Psychologie osobnosti

Psychologie osobnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206514/psychologie-osobnosti-206514.jpg 4 38 7

Autor čtenáře seznamuje s metodami psychodiagnostickými i humanisticko-psychologickými. Kniha se tak stává neocenitelnou příručkou pro všechny, kteří se o obor hlouběji zajímají.

hu_87
02.10.2020 5 z 5

Nejvhodnější volba pro studium, stará klasika, přehledně sepsaná.

Venda32
09.02.2020 4 z 5

Při studiu i vytváření státnicových otázek jsem knihu využíval často.

LotosovýDavid
19.08.2018 5 z 5

Velmi krásná kniha ve které jsou vysvětleny základy psychologie osobnosti, místy trochu nudná, což se dá u odborně naučné literatury očekávat, chvilku mi trvalo než jsem se adaptoval na styl a velmi rozsáhlý slovník pana Říčana, ale nakonec se mi kniha velmi líbila.

degenerator1
11.07.2018 3 z 5

Kniha je už zastaralejší ovšem pořád zajímava,spíše teorie psychologie a chybí konkrétní příklady, pro laika nic moc přínosného, pro člověka zabývající se psychologíi určitě zajímavé z hlediska historie psychologie a jejího vývoje. Ke knížce jsem se dostala když jsem se chtěla něco dozvědět o bipolární afektivní poruše, která je zde bohužel jen zmíněná, proto mě knížka trošku zklamala...

Sisi11
10.01.2016 4 z 5

Jednoduché čtení i pro amatéra, který není znalý psychologie a není ani studentem tohoto oboru. Říčan vždy - i v dalších knihách - uvádí příklady, poznámky a malé vpisky. Tyto nemusíte číst, pokud jsou pro vás moc náročné a podrobné - sám na to upozorňuje v předmluvám - i bez toho však pochopíte čtenou látku. To na této knize (a také Psychologie. Příručka pro studenty) oceňuji. Čte se velmi dobře.

Lesíček
11.05.2015 4 z 5

Přehledné, stručné, srozumitelné.

Lole
29.05.2014 5 z 5

Nemůžu si pomoct ale jeho styl, kdy vás nezahlcuje zbytečnými detaily a jednoduše a přímočaře vám vysvětlí význam pojmu mi vyhovoval