Ptáci v trní

Ptáci v trní https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30540/ptaci-v-trni-30540.jpg 5 1091 205

Australská prozaička Colleen McCullough, volně inspirovaná osudy vlastní rodiny, v něm líčí více než půl století v životě farmářského rodu Clearyů, jehož členové přicházejí počátkem dvacátých let devatenáctého století z chudých poměrů na Novém Zélandu na bohatou usedlost v australském vnitrozemí, aby v nadcházejících letech vedli nepřetržitý zápas s drsnou přírodou i následky dramatických zvratů ve vlastním životě. Ze širokého okruhu hrdinů a dějových linií, které zavádějí čtenáře do australské buše, na bojiště druhé světové války i do vatikánských církevních kruhů, vystupují do popředí především nezapomenutelné postavy farmářské dcery Meggie a mladého kněze Ralpha de Bricassarta. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Thorn Birds , 1977

amanek
amanek
22.08.2019 5 z 5

Knížku jsem prvně četla cca před 20 lety a líbila se mi stejně jako teď. Spoustu věcí jsem si ještě pamatovala a spoustu už zapomněla. Úžasný příběh.

jankor
jankor
12.08.2019 5 z 5

Film/seriál mě naprosto odboural a při čtení knihy se mi odvíjel film před očima. Kdo ví, kdyby to bylo naopak. Kniha skvělá, film ještě lepší. Mám ráda ságy a ta síla zakázaného... Prostě NĚCO pro holky.

Ewilka
Ewilka
11.08.2019 5 z 5

Výborná kniha, která není jen o lásce, ale i o lidských chybách, hrdosti, křivdách a krutém životě na australské farmě.

Grynče
Grynče
26.06.2019

nádhera

Simona99
Simona99
31.05.2019 5 z 5

Vášnivý příběh o lásce a krutosti života z romantického,avšak divokého australského prostředa...
Doporučuji přečíst! :)

85098211
85098211
30.05.2019 4 z 5

Knihu jsem četla před necelými třiceti lety, v dobách svého raného mládí, proto si už na ni zase až tak dobře nevzpomínám. V paměti mi ale utkvělo, že mně příběh úplně nesednul a moje nadšení se drželo v mezích. Postavy mi zrovna moc sympatické nebyly a ani děj jako takový si mne tenkrát nedokázal získat. Ale kniha je i přes moje připomínky dobře napsaná a čtivá, a proto ji hodnotím na základě těchto vzpomínek čtyřmi hvězdičkami ;-).

Dominika13
Dominika13
26.04.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál. Knihu jsem četla odstupem času a byla jsem neméně nadšená. Rodinná sága začínající svůj příběh na Novém Zélandu a pokračující v Austrálii je plná odhodlání, zklamání, obětavosti a lásky, pýchy a chyb, kterých se rodiče dopouští na dětech a křivd, kterými děti oplácejí rodičům. Zkrátka běžný rodinný život tří generací. Nic více nic méně. Častokrát lze nelézt velkou sílu v těch nejobyčejnějších věcech a toho si je autorka velmi dobře vědoma. :-)

jfialova
jfialova
15.03.2019 3 z 5

Klasika, kterou si v naší rodině v 90. letech půjčovali dospělí se zdviženým obočím-prostě TA kniha. Téma bylo tehdy považováno za skandální, alespoň u nás v rodině. Ani na film jsme se nesměli dívat. Z dnešního pohledu je to už asi směšné. Takže když jsem si to konečně mohla přečíst, cítila jsem se strašně dospělá a hltala jsem to od začátku do konce. Příběh je hezký, australské reálie podle mně i dnešního čtenáře zaujmou. Ve své době asi převratně odvážné téma.

sandra8786
sandra8786
20.02.2019 4 z 5

Hltala jsem popisy života v Austrálii a koloběhu ročních období na farmě. Příběh jako takový me moc nezasahl, myslim, ze je to tím, ze uz jsem jiná generace. Sebemrskacstvi všech žen v knize mi přišlo jako jejich slabost (okolnostmi tentokrat nuceny nebyly) a mela jsem chuť na ne křičet, aby se vzpamatovaly. Každý sveho štěstí strůjce - proč spolu víc nemluvili??? Depresivní výlet lidským životem. Nejlépe uchopitelny byl pro me život Justiny. Ke knize se vracet nebudu.

Janinka1412
Janinka1412
17.02.2019 5 z 5

Již jednou jsem četla v pubertálním věku,teď po druhé...čtenářský zážitek. Myslím,že pokud se toho ještě dožiji,tak si jí hrozně ráda přečtu ještě po třetí. Za tuto knihu bych se spisovatelce poklonila.

Vivienca
Vivienca
04.02.2019 5 z 5

Mám ráda příběhy, které zachycují celý život hlavního hrdiny a provedou nás od jeho dětství přes dospělost až po stáří. Jedinečná příležitost jak si uvědomit pomíjivost života, malichernost, nutnost smířit se s nevyhnutelným a jít dál stejně jako zbytečné lpění nebo poučení se z chyb... Seriál jsem nikdy neviděla a jsem za to ráda. Knížka je perfektní a nevěřím, že filmové zpracování může nabídnout podobnou kvalitu.

Zyrit
Zyrit
14.01.2019 1 z 5

Hodne jsem o knizce slysela a precetla jsem ji pred par tydny. Mozna jsem mela vetsi ocekavani a proto jsem zklamana. Jakoze... cist se to dalo, ale to je asi tak vsechno. Az na dceru hlavni hrdinky me zadna z postav vic nezaujala, a vlastne ani ta ne moc. Mozna, ze kdyby byla kniha jen o hlavni zapletce a nebyka roztahana na nejakych 60 let, nebo kolik presne, cetlo by se to lip, byl by to silny podmanivy pribeh velke lasky, ale takhle to bylo az prilis rozvlacne. Pry je to klasika a stoji to za to. Ja to v tom nevidela a vracet se ke knizce urcite nebudu.

LuckaH2
LuckaH2
02.01.2019 5 z 5

Četla jsem kdysi v pubertě a knihu si pamatuji dodnes. Silný příběh!

IvcaIvet
IvcaIvet
01.01.2019 5 z 5

Moje srdcovka... krásná kniha .. i když jsem viděla už několikrát v tv,tak jsem ho ráda opět prožila trochu jinak .. v knižní podobě a opět zážitek..❤❤❤

nanana
nanana
12.12.2018 3 z 5

"Ještě dobře, že ten hlupák neviděl, jak někdy střihač rozřízne ovci břicho a zašije ho jehlou na pytle. Ve městě nevědí, jak žije druhá půlka obyvatel, a mohou si dovolit zbožňovat svoje zvířata jako děti. Na venkově je to jiné. Tady nikdy neuvidíte, že by muž, žena nebo dítě zůstalo bez pomoci. Ve městě si lidé zamilovaní do svých pejsků nevšimnou, že volá o pomoc člověk."

"Máš pravdu. Všichni pohrdáme tím, čeho je hodně. Tady jsou to ovce, ve městě lidé."

marge74
marge74
16.11.2018 5 z 5

Bezesporu knížka patří k Světové literatuře. Neuvěřitelně emocionální román o všech druzích lásky a nečekané dramatické zvraty v osudech celého rodu Clearyů. Určitě se ještě ke knížce vrátím.

Siiisiii
Siiisiii
09.11.2018 5 z 5

Kniha se čte dobře. Oceňuji pěkný popis přírody a života v Austrálii na pozadí milostného příběhu v první polovině 20 století.

marhoul
marhoul
22.10.2018 5 z 5

Romantický příběh, který se velmi dobře četl. Ve své době byla pro holky povinnost tuto knížku přečíst a vůbec toho nelituji. Pěkná kniha.

Knižní střípky
Knižní střípky
14.10.2018 5 z 5

Krásný čtenářský zážitek, čteno poprvé kdysi dávno na střední, nyní po letech jsem si dala opáčko a opět jsem byla velmi spokojená. Myslím si, že netřeba více dodávati, všichni víme.

Jane007
Jane007
09.10.2018 5 z 5

Neuvěřitelně silný a krásný čtenářský zážitek. Troufám si napsat, že je to i jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a konec mě vzal za srdce. Doporučuji.