Ptačí zpěv

Ptačí zpěv https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26606/bmid_ptaci-zpev-65b3b39db4fdc.jpg 5 24 5

Příběhy se líbí všem, a právě příběhy najde čtenář v této knize – příběhy křesťanské, buddhistické, zenové, chasidské, ruské, čínské, indické příběhy staré i nové. Nejznámější a ve světě nejpřekládanější kniha příběhů Anthony de Mella.

Duchovní literatura Náboženství Příběhy
Vydáno: , Cesta

The Song of the Bird , 1984

JoeSurikata
14.03.2019 5 z 5

Kniha, která umí otevřít oči. Ale je nutno číst ji otevřeným srdcem.

CleoXandra
05.01.2019 5 z 5

De Mello je klasickou ukázkou toho, jak se rigidně fundamentalistická náboženská instituce zachová ke svobodnému člověku s nezávislým myšlením. Pozoruhodný pohled tohoto jezuity na spiritualitu mě nesmírně ovlivnil. Jako katolík se nechal de Mello inspirovat moudrostí kultur zcela nekřesťanských, což je poněkud neobvyklé, leč záslužné. Přivedlo ho to k boření absurdních představ o nadpřirozenu. Jedině dobře!

Chesterton
12.02.2018 5 z 5

Laskavá a moudrá pohlazení. Hluboká i jemná, barevná i něžná. Ještě určitě někde doma mám:)) Nádherná do uspěchané a pod povrchem často tolik prázdné doby:)

arthera
30.01.2015 5 z 5

Jedna z nejmoudřejších knih, co jsem zatím četla...Mám ji doma a občas se kní, pro radost, vracím.

Danafantom
18.06.2013

Některé povídky mě oslovily, jiné méně, a ostatní vůbec. Tak jak to u sbírek bývá. Ale ono někdy stačí jedna věta, aby to člověka v životě posunulo dál.

bajky meditace

Anthony De Mello
indická, 1931 - 1987
2013  91%Bdělost
2010  87%Cesta k lásce
1995  89%Modlitba žáby (1)
2012  88%Čirá radost
1996  90%Sádhana – Cesta k Bohu