Půlkacíř

Půlkacíř https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112885/pulkacir-112885.gif 5 166 27

Druhé, doplněné vydání. Zajímavá výpověď Karla Kryla o klíčových momentech jeho života, o jeho úspěších i prohrách, o naději i víře, o jeho pocitech a náhledech.

1v8na
14.08.2014 3 z 5

zajímavá zpověď Karla Kryla, ovšem přesvědčila mě jen o jednom - a to o tom, že Kryl byl skoro pořád nespokojený

Honey19
06.03.2014 2 z 5

Tak bohužel tato kniha mne nenadchla.

Ladys
16.02.2014 5 z 5

Moje osudová osobnost. Díky

Wiolinka
11.01.2014 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem tuto knížku dostala! KK jsem vždy velmi uznávala. Jeho názory a postřehy jsou platné dodnes. Škoda, že po návratu byl "ukřičen těmi tzv. vyvolenými" a zcela nepochopen! Tato kniha byla vydáno v roce 1994!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neuvěřitelné! Děkuji pane Kryle!

Ládja
23.09.2013 5 z 5

Myslím, že tento člověk(Karel Kryl) je stále zanedbávaná osobnost v našich dějinách. Zasloužil by si určitě více než, co mu bylo dáno. Když se podívám na ostatní dnes slavné \"vlastence\", tak je mi z toho smutno, co tento člověk je pro ně udělal a jak mu to vše oplácejí...myslím, že touto dobou už ani neryjeme držkou v zemi, ale lezeme do pr...

chamyl
29.01.2012 5 z 5

Je obtížné hodnotit tuto knihu, protože ať se na ni člověk podívá z jakéhokoliv směru, tak vždy půjde spíše o známkování Karla Kryla. Patřil jsem mezi obdivovatele "jeho legendy", kteří se s ním během prvních porevolučních let názorově rozešli. Jeho kritika mi přišla přehnaná, poznámky zbytečně jízlivé až zapšklé, názory zhrzené a malující čerty na zeď... Podlehl jsem dobové propagandě o jeho uraženém egu ze skutečnosti, že "ho nevzali mezi sebe", i o věčném kverulantovi, který nikdy nemá dost. Dnes - ačkoliv bychom stále mezi sebou našli názorové třecí plochy - mohu jen po přečtení této knihy napsat: pane Kryle, viděl jste mnohem víc a mnohem dál, než naprostá většina našeho euforií zaslepeného stáda.

WEIL
01.09.2011

M. Čermák je určitě vhodná osoba pro vedení rozhovorů s K. Krylem, neb je to dobrý novinář, umí se zabývat člověkem, a K. Kryl je osoba zajímavá, takže je dobře, že tahle kniha vznikla.