Ptačí motivy

Ptačí motivy https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89933/mid_ptaci-motivy-C7s-89933.png 3 2 2

Jak už název napovídá, zde se autor zaměřil především na přírodní jevy, opeřence v něm, ale i hmyz, savce apod.

magnolia
03.01.2017 5 z 5

Knížku nebo spíš knížečku budu číst po jednotlivých básních v průběhu celého roku, vždy, když bude ta správná chvíle. Ráda bych k ní napsala pár slov a dojmů, po několika nahlédnutích žasnu nad poetickými popisy přírody i toho množství ptáčků, více i méně známých jmen. Předešlý a jediný komentář mi mluví z duše a jsem moc ráda, že tu je - lépe to nevystihnu. Já jsem sbírku této přírodní lyriky, dostala jako dárek a dárek je to milý, vysvobozený z čekání v antikvariátu (jméno původního majitele je krasopisně vepsáno). Knížka má krásnou, starou, ruční vazbu se zlatými nápisy na hřbítku. Nejkrásnější a s obsahem plně souznějící, je dcerou ručně vyrobená obálka, pečlivě ozdobená zpěvným ptactvem v jejich reálné podobě i barvách. Dokonalé potěšení.

WEIL
27.09.2011

Umět vykouzlit přes slova obrazy přírodní, to je kumšt, ale ne od každého se to čte dobře. Je třeba se ale pokusit zjistit, proč právě takhle někdo psal a jak to čtenář chápal. je to dobrodružství, které literatura v sobě skrývá. A záleží jen na zdatnosti a citu čtenáře.

Kniha Ptačí motivy je v