Psychopatologie všedního života

Psychopatologie všedního života https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18959/psychopatologie-vsed-18959.jpg 4 67 7

Obsah: 1. Zapomínání vlastních jmen 2. Zapomínání cizích slov 3. Zapomínání jmen a sledů slov 4. Vzpomínky krycí a z dětství 5. Přeřeknutí 6. Chybné čtení a přepsání a) Chybné čtení b) Přepsání 7. Zapomínání dojmů a předsevzetí a) Zapomínání dojmů a znalostí b) Zapomínání předsevzetí 8. Přehmátnutí 9. Příznaková a náhodná jednání 10. Omyly 11. Chybné výkony kombinované 12. Determinismus - víra v náhodu a pověra - hlediska... celý text

Psychologie a pedagogika , Sociologie, společnost , Zdravotnictví

Vydáno: , Psychoanalytické nakladatelství J. Kocourek

Zur Psychopathologie des Alltagslebens , 1904

vslc66
10.09.2023 5 z 5

zabúdanie, prerieknutia, chybné čítanie, mýlenie si slov - tieto "náhody", ktoré sa dejú každému z nás, sa Freud pokúša objasniť na základe príkladov z jeho života, alebo života jeho priateľov a snaží sa nájsť nejaký psychopatologický dôvod, prečo k týmto freudovským lapsusom dochádza - a že nie všetko musí byť klasifikované ako obyčajná náhoda, ale podstata sa skrýva hlbšie, v podvedomí každého z nás

Aeon
17.05.2022 5 z 5

determinacia vlastnym nevedomim a jeho obsahmi je zradna vec. keep pushin :-) ale ako aj on sam uznava, tak existuju javy, ktore vysvetlit nedokazeme (asi este ani v roku 2022) a tym padom nemozno vylucit nieco "vyssie" nez len nase mentalne pochody. inak uznavam tych, ktori to prekladali z nemciny. vynajst adekvatne nazvy pre niektore slovne zvraty a slovne hratky asi sposobilo kurenie Krista z hlavy nejednemu prekladatelovi :D

An-na
30.04.2018 4 z 5

Zlatý Freud. Kto nechce, nepochopí a kto chce, zaľúbi sa do jeho štýlu myslenia.

Damato
15.09.2017 4 z 5

Tak co my lidé bádáme po vesmíru, když nemáme probádanou vlastní schránku? Ale za mě- určitě si to přečtěte, dozvíte se hlavně o sobě spoustu důležitých informací...

Dyaebl
08.08.2017 5 z 5

Lidská mysl je jedna velká záhada. Pan Freud objevil jednu její část, a to podvědomí. Já jsem na druhou stranu díky tomuto spisu sám začal jinak pohlížet na mysl jak mou, tak i ostatních.

IvetB
16.08.2016 5 z 5

Že by náhody opravdu neexistovaly?

WEIL
12.08.2011

Každý člověk je více či méně psychopatologický.

psychologie psychoanalýza sebrané spisy Sigmund Freud

Sigmund Freud
rakouská, 1856 - 1939
1994  81%Výklad snů
1996  86%Psychopatologie všedního života
1926  92%Tři úvahy o sexuální teorii
1998  85%Výklad snů. O snu
1998  85%Nespokojenost v kultuře

Kniha Psychopatologie všedního života je v