Ptačí zpěv

Ptačí zpěv https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156324/bmid_ptaci-zpev-156324.jpg 4 295 72

Ptačí zpěv série

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Skylark , 2012

Liduka
Liduka
20.06.2023 4 z 5

SPOILER: Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Překvapilo mě ale, jak tady někdo Orena strašně vychvaloval. Mě tedy nepřišel nijak moc extra úžasný až na to, že hlavní hrdinku vždycky zachránil. Ta romantická linka byla bohužel nějaká až moc chladná a nechápala jsem reakci Lindy, když ji Oren políbil. Jako jasně, byl to vrah a nestvůra, ale ona ho přece měla i přesto ráda. Každopádně konec jsem si užila a jsem zvědavá jak to bude pokračovat, takže jsem se vrhla na další díl.

ZekeBezKočky
ZekeBezKočky
12.01.2022 3 z 5

Páni. Co o tom napsat. :D
Mám ráda steampunk, ale nejdřív jsem se prostě nemohla moc začíst, i přestože mi první část z města připadala zajímavá. Druhá část bylo takové skoro až videoherní pochodování po světě a zdolávání překážek. Ne, vážně. Úplně jsem si u toho představovala malou postavičku, se kterou chodíte po obrovské mapě a nacházíte různá zajímavá místa s různými věcmi. A samozřejmě vás po cestě napadají bandy mobů. V tomhle případě ale hlavní postava nebyla žádnou drsnou bojovnicí a spíš než nějaké velké bojové scény se člověk dočkal chvílí, kdy měla na kahánku a někdo ji vysvobozoval. Musím se přiznat, že mě až překvapilo, jak moc mi to vlastně nevadilo. Vlastně mě celkově hrozně překvapilo, že mi hlavní postava nevadila, přestože se o sebe vůbec neuměla postarat a pořád na ni někdo musel dávat pozor. Na stranu druhou se mi líbilo, že v sobě vlastně nakonec našla nějakou vnitřní sílu, kterou to všem mohla splatit. Předpokládala bych, že v dalších dílech se dočká ještě solidního charakterového vývoje.
Hodně mě bavila postava Orena. Asi mám slabost pro takové nějaké chudáčky stíhané osudem. :D
Co se celkového světa týče, uvítala bych asi tak nějak víc podrobností, ale předpokládám, že víc by toho mohlo přijít v dalších dílech. Ovšem pořád trochu váhám, jestli se do dalších dílů pustit. Uvidím, co si z té knihy budu za týden pamatovat. :D

petulkapeta
petulkapeta
06.05.2021 3 z 5

No přiběh nebo spiš dobrodružství Lindy bylo zajimave a ano měla jsem problem se trošku začist a chvilku mi trvalo pochopit o co jde,ale jak vyprava pokračovala už se to četlo o něco lip a vztah s Orvenem byl zajimavy...

Danysek
Danysek
20.12.2020

Krasna kniha

Karlos19814b
Karlos19814b
14.12.2020 3 z 5

Prectete, uvidite, cetl jsem i lepsi.

Kulíšek19
Kulíšek19
09.12.2020 5 z 5

Ze začátku jsem nečekala nic slavného, co by mě mělo nějak extra nadchnout. Ale zjistila jsem, že je to pro mě klenot.
Zaujala mě už na první straně.
Nemohla jsem přestat číst. A postavy byly skvělé.
Rozhodně doporučuji!

Alíček83
Alíček83
01.11.2020 3 z 5

Ze začátku mě hrozně trvalo než jsem se začetla. Než jsem to vůbec nějak pochopila. Pak některé pasáže moc nedávali smysl nebo nebyli vysvětlený. Ale asi mě bude zajímat další díl, abych věděla, jestli se zase uvidí s Orenem, jestli najde bratra. A co se dal bude dozvídat o sobě. Jestli bude moct zombíky vyléčit.

denniys
denniys
02.09.2020 2 z 5

Měla jsem hodně velký problém tuto knihu dočíst..dlouhé popisy o ničem, hlavní hrdinka rozporuplná a mě nesympatická plus hromada nelogičností v ději..

alekis
alekis
16.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Kluk - zombie se zamiluje do dívky a naopak... ale protože je tohle 1. díl, nevíme, jak to dopadlo. Vzali se? Nevzali? Měli spolu nějaká hezká malá zubatá zombítka?
Není to špatné, ale tady opravdu pro mě platí, že nejsem cílová skupina - takže se asi nedozvím z dalších dílů, zda pravá láska přenesla horu a z netvora se stal zase člověk...

Sixtinka144
Sixtinka144
17.04.2020 5 z 5

Co bych k tomuhle měla říct? Tohle bylo moje prní fantasy vůbec. Před sedmi lety jsem si tuhle knihu objednala hlavně kvůli obálce, protože mi bylo 11, a nenapadlo mě si přečíst anotaci ( a ano, opravdu jsem si objednávala knížky podle vzhledu obálky). Když mi ale kniha dorazila a já se do ní začetla...Prostě už od prvních stránek jsem věděla, že to bude dokonalé. Poprvé jsem zažila pocit toho, že se chci stát součástí toho příběhu. Milovala jsem postavy, s hlavní hrdinkou jsem souhlasila snad ve všem a Oren? Panebože, jak já jsem do něj byla zamilovaná! Uběhlo několik dlouhých let a za tu dobu jsem tu knihu četla asi pětkrát? Šestkrát? Už upřímně ani nevím. Mám pravidlo, že danou knihu nechci číst dřív než za dva roky ,abych si ji nezprotivila. U téhle jsem to samozřejmě několikrát porušila. Nyní jsem ji ale četla s rozestupem dvou let a znovu jsem si prožila ten úžasný příběh. A i když vím jak kniha skončí, i když umím skoro odrecitovat konverzace mezi Lindou a Orenem... Prostě to má svoje kouzlo i po tolika letech. Tahle knížka je mezi mými nejoblíbenějšími autory už hrozně moc dlouho a vím, že už tam zůstane navždy. A pokud jste tuhle knihu nikdy nečetli, děláte chybu. Ano, určitě k ní mám nějaký sentimentální vztah, kvůli kterému ji nadržuji... Ale ona si to prostě zaslouží. Za mě pět s hvězdičkou hvězdiček z pěti... A kdyby to šlo, dám víc.

hanaseidl
hanaseidl
24.03.2020 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu zmatená. Ale pěkně se to rozjelo. Za mě určitě přečíst.

Pejuška
Pejuška
29.11.2019 4 z 5

Ze začátku strašná nuda, jednu chvíli jsem i uvažovala, že čtení této knížky vzdám, ale to bych nebyla já. Když už se už konečně začalo něco dít, tak to mělo spád. Necháme se překvapit, jaký bude druhý díl...

zinon
zinon
28.11.2019 4 z 5

Musím říct, že ze začátku mě kniha moc nebavila....pak ale nastal zlom...a ejhle, nemůžu se odtrhnout od čtení. Takže i přes některé pasáže, které mě nudily dávám nakonec 4 hvězdičky :) a jsem zvědavá, co bude dál...hlavně s Orenem samozřejmě :) Tato postava byla totiž tahounem příběhu. Linda mi moc nesedla.

smajiska
smajiska
20.11.2019 5 z 5

Podle názvu jsem čekala něco jiného, ale moc mile mě knížka překvapila :) Čte se dobře, až je spíš pro náctileté bych řekla, tak mě bavila také. Jako příjemná oddechovka to bylo fajn.

knihomolka27
knihomolka27
08.11.2019 4 z 5

Doba mého nepřetržitého čtení fantasy knížek už pomalu odeznívá, a vrhám se spíš na krimi, thrillery, ale pamatuju si, že tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Postavy byly super a děj originální a akční.

girdi
girdi
03.09.2019 3 z 5

Dlouho to ta nějak "nebylo úplně ono", ale jak se říká: konec dobrý, všechno dobré :-) Hlavní hrdinka mi k srdci bohužel nepřirostla, svět je občas opravdu hodně "neuvěřitelný" a pořád se stávají další "zprvu nepochopitelné věci", ale to rozuzlení to nakonec vážně zachrání a naláká i k druhému dílu. Není to rozhodně strhující příběh, ale nakonec se autorce podařilo vzbudit moji zvědavost. Tak uvidíme, co přinese V podsvětí.

Mergirus
Mergirus
27.04.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, připomínalo mi to knížku o zombiích (také trilogie, jen si nevzpomenu na název). Pak mi přišlo zvláštní (nechci moc prozrazovat, tak budou jen náznaky), že hlavní hrdinka je nejdříve sama a najednou tady jeden, tamhle jeden... Ale musím autorce přiznat, že konce umí. Posledních padesát stránek jsem nemohla odlepit oči od písmenek, skoro jsem si kousala nehty, jak to bylo napínavé. A konec mě jen nabudil k otevření druhého dílu.

Martin_Eli
Martin_Eli
05.01.2019 5 z 5

Naprosto strhující příběh, který mě zcela pohltil. Konec je částečně otevřený, což mě překvapilo, ale pak jsem přišel na to, že je ještě další díl...takže to chápu, a jdu si ho hned přečíst!

Ewiczka
Ewiczka
20.11.2018 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, v rámci žánru hodně dobré. Jen tam bylo pár nejasností nad kterýma stále přemýšlím - proč jí vybrali ke kouzlobraní tak pozdě že už byla skoro dospělá? Nějak mi ten důvod uniknul, když věděli že by mohla být užitečná jako bratr, že tak dlouho čekali...?

A.K.A.R.
A.K.A.R.
22.09.2018 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila ,jen začíst se na začátku byl trochu problém.Knihu jsem dlouho odkládala ,ale nelituji.Hlavní hrdinka mi sice připadala trochu neschopná ,avšak rozkodně bych knížku jako takovou doporučila.

fantasy

2018  79%Na lovu