Psychologie sériových vrahů

Psychologie sériových vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215655/bmid_psychologie-seriovych-vrahu-PzC-215655.jpg 5 397 84

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě.... celý text

Bar16
Bar16
27.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Pan Drbohlav je odborník - byla jsem na jeho besedě a dokáže velmi poutavě přednášet. Kniha se mi četla dobře, líbilo se mi rozdělení na část teoretickou a část encyklopedickou. Nejvíce mě však nevystrašily činy odsouzených, ale činy kriminalistů a soudců. Tolik pochybení...

meera13
meera13
15.10.2016 4 z 5

Velmi poučné. Trochu mi vadilo, že některé zkratky nejsou uvedeny ve slovníku pojmů, respektive jsou součástí jiného hesla (např. ANS), což stěžuje vyhledávání. Také některé větné konstrukce působily dost toporně, např.: "Okamžitě začal v sexuálních útocích pokračovat."

betys6914
betys6914
27.07.2016 4 z 5

Osobně bych tu knihu přejmenovala na "Encyklopedie sériových vrahů" ale to je jen takové malé rýpnutí. Jinak mě čtení bavilo, bylo to zajímavé a poučné. Člověk si uvědomí, kolik takových hrozných věcí způsobí systém a že někteří lidé se doopravdy rodí špatní.

zahadum
zahadum
19.06.2016 5 z 5

Jednoznačne klenot na poli odbornej literatúry vedenej na tému sériových vrahov ! Klobúk dole pred autorovou formou akou ostro odborne podáva zrozumiteľnou formou takúto nesmierne komplikovanú záležitosť akou je problém objasniť širšej verejnosti túto tému. Na cca prvej stovke autor stručne vysvetlí základne pojmy ktoré súvisia s danou problematikou aby čitateľovi vysvetlil čím sa zaoberá moderná psychológia. Druhá časť knihy je v podstate encyklopédia vybratej vzorky sériových vrahov, dozvieme sa stručný životopis, prediktory ktoré viedli dotyčnú osobu k skutkom. Po pravde je to hrozné čítanie, nedá sa k tomu sadnúť večer a čítať sto strán a ísť spať. Chce to prestávky ktoré si človek musí vyplniť pozitívami svojho života. Zaráža ma akou mierou sú zastúpený vrahovia z USA, po pravde je ich drvivá väčšina...dosť to vypovedá o genéze tohoto národa ktorý je národom psychologicky veľmi nestabilným a agresivita a brutalita je tam na dennom poriadku. v tej súvislosti aj sám autor sa pohoršuje nad nechutným a zvráteným trendom hlavne v USA velebiť, uctievať a vytvárať idoly zo sadistických, vyšinutých pedofilov, nekrofilov a kanibalov...západná civilizácia je odsúdená na zánik. Kniha je spracovaná na jednotku a neľutujem jej kúpu, súčasne mám zakúpený aj druhý diel ktorý je o masových vrahov....dám si ale prestávku...bolo to na mňa príliš a som rád,že žijem na tej správnej strane oceánu..aj keď aj v našich lokalitách boli podobne kreatúry.

fis.rena
fis.rena
07.06.2016 4 z 5

Netradičně tradiční učebnice. Zprvu teorie o tom proč a jak vlastně sériový vrah "vznikl" a posléze encyklopedie samotných sériových vrahů s přehlednými tabulkami o nich samotných.
Četlo se to dobře,ale na můj vkus jsem se s tím potýkala dlouho. Zajímavé čtení,ovšem pro mě v zásadě nic nového,překvapivého.

Záhadný
Záhadný
25.05.2016 3 z 5

Kniha není špatná. Zajímavě je popsána teoretická část profilu sériového vraha, ale vadilo mi, na to že je kniha určena i laické veřejnosti, tak je zde příliš cizích slov, kterým jsem nerozuměl a bohužel často nebyly uvedeny na konci v rejstříku cizích slov, což by u odborné publikace nemělo být. Druhá část je podle mě zbytečně zdlouhavá - člověk musí být asi "blázen" aby dokázal přečíst všechny profily sériových vrahů - stačilo by podle mě méně "vrahů" a podrobnější popis. Třeba u Bonnie a Clyde bych uvítal pestřejší popis a ne tak strohý.

adelaska
adelaska
22.04.2016 5 z 5

Výborná kniha. Tomuto tématu se posledni dobu hodně věnuji a proto se mi kniha moc líbila.

Romanka89
Romanka89
04.04.2016 5 z 5

Výborná publikace. Zpočátku jsem měla problém, jakožto laik, se spoustou psychologických termínů, hlavně v úvodních kapitolách knihy, ale následující encyklopedie sériových vrahů už se četla dobře. Podle mě velice precizní zpracování této tématiky. Doporučuji.

Čtenářská výzva 2016: Populárně naučná kniha.

katy238
katy238
02.01.2016 5 z 5

Najít kvalitní literaturu o dané problematice není jednoduché, proto jsem za tuto knihu opravdu vděčná.

sofmysl
sofmysl
28.12.2015 5 z 5

Myslím, že pan Drbohlav je opravdu odborníkem svého oboru a už se moc těším na jeho další knihu. Problematika je vysvětlena velmi dobře i pro lidi, kteří se v tom zas tak neorientují. Moc se mi líbila.

Michael15568
Michael15568
26.12.2015 1 z 5

Velmi dobrá kniha, ovšem s "otřepanými" tématy, vše co je zde napsáno, již bylo publikovánu. Je to jen kompilace známých dat. :-(

Guarnere
Guarnere
09.09.2015 5 z 5

Kniha, na kterou jsem půl roku "stála" frontu v knihovně. A také kniha, kterou si plánuji koupit k Vánocům. Je prostě dobrá - dává člověku možnost alespoň trochu nahlédnout do hlav sériových vrahů a člověk si po jejím přečtení nutně klade otázku, jak se to stane, že je z člověka vrah.
A tak jediná nepříjemnost při čtení této knihy spočívá v poměrně častých překlepech a gramatických chybách a poté myšlenka, že zimní příchody domů za tmy budou se staženou zadnicí.

joslin
joslin
05.05.2015 4 z 5

Zajásala jsem vnitřně nadtím, že máme i českého autora v tomto oboru, dozvěděla jsem se konečně více o profilování a technikách. Trošku jsem smutnila, že je seznámek vrahů moc encyklopedický. Jinak spokojenost.

kristyna3688
kristyna3688
26.04.2015 5 z 5

Uz aby byl tento obor ke studiu!

Janniska
Janniska
23.04.2015 5 z 5

Poutavé

LEGACY
LEGACY
17.02.2015 5 z 5

''My, sérioví vrazi, jsme vaši synové, jsme vaši manželé a jsme všude. A proto tam venku bude zítra více vašich mrtvých dětí'' Ted Bundy

Žasnu. Úžasná kniha pro všechny zvrhlé duše, kterým dělá dobře čítáním si o nejnechutnějších a nejperverznějších zákoutích tohoto světa, od análně zneužitých holčiček až po zabíjení lidí ke krmi prasatům, či aligátorům. Na druhou stranu kniha dává krátký, přehledný a čtivý souhrn, jež je jasný jak pro odborníky v oboru, tak pro amatérsky zvrhlého čtenáře. Při čtení budete chápat celou strukturu této oblasti hlouběji a hlouběji a budete jen nevěřícně kroutit hlavou i u věcí, které jste vůbec netušili, že budou v knize zmíněny, jedná se převážně o liknavost určitých orgánů. Kupodivu jsem byl spokojen i s teoretickou částí, a už mi nezbývá nic jiného než poslat pochvalný dopis adresovaný panu autorovi. Doporučuji, doporučuji a do třetice doporučuji !!!

KadelKM
KadelKM
26.01.2015 3 z 5

A nebylo by lepší, kdyby tahle knížka měla třeba jenom deset stránek a nebylo by do ní z čeho vybírat........ ?

kamolka
kamolka
18.12.2014 5 z 5

Velice zajímavé a poučné i pro čtenáře, kteří se touto problematokiou ne až tak zajímají. Jako učebnice nebo studijní text je to super, ale i jako knížka pro ty, kteří se o sériové vrahy zajímají a chtějí se o nich něco dozvědět. Překvapilo mě, že tam jsou uvedeny i čeští sérioví vrazi. Moc doporučuji.

pfa
pfa
13.08.2014 5 z 5

Často, opravdu často budete potřebovat z řádků této publikace vyplout na hladinu a nadechnout se. Tedy alespoň doufám. Ale to je nejspíše v pořádku, a není to na závadu výrobku, řečeno potravinářskou mluvou. Ale budete míti před sebou skutečně kvalitní tovar, tovar v podobě této publikace. Nezapomeňte prosím jen, jaký že to žánr a obsah tato studnice lidských osudů, zastupuje...

[10/10] Naučná literatura; Psychologie, psychopatologie, Trestní právo; Kriminalistika
(Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/hustosvet-2227 )

Lady Dracula
Lady Dracula
25.02.2014 5 z 5

Hlavní, teoretická část, může být pro někoho nudná a zdlouhavá, i když je vlastně tou kratší částí. A to o dost podstatně kratší. Bez ní by si ale čtenář nedokázal vytvořit celkem slušný náčrtek možného profilu sér. vraha. Ale samozřejmě, jak autor několikrát zdůrazňoval, relativně jednotný profil neexistuje, máme jen často opakující se znaky.
Zbytek knihy je tvořena "encyklopedií" sér. vrahů, spíše těch známějších. Nemá cenu popisovat něco, co moc popsat nejde a každý si to musí přečíst sám, aby si udělal obrázek, mohu jen konstatovat, že mne velmi překvapilo, kolik vrahů bylo homosexuálních a jak se k těm případům často stavěla policie.
Závěrem bych chtěla říci, že kniha je výborná a pro všechny, zajímající se o tuto problematiku, jako stvořená :)