Ptáci našich zahrad v životní velikosti

Ptáci našich zahrad v životní velikosti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251293/bmid_ptaci-nasich-zahrad-v-zivotni-velik-251293.jpg 5 19 8

Ptačí druhy jsou ve skupinách: "velcí jako sýkora modřinka, nebo menší", "přibližně tak velcí, jako vrabec" a "ptáci velcí jako kos, nebo větší". Díky tomu, že modřinku, vrabce i kosa zná každý, snadněji odhadnete, kde opeřeného návštěvníka své zahrady hledat. V knize je 60 ptačích portrétů. U každého je velká fotografie v životní velikosti s popisem důležitých rozpoznávacích znaků, často zde najdete také další doplňkovou fotografii, na které uvidíte zbarvení samičky, mláděte či zajímavého chování. V textu zjistíte spoustu zajímavých informací o daném ptačím druhu, v kolečku je tip, jaké prostředí tohoto ptáka láká, nebo podobná informace o jeho životě v zahradě. Na spodním okraji stránky jsou pak přehledně uvedeny informace o nejvyšším možném dosaženém věku, výskytu, tahu, hlasových projevech, hnízdění, typu hnízda, počtu vajec a jejich barvě.... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Grada

Gartenvögel lebensgroß , 2015

ZuzanaK.
13.01.2023 5 z 5

Přehledný a skvělý průvodce ptáčí (naší zahradní) říše. Jak se píše níže, není to žádný obsáhlý atlas, ale pro základní určování naprosto skvělý.

Corso
08.08.2022 4 z 5

Kupil som otcovi, lebo stale zistuje co za vtaky nam lietaju po zahrade a uz sa s nim dalej nemienim hadat, co su zac. Nakoniec po asi roku som knizku prelistoval aj ja.
Ake bolo moje prekvapenie, ze hoci studovany, ani ja nepoznam hoci bezne sykorky. Zistil som, ze co si myslel ze je len nejaky zaspineny ufulany nedorasteny jedinec, je vlastne samostatny druh Sykorka uhliarka. A ze co nam beha travou, je drozd plavy a nie skorec. Inak skorec je odpudive a strasidelne vtaca. (Pre mna. Podla fotky. Lebo si uvedomujem ze zblizka som ho este asi ani nevidel. Vzdy len ako krrrrdel nad zahradami.) Furt sa clovek nieco nauci.
Brozurka je to tenka, mozno preto to nie je atlas vsetkeho vtactva Ciech alebo Slovenska, alebo strednej europy, naozaj je to len a len o vtakoch co bezne uvidite vo svojom urbannom okoli. Ucel splnila. Koho zaujima ornitologia, urcite pozna lepsie a obsaznejsie atlasy.

konicekbily
28.10.2021 5 z 5

Vnučka dostala k narozeninám tuto nádhernou "encyklopedii" našich nejbližších polétavých sousedů. na maličkém formátu a rozsahu je spousta užitečných informací k jednoznačné identifikaci opeřenců. Jsem ohromen a nadšen!

Naďa2411
22.01.2021 5 z 5

Pěkná knížka pro děti a dospělé. Barevné fotografie ptáčků v životní velikosti, žijící převážně na vesnici. Rozdíly mezi samcem a samičkou s tipy míst, kde můžeme opeřence vidět. Přehledně popsány typické znaky. Bonus knížky jsou ptačí hnízda přírodní a umělá. Rozdělení do tří skupin dle velikosti: ptáci jako sýkorka, vrabec a kos. V knize nechybí "Rozárka z Popelky".

SidoniaL.
16.02.2020 5 z 5

Bydlíte-li u lesa jako já, musíte tuhle malou, ale šikovnou knížečku mít stále po ruce, abyste věděli, kdo vám každou chvíli ťuká na dveře. Pardon: na krmítko.

Eremites
28.04.2019 5 z 5

Výborná příručka pro začínající ornitology či ptačí nadšence na poznávání těch nejběžnějších druhů ptáků, které můžeme v našich končinách potkat. Velmi zdařilé fotky a, jak už bylo psáno v komentářích níže, skvělý nápad seřadit ptáky dle velikosti, což určování velmi zjednodušuje. Užitečné jsou i informace o době hnízdění, umístění a vzhledu hnízd, popis vajíček a další, které jsou formou doplňkových poznámek - tudíž nezahlcují samotný text a přitom nechybí.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Nejpraktičtější pomocník pro rychlé určování ptáků při pozorování na krmítku - mezi současnými atlasy opravdu hvězda, kteou doporučuji, kde to jen jde. Obrovské plus je (pro nás laiky) v nádherně prostém systému určování ptáků, kde jsou řazeni podle jejich velikostí (členění na "menší než vrabec", "jako vrabec", "jako kos" a "větší"...)

Nibiru
27.07.2016 5 z 5

Velmi dobře zpracovaná knížka, ač útlá, tak zcela pokrývá všechny potřebné informace, které normální člověk potřebuje, aby identifikoval létající návštěvníky zahrady či krmítka.
Hledala jsem přehlednou knížku, kde by byly fotky ptáčků a nikoliv kresby, protože dle mého názoru fotku žádná , byť i sebelepší kresba nemůže nahradit.
Provedení je na křídovém papíře a popis včetně důležitých a zajímavých detailů, jako je např. délka života, počet vrhů, druhy hnízdění a výskyt ptáčků doplňují tuto zdařilou knížku.
Hodí se i pro zvídavé děti, kterým je takto nenásilnou naučnou formou předávána informace, že ptáci jsou nedílnou součásti přírody a bez nich by nastala ekologická katastrofa.

ptáci, ptactvo zoologie, živočichopis

2015  97%Ptáci našich zahrad v životní velikosti
2019  80%Ptáci na naší zahradě - zážitky, pozorování, ochrana

Kniha Ptáci našich zahrad v životní velikosti je v