějak nerozumím popularitě téhle autorky.

Emilie.Black
24.03.2021 5 z 5

Veľmi som sa tešila na čítanie tejto knihy, pretože od Maasovej mam prečítané Dvory aj Trón. Čakala som, že to bude na podobný štýl ako predošlé série a niektoré veci sa ako keby kopírovali čo mi ani veľmi nevadilo (Maasovej víli svet je geniálny) , bolo to obohatené o moderné technológie emaily, mobily čo príbehu dodali niečo nové a zaujímavé. Najprv som sa s tým nestotožňovala ale postupne som si na to zvykla. Jediné čo ma sklamalo bolo, že som sa tešila že budeme mať konečne ako tak normálnu hrdinku bez všetkých tých nadprirodzených schopností a nakoniec to dopadlo ako to dopadlo. Viem, že to bude mať v ďalších častiach opodstatnenie ale aj tak, tých jednoduchých hrdinov bez schopností akosi v knižnom svete už postupne ubúda.
Napriek tomu, však bola kniha skvelá. Postavy boli premyslené, všetko na seba pekne naväzovalo a vzťah medzi Bryce a Danikou bol jednoducho nádherný.

anelise
21.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Na začátku knížky jsem se až bála, že se děj nerozjede, ale opak byl pravdou. Moc jsem si tuto knížku, i přes její tloušťku, užila a těším se na pokračování série.

Princezna22
20.03.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha takhle vtáhne do děje a nepustí mě. Četla jsem vyloženě jedním dechem a stránky běželi jako voda.. Paráda, za mě doporučuju. Krásné , příběh mě překvapil a nečekala jsem to. Krásné krásne..