Ptáci v trní

Ptáci v trní https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30540/ptaci-v-trni-30540.jpg 5 1091 206

Australská prozaička Colleen McCullough, volně inspirovaná osudy vlastní rodiny, v něm líčí více než půl století v životě farmářského rodu Clearyů, jehož členové přicházejí počátkem dvacátých let devatenáctého století z chudých poměrů na Novém Zélandu na bohatou usedlost v australském vnitrozemí, aby v nadcházejících letech vedli nepřetržitý zápas s drsnou přírodou i následky dramatických zvratů ve vlastním životě. Ze širokého okruhu hrdinů a dějových linií, které zavádějí čtenáře do australské buše, na bojiště druhé světové války i do vatikánských církevních kruhů, vystupují do popředí především nezapomenutelné postavy farmářské dcery Meggie a mladého kněze Ralpha de Bricassarta. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Thorn Birds , 1977

Petruse21
22.02.2016 3 z 5

První 3/4 se mi líbily, pak už mi to přišlo zdlouhavé. Bohužel jsem si žádnou postavu nezamilovala, takže proto jen 3*. Justina mi lezla vyloženě na nervy a stejně tak starší vydání Meggie.

Leenah
02.02.2016 5 z 5

Ptáky v trní jsem teď četla už asi potřetí. Pokaždé si k hrdinům tvořím nový vztah, situace vidím jinak, objevuji nové věci. Je to kniha, která mě asi nikdy neomrzí, ačkoli jinak romanticky laděnou literaturu příliš nepreferuji.

eliska2669
05.01.2016 1 z 5

Jedna z nejdepresivnějších knih, co jsem kdy četla. Po jejím dočtení jsem měla pocit, že život absolutně nemá cenu. Narodíte se, stane se vám něco hnusnýho, máte děti, umřete, děti taky umřou. Konec. Nesnáším rodinné ságy, ve kterých se odehraje několik generací...

petvet
03.01.2016 4 z 5

Filmové zpracování si pamatuji z dětství a nedávno jsem opět zkoukla i filmy.
KNIHA-dobrý nápad (vztah dívky a kněze), dobře se četla..avšak byla velice smutná. Je to o rodině, kterou po celý život doprovázel jen smutek a neštěstí (samé úmrtí, nezájem, nešťastná láska,...).
Škoda,že neměla kniha lepší konec :( Za mě knihu doporučuji - je to ale smutná klasika!

Michla76
10.12.2015 3 z 5

Kniha si svůj název Ptáci v trní, narozdíl od filmové podoby Ptáci v zrní klidně může ponechat.
Stylisticky není vůbec špatná, bavila mě, jen ten nosný příběh mi nic neříká.

Kiwisska
04.12.2015 5 z 5

Kniha o lásce, která může mít mnoho podob...

koki.veru
30.11.2015 5 z 5

Wau, opravdu úžasná knížka. Od prvních stránek jsem se do téhle knihy začetla a nemohla přestat :) Kniha o třech generacích rodiny Clearyů, kniha plná lásky, ale i nenávisti. Okamžitě jsem si sehnala i filmové zpracování, abych mohla porovnat knihu se seriálem, ale kniha je jednoznačně lepší.

Dymond
10.09.2015 5 z 5

Velice zdařilá kniha...

akdar72
18.08.2015 5 z 5

Krásná rodinná sága. Život je plný zvratů, každý si sebou nese nějaké tajemství, ale přes vzdor a odhodlání dojdeme na konci života k pokoře a smíření.

VeronikaPate
14.07.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostala nepoznamenaná filmovým zpracováním (na to se teprve chystám). Už od začátku mě příběh uchvátil a nedokázala jsem knihu pomalu odložit (čas na čtení mám zejména při cestování, s touto knihou jsem několikrát zapomněla vystoupit :-D ). Co se mi na knize opravdu líbilo, bylo líčení defakto tří generací jedné rodiny. Jejich život nebyl nijak „přitažený za vlasy“, smrt i jiné životní události byly líčeny přirozeně. Vrcholem byla skvěle popisovaná krajina Nového Zélandu a Austrálie. Taktéž zajímavé je prolínání zemědělství a církve, „jednoduchých“ lidí a filozofických úvah církevních.
Ke knize se rozhodně v budoucnu vrátím, stojí za nejedno přečtení :-)

Damato
21.05.2015 4 z 5

Nádherná kniha, četla jsem ji na doporučení kamarádky, které jsem vehementně tvrdila, že mě bavit nebude, protože "slaďáky nečtu..." Přečetla jsem ji okamžitě, na skoro jeden zátah . Nedalo se od ní odtrhnout.

Milkes
07.04.2015

JJ moje řeč, krásná kniha. Zháním ji delší dobu. Až dnes mě řekla jedna paní v knihkupectví, že se mám podívat sem. Jsem velice ráda, že mě to ukázala. Děkuji Vám moc všem je to super

ovpana
27.01.2015 5 z 5

Nádherná kniha,úžasné čtení....

mgeisselreiter
24.08.2014 4 z 5

Kniha psaná celkem jednoduchým prostým, ale čtivým stylem. První část, popisující život na Novém Zélandu a ještě část po příjezdu do Austrálie se mi dost líbila, šlo o líčení života u protinožců a bylo to i z tohoto pohledu zajímavé. Pak se do děje začíná pléct romantika, která, ač sám romantik jsem, mě moc neoslovovala. Jedná se totiž pořád o takové popisné vyprávění, které skutečně není moc na city a nejde nijak do hloubky. Naštěstí to není jen zamilovaný román ne moc dobře podaný, ale i nadále zajímavé líčení života v Austrálii, též v souvislosti se světovým vývojem v letech 1915 až 1969. Posledních asi 150 stran už mi ale přišlo zbytečné natahování děje, kde už toho moc zajímavého nebylo.
Celkově čtivá, zajímavá i poučná kniha, i když ta milostná stránka ne moc působivá. 75%, 24.8.2014.

Yaruschka
30.07.2014 5 z 5

Nejsem zrovna bůhvíjaká romantička, ale toto je úžasná kniha, u které jsem si dokonce poplakala :-)):-)) a určitě utkví dlouho v mysli....

ritz
23.07.2014 5 z 5

Moje oblíbená, jiné prostředí, jiná mentalita, romantika, dobrodružství, vše co má správná kniha mít.

Alex.Barunka
29.06.2014 5 z 5

Nemám slov. Nádhera, jak film tak kniha.

KniSKov
24.06.2014 5 z 5

Nádherný, velmi poutavě a barvitě psaný příběh. Jedna z mých nejoblíbenějších knih, přečetla jsem už podruhé. Romantika, které nechybí napětí. Bavilo mě i líčení přírody, prostředí, společnosti a života v odlehlých končinách a své době. Příběh o lásce a nelehké cestě za celoživotním snem, který se po jeho uskutečnění ukáže jako naprostá a zdrcující marnost...............

LadyElisa
04.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha, rodinná sága a osudy rodiny Clearyových nikdy nezestárnou. Ale v knize je to trochu jiné než v seriálu. A že to pořádná bichle :) Má recenze: http://knihyjakosen.blogspot.cz/2014/06/recenze-ptaci-v-trni-colleen.html

Tétéčko
12.02.2014 5 z 5

Když já miluju ty příběhy, kdy se ta láska nesmí nebo nemůže naplnit. A tohle je navíc tak zajímavé čtení. Každá řádka mě bavila. Dověděla jsem se toho tolik o životě na farmě v Austrálii, kde 13 let nepršelo, o pěstování cukrové třtiny a chování ovcí. O fungování církevní hierarchie a o touze mužů po moci a kariéře. A taky o tom, proč jsem ateista.