Pták Ohnivák a jiné pohádky

Pták Ohnivák a jiné pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38876/ptak-ohnivak-a-jine-pohadky-38876.jpg 4 50 4

Klasické české pohádky: Pták Ohnivák a liška Ryška; Král tchoř; Jezinky; Tři zlaté vlasy děda Vševěda; Jirka s kozou; Hrnečku, vař.

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Cesty

666Jitka
18.02.2022 3 z 5

Návrat do dětských let na popud čtenářské výzvy. Toto je zkrácené vydání knihy, kterou jsem čítávala ve větším a krásnějším provedení jako malá. Kniha obsahovala více pohádek a také více krásných ilustrací. Tato kniha je takový slabý výtažek - je zde pouze 7 pohádek , a mám pocit, že i dost zkrácených, a k nim odpovídající ilustrace, které jsou často vložené u jiné pohádky s odkazem kam patří - proč? Také dost pokulhává korektura. Erbenovy pohádky mám moc ráda, ale za toto provedení musím hvězdičky ubrat.

otula
18.07.2017 1 z 5

Knize jsem dal jen jednu hvězdičku, a to ještě jen za ty ukradené (v tom smyslu, že nebyly kresleny pro tuto knihu) ilustrace Artuše Scheinera. Erbenovy pohádky mám přitom rád, jenže ... tohle NEJSOU pohádky Karla Jaromíra Erbena. Tohle je jakýsi paskvil na motivy jeho pohádek.

Mi-šu-le
26.03.2016 5 z 5

Tyhle pohádky jsem měla moc ráda.

WEIL
16.08.2011 4 z 5

Pták Ohnivák a liška Ryška je pro mě nejnosnější pohádkou této knížečky.