Ptačí zpěv

Příběhy se líbí všem, a právě příběhy najde čtenář v této knize – příběhy křesťanské, buddhistické, zenové, chasidské, ruské, čínské, indické… příběhy staré i nové. Nejznámější a ve světě nejpřekládanější kniha příběhů Anthony de Mella.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26606/ptaci-zpev-26606.jpg 4.619

The Song of the Bird (1984)

Duchovní literatura
Vydáno:, Cesta

CleoXandra

De Mello je klasickou ukázkou toho, jak se rigidně fundamentalistická náboženská instituce zachová ke svobodnému člověku s nezávislým myšlením. Pozoruhodný pohled tohoto jezuity na spiritualitu mě nesmírně ovlivnil. Jako katolík se nechal de Mello inspirovat moudrostí kultur zcela nekřesťanských, což je poněkud neobvyklé, leč záslužné. Přivedlo ho to k boření absurdních představ o nadpřirozenu. Jedině dobře!

Chesterton
12.02.2018

Laskavá a moudrá pohlazení. Hluboká i jemná, barevná i něžná. Ještě určitě někde doma mám:)) Nádherná do uspěchané a pod povrchem často tolik prázdné doby:)

arthera
30.01.2015

Jedna z nejmoudřejších knih, co jsem zatím četla...Mám ji doma a občas se kní, pro radost, vracím.

Danafantom
18.06.2013

Některé povídky mě oslovily, jiné méně, a ostatní vůbec. Tak jak to u sbírek bývá. Ale ono někdy stačí jedna věta, aby to člověka v životě posunulo dál.