Puberťák-- Manuál k přežití pro deptané rodiče aneb Dítě je radost, spratek jeden

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příručka pro rodiče, jak přežít dospívání svých potomků a jejich výchovu. Autor v ní humorným způsobem podává příslušný návod, a to na základě bohatých zkušeností ze soužití s vlastními dětmi. Líčí rozmarné i méně rozmarné historky a peripetie, které prožil se svými dorůstajícími ratolestmi, jimž rozhodně nechybělo nic na zvídavosti, rozpustilosti a všetečnosti (manuál k přežití pro deptané rodiče, aneb, Dítě je radost, spratek jeden)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260891/big_pubertak-manual-k-preziti-pro-depta-aU4-260891.jpg 23
Žánr:
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Ivo Železný
Originální název:

Der Pubertist


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Puberťák-- Manuál k přežití pro deptané rodiče aneb Dítě je radost, spratek jeden

Galadwen
26.02.2020

Kniha mne v podstatě ničím nezaujala. Na to, že by měla být humoristická, moc k zasmání v ní toho není - prostě líčí různé postřehy a historky ze života rodiny s dospívajícím synem, podle mne nijak zvlášť poutavě. Zajímavé je hlavně to, jak, vydaná před šestnácti lety, už zastarala, co se týče problémů s puberťáky - žádné sociální sítě, žádný internet, mobilní telefony v počátcích.
Mám ještě postřeh k překladu - jméno hlavní postavy a jména některých jeho kamarádů jsou přeložena do češtiny, všechny ostatní reálie však zůstaly německé - třeba narážky na různé místní zpěváky, o nichž jsem jakživa neslyšela (a to v kontextu, z něhož plyne, že jde o vtip). Převedení popkulturních narážek tak, aby byly srozumitelné, by knize přitom nepochybně prospělo.