Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Všimli jste si, jak různorodý vztah mají lidé k přírodě a životnímu prostředí? Tato kniha Vás touto rozmanitostí provede. Používá k tomu nejen odbornou literaturu mnoha oborů, ale i beletrii a příklady z každodenního života. Autor nachází a rozebírá pět charakteristik, ve kterých se lidé liší: potřebu kontaktu s přírodou, adaptaci na přírodní podmínky, estetický postoj, etický postoj a environmentální vědomí. Jak spolu souvisejí? Jaký mají vliv na chování lidí? A jaký dopad na přírodu a životní prostředí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222431/big_psychologie-vztahu-k-prirode-a-zivo-FCp-222431.jpg 4.99
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí

simonit
28.04.2021

Úžasná knížka, jedna z mála nebo dokonce první, která nádherně shrnula podstatu problematiky vztahu k přírodě...
Moc doporučuji těm, kterým je toto téma blízké :-)

knižní_Káťa
13.08.2020

Myslím, že relevantní a odborná kniha na toto téma v česku opravdu dlouho chyběla. Za její přečtení jsem ráda. Doporučuju všem - od rodičů přes myslivce až po odborníky na přírodu a životní prostředí.


pahorkatina
21.05.2019

Důkaz, že i odborná monografie může být napsána čtivě a poutavě. Publikace je příjemná i vizuálně. Autor při bádání využil i beletristické zdroje, což hraje ve prospěch hlubšímu porozumění vztahu mezi člověkem a přírodou. Je to navíc jedna z mála knih, kde jsem si s chutí přečetla i poznámky pod čarou.