Psychologie životní cesty spjatá se zemí a jejími rytmy

Psychologie životní cesty spjatá se zemí a jejími rytmy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103259/psychologie-zivotni-cesty-spjata-se-zemi-a-jejimi-103259.jpg 3 4 2

Arnold Mindell koncipoval svoji novou knihu jako duchovního průvodce životní cestou, která je úzce - tak jako její psychologie - spjata se zemí, s jejími směry, rytmy a se silami, které ze země pramení. Vysvětluje, jak důležité je uvědomění, vnímající uvědomění, které je zdrojem vědomí a z jistého úhlu pohledu původcem vnímané reality i vesmíru jako celku. S tím úzce souvisí Mindellův koncept uvědomění si cesty, lidské schopnosti vnímat směry, síly a rytmy vycházející ze země a jemné signály snového těla, schopnosti uvědomit si tyto vlivy a správným způsobem na ně v běžném životě reagovat, například změnou vnitřní či vnější orientace: zaměření a směřování. Mindell čerpá svoje poznatky z fyziky, domorodých náboženství a šamanismu. Ve své knize představuje nové metody nalézání nejschůdnějších způsobů překonání překážek na cestě životem, ke zmírnění vnitřního nepokoje, k odstranění problémů v mezilidských vztazích a to i na úrovni velkých lidských společenství a na úrovni světa. Arnold Mindell, fyzik a neortodoxní jungiánský psycholog, dlouhodobě prohlubuje odkaz C. G. Junga a spojuje poznatky tradiční psychologie s poznatky různých jiných vědních oborů a tradiční moudrostí, přičemž činí vědecké myšlenky přístupné široké čtenářské obci. Teorii a prožitková cvičení představuje jednoduchým a inspirujícím způsobem. Využívá při tom bohatý ilustrační materiál.... celý text

Duchovní literatura , New Age

Vydáno: , Emitos (Nakladatelství Tomáše Janečka) , Emitos (Nakladatelství Tomáše Janečka)

Earth-Based Psychology: Path Awareness from the Teachings of Don Juan, Richard Feynman, and Lao Tse

Shindo
29.08.2022 2 z 5

Nech robím čo robím, procesovej práci proste nerozumiem (a to som sa zúčastnil niekoľkých prednášok a prečítal väčšinu kníh, ktoré od autora vyšli v českom preklade).
Aj napriek snahe nájsť súvislosť medzi šamanizmom, taoizmom, psychoterapiou a kvantovou fyzikou tam skrátka súvislosť nevidím.

Hoci je kniha od psychoterapeuta, pre mňa osobne sa pohybovala niekde na hranici ezoterických blábolov a seriózne sa tváriacej literatúry.

LenysekC
01.07.2014 3 z 5

No... Asi bude ještě trvat, než se dostanu na level pana Mindella... Ačkoli v zásadě s ním nelze nesouhlasit (ano, i já mám takový pocit, že příroda, kvantová fyzika a duchovní nauky spolu víc než souvisejí), nějak se mému malému u nelíbí jeho návody na nalezení velkého U (A jak sakra přišel na to označení?! Když se vysvětlení nekonalo hned při první zmínce, čekala jsem to jako pointu na konci, ale nic! Prostě malé a velké U, tečka.). Jsem asi moc zahrabaná v konsensuální realitě a málo otevřená paralelním světům.
Ale místy se člověk i pobavil - třeba když mu démon průjmu doporučil geniální řešení tohoto problému - dojít si na záchod :-D Nechci rejpat, ale myslím, že ta zkažená voda by ho dohnala i kdyby před tím nenaslouchal směrům země a démona si nenakreslil... A nebo že bych byla ve spojení s velkým U, když se mi to naposledy taky přihodilo...? Budu to muset ještě prostudovat...

Kniha Psychologie životní cesty spjatá se zemí a jejími rytmy je v