Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí

Všimli jste si, jak různorodý vztah mají lidé k přírodě a životnímu prostředí? Tato kniha Vás touto rozmanitostí provede. Používá k tomu nejen odbornou literaturu mnoha oborů, ale i beletrii a příklady z každodenního života. Autor nachází a rozebírá pět charakteristik, ve kterých se lidé liší: potřebu kontaktu s přírodou, adaptaci na přírodní podmínky, estetický postoj, etický postoj a environmentální vědomí. Jak spolu souvisejí? Jaký mají vliv na chování lidí? A jaký dopad na přírodu a životní prostředí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222431/psychologie-vztahu-k-prirode-a-zivo-FCp-222431.jpg 4.96
Literatura naučná
Vydáno, Masarykova univerzita, Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání

Kniha Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí

pahorkatina
21.05.2019

Důkaz, že i odborná monografie může být napsána čtivě a poutavě. Publikace je příjemná i vizuálně. Autor při bádání využil i beletristické zdroje, což hraje ve prospěch hlubšímu porozumění vztahu mezi člověkem a přírodou. Je to navíc jedna z mála knih, kde jsem si s chutí přečetla i poznámky pod čarou.

Antikrist
Pět jazyků lásky

psychologie ekologie

Jan Krajhanzl
česká, 1978

Kniha Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x