Půjčiti stříbro, loupiti zlato

Půjčiti stříbro, loupiti zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247654/mid_pujciti-stribro-loupiti-zlato-247654.jpg 3 51 11

Märtha a spol. série

Energická důchodkyně Märtha, známá už z knihy Brambory na vloupačku, je s přáteli v Las Vegas. S kolečkovými křesly a falešnými zuby vyloupí casino, aby v pravém duchu Robina Hooda obstarali peníze pro chudé. Po loupeži se Liga důchodců, jíž je v patách policie, vrací do Švédska, ale zabydlí se rovnou vedle nebezpečného motorkářského gangu. Märtha se ale nenechá jen tak zastrašit a klidně jeho členy pozve na oplatky a moruškový likér, zatímco v duchu piluje strategii pro nadcházející lup. Možná by se jim motorkáři pro jejich nové zločiny mohli hodit? Ale co když naopak důchodce hodlají napálit… Märtha, Lumen, Motyka, Anna-Greta a Stina čelí velkým výzvám, ale boj za to, aby se všichni lidé měli trochu lépe, jen tak nevzdají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Argo

Lana är silver, Rana är Guld , 2014

Besa
01.03.2020 5 z 5

Milá, veselá, príjemná kniha, veľmi sa mi páčila. Prvý diel som nečítala ale asi si ho niekde vyhľadám.

madem
08.07.2018 4 z 5

Druhý díl je stejně dobrý, jako první. Jen Liga seniorů, která chce pomoci ostatním seniorům, kteří potřebují péči. Protože peněz je potřeba hodně, vyjedou do Las Vegas, aby vyloupily kasino.
Velmi čtivá a humorná kniha.

alnahu
09.10.2017 3 z 5

Liga švédských důchodců, kteří loupí, aby zpříjemnili stáří lidem v domovech pro seniory, vše mají výborně do detailu promyšlené, jsou plni energie a nápadů. Půjčila jsem si tuto knihu ,jako oddechovku ,ale zase mi tak zábavná nepřipadala .Asi nemám ještě ten správný věk protože :Život začíná až po sedmdesátce!

myelka
27.12.2016 3 z 5

Pohodová oddechovka na jeden den, dá se do toho začíst, příhody úsměvné.

laepus
02.11.2016 3 z 5

O nic horší ani lepší než první díl. No, možná literárně o něco lepší (vtipnější, ucelenější), ale na druhou stranu opět některé nevysvětlené zvraty a opakované postupy z prvního dílu - takže opět oddechovka pro pár odpolední s úsměvem na rtech.

knihovniceS
02.11.2016 2 z 5

Popravdě řečeno, čekala jsem větší legraci ...

claudiecarmen
12.09.2016 5 z 5

Vtipné, nenáročné, milé.

Hankie
10.08.2016 5 z 5

Ráno půjčená, pa cestě autobusem tam a zpět už i přečtená. Příjemná oddechovka, bavilo mě číst, co partička trhlých seniorů zase vymyslí :) Letní čtení na dovolenou, k vodě, na cesty... Na obálce psali "krimikomedie" a já se vážně bavila.

Isew
15.06.2016 3 z 5

To naštve. Spácháte dokonalé zločiny. Nikdo vás nechytí a ani nepodezírá, a přesto vždy přijdete o lup. To je pech. Když se to stane jednou, je to zajímavé, podruhé je to zvláštní a potřetí je to divné. Ale proč ne. I to, že nikdo nikdy nic neviděl, záznamy se smazaly ... Uvidíme, jaký bude třetí díl. Jako oddychovka je to fajn. Jen u toho moc nepřemýšlet. Pak si to můžete i užít.

kalache
11.12.2015 3 z 5

...tuto knihu je třeba zakázat,jinak stoupne kriminalita seniorů!Loupit je tak snadné...

chanahd
28.10.2015 2 z 5

Druhý díl je ještě více naivní než díl první.
Humorné to příliš není. Na detektivku je to hloupé. Možná, kdyby to bylo zasazené do jiných let. Ale v dnešní přetechnizované době, kdy jsou kamery na každém kroku, tak je to velice naivní.

humor senioři

2014  63%Brambory na vloupačku
2016  60%Loupež bez cavyků
2015  63%Půjčiti stříbro, loupiti zlato

Kniha Půjčiti stříbro, loupiti zlato je v